Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 07:00

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 10 Sep 2017, 16:53 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2017, 20:47
Mesaje: 80
Sa terminat prima editie Timar Mix,
Locul 1- Koszorus Botond
Locul 2- Octavian Tudor
Locul 3- Timar Daniel
Este atasat fisierul cu rezultatul final.
Va multumim toti participantilor pentru prezenta, pentru seriozitatea si pentru profesionalizmul aratat.
Va dorim fire intinse la concursurile care mai sunt in acest an si ne vedem in 2018!


Fişiere ataşate:
timar mix final.xlsx [11.73 KiB]
Descărcat de 734 ori
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 10 Sep 2017, 17:10 
Neconectat

Membru din: 01 Iul 2014, 13:53
Mesaje: 78
Felicitari tuturor participantilor ,in special premiantilor ... cred ca i-a fost dor Calinestiului de un astfel de concurs... cea mai frumoasa si mai echilibrata pista din tara :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 10 Sep 2017, 20:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Felicitări Boti!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 10 Sep 2017, 20:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Bravo Boti ! Cum te las singur cum faci o prostie! :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 11 Sep 2017, 02:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Felicitari concurentilor si organizatorilor.
Am spus si eu ca e cea mai buna pista pt. concursuri ,deoarece in 1987 am concurat si eu la Calinesti in finala A pe tara,dar din cauza unei greseli desi dupa 3 manse eram pe locul I,in ultima mansa pe ploaie si vant,mansa de SHEFIELD,cand trebuia sa pescuim la peste 15 m. de mal si fara a avea plumbajul pe fundul lacului(lucruri nerespectate de multi concurenti) am terminat abia pe locul V,dar am fost multumit ca eu nu voiam sa castig nerespectand regulamentul.Pe locul I s-a clasat prietenul meu oradeanul ZOLI KOSA,dar care nu a pescuit corect el avand plumbajul pe fundul apei,cu pluta stand pe lat si asa a prins o platica de cca. 1 kg.

Desi eu nu am avut larve de CHIRONOMUS (impropiu numite de libelule ) decat f. putine primite de la un prieten doar pt. carlig,pescuind cu viermisori de gunoi de porc vopsiti in rosu +CHIORONOMUS in carlig,nada mea a adunat platica de am prins platici si pe dinafara pescuind cu un carlig rosu nr.16 CORMORAN.

Pista de la CALINESTI -OAS mi-a placut cel mai mult,ca era o pista constanta,egala pt. toti concurentii, cu multi pesti si am recomandat-o intodeauna pe forumul de pescuit.

Ma bucur mult ca un oradean a iesit pe locul II,Oradea avand o f. buna scoala de pescuit competitional,oradenii mereu facand parte din echipa nationala a ROMANIEI .

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 11 Sep 2017, 09:24 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
Felicitari castigatorilor! Boti si Pami, ati pescuit exemplar ca de obicei!
A fost un concurs splendid din toate punctele de vedere, felicitari Ioji, Robi si familiei Timar pentru organizare si multumim pentru ospitalitatea cu care ne-ati tratat!
Premiile au fost cele stabilite initial si foarte important este faptul ca au fost premii in CASH, nu echipament!
Cazare excelenta, la 100 de metri de pista de concurs!

In ceea ce priveste pescuitul, pentru mine a fost prima data cand am vazut barajul de la Calinesti si mi-a placut foarte mult... dar mai am de invatat. O pista tehica, foarte echilibrata, cu mult peste care reprezinta o locatie ideala si suficient de incapatatoare (45 de standuri) pentru un concurs national individual sau pe echipe :!: :!: :idea: :idea:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 11 Sep 2017, 18:32 
Neconectat

Membru din: 25 Ian 2013, 14:35
Mesaje: 51
Mulțumesc pentru felicitări!

A fost un concurs frumos, cu mulți pești, pe o pista de nota 10.
Felicitări Józsi, timar mix și etta fishing pentru organizarea excelenta. Am primit masa de 3 ori din partea organizatorului și au fost premiati primii 15 concurenti.
Ne vedem la anul tot acolo și sper sa fim și mai mulți participanți !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 13 Sep 2017, 08:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
In primul rand felicitari tuturor concurentilor ,a fost un concurs super reusit din toate punctele de vedere : pista , organizare , cazare etc.
Calinestiul o pista care mi-a facut o impresie foarte buna si cred ca nu numai mie ci tuturor care participat , in primul rand este egala cu momente cand devine tehnica iar platicile sunt frumoase , cu alte cuvinte o locatie perfecta pentru o viitoare finala A .Multumesc Robi pentru ajutor ;), multumim Baba pt organizare ,v-ati tinut de cuvant la premii chiar daca nu au fost peste 40 de concurenti .Bravo Timar Mix !!! Cu siguranta voi reveni si la urmatoare editie .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Prima Editie Cupa Timar Mix Romania
MesajScris: 15 Sep 2017, 02:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
FELICITARI PAMI !!! Si mie mi-a placut pista de la CALINESTI ca in 1987 am participat la finala A. In acel an l-am ajutat pe oradeanul IANCSI BARTA ,de la faza judeteana si la urmatoarele faze,la prima lui participare la un concurs de pescuit stationar si in felul acesta pt.prima lui participare la un concurs de stationar s-a calificat in finala A.Nu prea cred ca multi pescari la prima lor participare au ajuns in finala A !!!!
Poti sa-l intrebi pe IANCSI daca e adevarat si-ti va spune totul,daca e adevarat sau nu.L-am ajutat dupa ce la faza pe oras am vazut ca e un f. bun pescar,dar nu stia prea multe despre,nada ,linii plute etc.

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.039s | 16 Queries | GZIP : Off ]