Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 06:20

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 15 Sep 2017, 12:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Conform calendarului, săptămâna viitoare ar trebui să se țină finala pe echipe. În schimb este cam liniște... se mai ține? nu se mai ține?

Poate avem un program... o taxă de participare... un regulament: mă gândesc că o să fie pescuit liber, nu?

O sugestie la organizatori: pentru taxa de participare, ar fi bine ca atunci când se plătește să și primim chitanță. Eu unul nu vreau să mai pățesc ca la individual, când la o săptămână de la terminarea concursului încă îmi era contabila asociație pe cap că nu am dus chitanța, pe care încă nu o primisesem din x motive. La fel și cu delegațiile: nu cred că e mare lucru să aibă organizatorii un chitanțier și o ștampilă acolo la ședința tehnică. Mă aștept ca atunci când dau banii să primesc chitanța.

În rest, poate se anunță și participanții:
1. Mureș
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 15 Sep 2017, 12:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2012, 16:40
Mesaje: 292
2. TRABUCCO

As dorii daca se poate ca mansa a ll-a sa se traga la sorti,sa nu mai fie nici o echipa dezavantajata cum am fost noi anul trecut ,cand nu am avut nici un cap de sector s-au antecap ;) :oops: .As vrea sa tina cont organizatorii de acest aspect foarte important.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 15 Sep 2017, 14:52 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
3. Crap Club Potaissa Turda - PREZENT ca in fiecare an !!!!
Componena : 1. Palcau Forin, capitanul nostru, Filip Rene, Filip Mihai, Muresan Ioan si cu voia dvs., ultimul pe lista Cristian Lazar.
Eu cred ca ar fi mai frumoasa Finala fara obleti, dar noi sutem de acord cu ce hotarati dvs.
Cu rspect,


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 15 Sep 2017, 14:54 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Inca o chestiune, fara chitanta stampilata noi nu vom plati taxa !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 16 Sep 2017, 06:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Prezent si Marpod Silva!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 16 Sep 2017, 09:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Salut,
În lipsa domnului Poiană din țară, am fost mandatat să vă comunic următoarele:
1. În urma voturilor echipelor care și-au anunțat participarea, organizatorul a stabilit că pescuitul va fi tematic în ambele manșe în sensul că nu punctează obletele.
2. Tragerea la sorți va respecta tiparul FIPS, în sensul că pentru prima zi va fi grilă, iar pentru a doua se vor trage standurile la sorți cu respectarea regulilor privind capetele și antecapetetle, după caz, respectiv regula privind vecinii de sectoare care nu pot fi din aceeași echipă (ex: sector 5 pescari, sector A stand 5 echipa trabucco, sector B stand 1 exclus echipa trabucco).
3. Problema delegațiilor, a taxei de participare și a chitanțelor aferente se va rezolva cu ocazia ședinței tehnice de vineri după masă.
4. În cursul zilei de luni, se va afișa un program, însă vă este binecunoscut tuturor. În esență, antrenamente liber toată săptămâna, cu excepția zilei de vineri când pescuitul se termină la ora 14:00, iar pista se eliberează până la 15:30. Cantitățile de momeli sunt neschimbate, fui max 0.5, larve doar pt cârlig în măsura oficială FIPS ori cea de 1/8 pt. cei care nu au (diferența dintre cele 2 este mică așa că sper să nu existe probleme în această privință).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 16 Sep 2017, 10:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
LuciP scrie:
Salut,
În lipsa domnului Poiană din țară, am fost mandatat să vă comunic următoarele:
1. În urma voturilor echipelor care și-au anunțat participarea, organizatorul a stabilit că pescuitul va fi tematic în ambele manșe în sensul că nu punctează obletele.


Care echipe au votat? Mureșul si-a anunțat participarea de la finalul lunii mai, odată cu comunicarea concurenților și nu țin minte sa ne fi întrebat cineva pe tema asta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 16 Sep 2017, 10:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
Nici la Energo ,nu se stie nimic de nepunctarea obletelui adica pe noi nu ne-a intrebat absolut nimeni !!!!
Reluam discutia obletelui nu-i peste ??? suntem asa mari experti la oblete si-l scoatem din toate ecuatiile ?La feeder de ce puncteaza obletele ambele manse ????Numai la stationar avem problema asta cu obletele ....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 16 Sep 2017, 11:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Interesant ca eu am vb cu Micuțu pe tema asta, ieri. Credeam ca vb intre voi.
Au votat cu Energo si Mures, si fara Trabucco, Turda si Marpod.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala pe echipe 2017
MesajScris: 16 Sep 2017, 11:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
din cate stiu eu va veni si echipa Timar Mix care sunt si ei pentru punctarea obletelui


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.048s | 13 Queries | GZIP : Off ]