Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 14:19

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 229 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 02 Apr 2018, 12:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Soluția de compromis este organizarea unei singure etape de 4 manse, în data etapei a doua, la calinesti.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 02 Apr 2018, 17:36 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
Veronica Ispas scrie:
voi credeti ca fac pentru mine toata munca asta??? Sunt satula de rautati si pretentii....


Nu stiu daca o faceti pt dvs sau pt pescari, dar sunt destul de sigur ca nu o faceti pe gratis...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 02 Apr 2018, 19:48 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
serios...???? OK eu renunt,fa tu desteptule sa vezi cat castigi !!! Ma gandesc ca atat poti...nu ???
Aveam nevoie de ...un sut infund de la cineva sa pot sa renunt...! Acum e ok ...e liber postu asta fff bine platit...esti invitatul meu !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 02 Apr 2018, 20:58 
Neconectat

Membru din: 04 Dec 2016, 00:22
Mesaje: 52
De ce se intoarce KKT-ul asa mult pentru in concurs de stationar? Cine are de castigat din toata harababura asta ? Adica la orice disciplina se stie din timp etc etc aici vad ca e mai ceva ca in telenovele... pentru ce ?
Din chestiile astea nu se castiga nici macar experienta... urat de tot , as vrea sa ma lumineze cineva totusi din ce cauza cine ce are de castigat din harababura asta ?


Ultima oară modificat de Hegedus Zoli pe 03 Apr 2018, 00:16, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 02 Apr 2018, 21:04 
Neconectat

Membru din: 23 Ian 2016, 15:34
Mesaje: 41
Pentru că aici se pare că se vrea haos Zoli și se reușește...... :evil:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 02 Apr 2018, 23:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Cred ca NUZU are propunerea cea mai buna !!!!!

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 03 Apr 2018, 05:47 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
Dna Vera, vad ca puneti problema exact la fel ca si pana acum: "nu esti multumit?! fă tu mai bine!!" ceea ce nu cred ca este corect. Dvs aveti o functie si niste
RESPONSABILITATI, pe care dvs singură vi le-ati asumat acceptând acestă funcție! Și imi permit să nu cred ca ați fost obligată sau șantajată în vre-un fel ca să ocupați această functie, ci că ați acceptat de bunăvoie promovarea.
Din câte stiu și din ce ați spus chiar dvs anul trecut, aveți în fișa postului si organizarea campionatului national de pescuit! Țin minte că la una dintre etapele finalei spuneati exact aceste cuvinte: "eu sunt noul Bentu!..." cuvinte pe care nu aș vrea să le comentez în nici un fel.

Revenind la problema actuală, sedința a fost acum aprox 2 luni, am înțeles că ați avut o situație personală și nu ați putut fi prezentă. Nici o problemă, se poate întampla oricui și categoric familia este mai importantă. Dar de ce ați avut nevoie de 2 luni ca să realizați că nu are cine sa organizeze primul concurs?!!! Cum e posibil? Cât de dezinteresată puteți fi?
Dacă erați întradevăr implicată în problemă, puneați până acum mâna pe telefon și vă interesați puțin ce, cum, unde și cine se ocupă... sau măcar delegați pe cineva care să facă asta.

Si imi place să cred că reacția aceasta mai mult sau mai putin colerică "gata, renunț!" este doar o isterie și nimic mai mult! Un om civilizat și responsabil renunță/se retrage la final de sezon, ca să dea ocazia unei noi conduceri să se organizeze așa cum trebuie. Nu lasă situația în aer la început de sezon, când nimic nu este încă pus la punct...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 03 Apr 2018, 06:47 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Habar nu ai pe ce lume traiesti! Ce fisa a postului...care post ???? Sa ma iei tu la rost si sa imi spui de responsabilitati....care responsabilitati??? Mi-am asumat niste lucruri care nu le-a facut nimeni..si cred ca eu am avut un cuvant de spus ....dar asta nu inseamna ca iti permit sa ma iei la rost. Nu stiu daca am afirmat ca ..." sunt noul Bentu"...eu cred ca Veronica Ispas a facut mai mult pentru pescuitul de competitie din tara..mai multi ca altii...!

TOT ce am facut am facut pentru pescari si pescuit. Acum gata , a fost suficient , nu mai vreau...si te rog sa imi desfintezi postu asta foarte bine platit... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 03 Apr 2018, 07:45 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
Vedeți, din nou aveți o atitutide tipică unei persoane limitate... cine sunt eu? sunt o persoană care cotizează la o asociație care vă plătește pe dvs ca să organizați campionatul national, fapt ce imi dă dreptul la o părere.

Lucrurile pe care spuneți că vi le-ați asumat nu prea le-ați făcut! Vedeți și situația de față cu finalele.

Personal cred că Veronica Ispas nu a facut mare lucru pentru pescuitul de competitie, ci mai mult pentru propriul interes si pentru interesul propriului județ/baraj de acumulare.
Organizarea dvs si a staff-ului dvs a fost intotdeauna mediocră, tipic românească... la majoritatea concursurilor organizate civilizat dvs ati avut strict rol de observator, nefiind implicată direct.
Aici nici macar nu vreau sa vorbesc despre deconturi duble si taxe de baraj încasate abuziv!

Haideți să fim seriosi, nici măcar nu știti să adunați volumele măsurilor oficiale pt momeli... motiv pentru care ne-ati OBLIGAT să folosim un singur set. Despre cunoașterea în detaliu a regulamentului internațional oficial nici nu poate fi vorba.

Si să mai știti un lucru, declinul MASIV și IREVERSIBIL al pescuitului staționar de competiție vi se datorează, în mare parte, si dvs și a "bunăvoinței" dvs de a face totul pentru pescari și pescuit! Motiv pentru care tare mi-aș dori să vă tineți de cuvând cu retragerea asta cu care ne amenințati de vreo 2-3 ani de zile, dar care nu se mai concretizează... :cry: aproape că încep să imi pierd speranța în această privință! :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 03 Apr 2018, 09:25 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Sunt de parerea lui Nutu si a domnului Scurtu, in conditiile date, singura solutie pe care o vad, este o finala cu patru etape la Calinesti Oas.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 229 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.072s | 13 Queries | GZIP : Off ]