Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 09:06

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 229 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 09 Ian 2018, 13:05 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
bogdanpesc scrie:
Anul trecut prindeau localnicii la pluta cu mamaliga babusca,platicute si caras...la feeder caras si ceva ciortani
Acum se da la rapitori avat si stiuca si sunt vreo doi meseriasi care prind salau

Dupa parerea ta, se preteaza pista pentru o etapa a finalei seniorilor??? Ai o alta varianta in zona ???
AJVPS Calaras ma ajuta mult si imi este mai usor sa organizez


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 09 Ian 2018, 16:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
In principiu este acelasi peste ca la ultima finala.Acum are ceva influenta si cota Dunarii de la data desfasurarii concursului.Pista o stie toata lumea este tehinica si echilibrata, cu diversitate de peste mic si mediu in regim de concurs.

Eu ma gandesc si la pista de la Medgidia...aia este o pista cu adevarat valoroasa foarte tehnica si cu pesti de talie medie spre mare....caras si babusca ceva rosioara si cine stie vaduvita eventual avat...sunt si obleti si guvizi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 09 Ian 2018, 18:31 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2017, 20:47
Mesaje: 80
Buna seara,
Eu personal asa dori cum a zis si Benzar Zsolt o finala A cu 4 manse.
Majoritatea pescarilor din Romania sunt angajati au zile de concediu limitate nu avem timp pentru doua etape!!
Dorim sa anunta ca vom face demersurile necesare pentru a organiza finala A si Finala pe Echipe la Negresti Oas in 2018!!
Doamna Vera va ajutam la organizare!!Veti primi in aceasta saptamana si oficial cererea de organizare!
Pista este o pista pentru finale nationale, peste predominant platica de talie diferita de la 100g pana 1 kg,caras,babusca!
Pentru a castiga sectorul este nevoie de 10-12 kg!Participanti de la Cupa Timar Mix 2017 pot confirma.
Cazare este la capatul pistei!!

O seara placuta
Baba Iosif


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 09 Ian 2018, 20:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Nu vor cei de la ajvps de acolo sa organizeze la negresti-oas

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 09 Ian 2018, 20:25 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2017, 20:47
Mesaje: 80
nutzu_z scrie:
Nu vor cei de la ajvps de acolo sa organizeze la negresti-oas

Salut Nutzu,
Cei de la AJVPS vor organiza si o sa trimita saptamana asta si cererea Oficiala.
Asa a Promis domnu Director la ultima discutie.

O seara placuta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 13:42 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Baba Jozsef scrie:
Buna seara,
Eu personal asa dori cum a zis si Benzar Zsolt o finala A cu 4 manse.
Majoritatea pescarilor din Romania sunt angajati au zile de concediu limitate nu avem timp pentru doua etape!!
Dorim sa anunta ca vom face demersurile necesare pentru a organiza finala A si Finala pe Echipe la Negresti Oas in 2018!!
Doamna Vera va ajutam la organizare!!Veti primi in aceasta saptamana si oficial cererea de organizare!
Pista este o pista pentru finale nationale, peste predominant platica de talie diferita de la 100g pana 1 kg,caras,babusca!
Pentru a castiga sectorul este nevoie de 10-12 kg!Participanti de la Cupa Timar Mix 2017 pot confirma.
Cazare este la capatul pistei!!

O seara placuta
Baba Iosif


Campionatul de seniori se va desfasura in doua etape finale pe piste diferite asa cum am hotarat anul trecut pe o durata de 3-4 ani . Nu schimbam de la un an la altul ca nu e talcioc. La Virsolt este exclusa organizarea pentru ca nu vreau discutii pe tema asta. Avem nevoie de doua piste pertinente in doua zone diferite ale tarii. Capacitatea lor trebuie sa fie de minim 55 concurenti !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 13:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Pista de la Călărași mi-a lăsat o impresie super buna , o pista foarte tehnica , obleți a prins toată lumea , restul peștilor numai cine sa adaptat. Despre Negresti am auzit numai de bine . Și eu sunt de acord cu cele doua locații .
Legat de sistemul cu doua etape , eu cred ca a fost un mare pas înainte , e părerea mea , chiar dacă scade numărul pescarilor cei care au participat au fost toți pescari foarte buni și nivelul competiție a fost foarte ridicat! Dacă nu încercam sa progresam o sa ajungem in 10 ani sa ținem o singura etapa , o singura zi o manșa de 2 ore , un ceaun după un șpriț un lăutar ....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 13:58 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Cred ca nu e cazul sa mai discutam pe tema asta , cel putin 3-4 ani ! La feeder NU se mai pune in discutie cele doua etape, deci este ok. Trebuie sa fie si pentru stationar regulament si reguli care trebuie respectate. Cine poate si vrea vine in Campionat , cine nu ...nu.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 16:21 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2017, 20:47
Mesaje: 80
Pe pista de la Calinesti incap 45-50 de pescari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 16:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
Pe pista de la Medgidia incap 500 de pecari ...perfect uniforma :)

Finala A
si
Finala pe Echipe

Daca asta nu este pista buna si foarte buna,dupa parerea mea este pista oricand de Campionat mondial...
am alta
in Delta pe canal Sulina ,pe curent puternic,cu pesti de talie mare si medie si are kilometrii de pista perfect dreapta si uniforma...acolo meserie

Sa nu va aud ca este departe...si Oasul este la fel de departe...depinde unde locuiesti ;)


Ultima oară modificat de bogdanpesc pe 10 Ian 2018, 16:55, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 229 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.044s | 15 Queries | GZIP : Off ]