Pescuit Stationar

Acum este 17 Apr 2024, 00:29

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 229 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 16:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
Calinesti pt finala A
Sper sa nu mai fie talcioc , ca pana acuma a fost din plin ... si am ''n'' exemple ....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 17:29 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2017, 20:47
Mesaje: 80
Daca sa hotarat ca se face cu doua etape
Prima etapa la Meghedia
A Doua etapa la Calinesti.
La a doua etapa anu trecut au participat 28 de pescari care incap pe Calinesti.

Ps. Oare vom avea fuii si larve ??Vine Zsolty pana acolo??


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 19:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
O etapa la Calinesti si una la Calarasi sau Medgidia, cu conditia ca sa fie cel putin doua luni intre ele. Si de preferat sa nu se organizeze in luna august cand lumea e in concedii si caldura maxima.


Sent from my iPad using Tapatalk


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 19:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Poiana Doru scrie:
Pista de la Călărași mi-a lăsat o impresie super buna , o pista foarte tehnica , obleți a prins toată lumea , restul peștilor numai cine sa adaptat. Despre Negresti am auzit numai de bine . Și eu sunt de acord cu cele doua locații .
Legat de sistemul cu doua etape , eu cred ca a fost un mare pas înainte , e părerea mea , chiar dacă scade numărul pescarilor cei care au participat au fost toți pescari foarte buni și nivelul competiție a fost foarte ridicat! Dacă nu încercam sa progresam o sa ajungem in 10 ani sa ținem o singura etapa , o singura zi o manșa de 2 ore , un ceaun după un șpriț un lăutar ....


Da Dorule ai dreptate era si e un pas inainte! Problema cu concuretii care nu mai vin la etapa finala! Si despre nivelul etapei finala trebuie sa te dezamagesc pot zice fara nici un pic sa ma gandesc ca era la nivelul unui interjudetean in anii 90, imi pare rau dar asta-i adevarul!
Chiar ar fi bine o etapa la Sarulesti nu credeti?Sau unii au probleme cu lanseta match?


Ultima oară modificat de zsolt pe 10 Ian 2018, 22:39, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 10 Ian 2018, 21:32 
Neconectat

Membru din: 19 Mai 2016, 17:52
Mesaje: 124
O etapa la Sarulesti mi se pare o idee ft. buna


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 11 Ian 2018, 00:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
1.Nu are nimeni probleme cu lanseta match și nici cu verigile de obleți pe deasupra , eu am dat cu ambele la cele doua etape finale!
2. Ca etapa finala a fost la nivel de interjudețeană e părerea ta !
3. Anii 90 sunt cu 30 de ani in urma ( încearcă sa privești înainte )
4. In doua etape este mult mai incitant fiecare trebuie sa fie concentrat la fiecare manșa sa facă un rezultat bun , sa nu gafeze. ( concursurile internaționale se câștiga cu locuri 3,4,5,6 ; pe sector)
5. Toată lumea pune accent maxim pe concursurile individuale ! Pescuitul este sport DE ECHIPA !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 11 Ian 2018, 09:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Poiana Doru scrie:
1.Nu are nimeni probleme cu lanseta match și nici cu verigile de obleți pe deasupra , eu am dat cu ambele la cele doua etape finale!
2. Ca etapa finala a fost la nivel de interjudețeană e părerea ta !
3. Anii 90 sunt cu 30 de ani in urma ( încearcă sa privești înainte )
4. In doua etape este mult mai incitant fiecare trebuie sa fie concentrat la fiecare manșa sa facă un rezultat bun , sa nu gafeze. ( concursurile internaționale se câștiga cu locuri 3,4,5,6 ; pe sector)
5. Toată lumea pune accent maxim pe concursurile individuale ! Pescuitul este sport DE ECHIPA !!!


Dorule,nu era atac pe adresa ta,am zis parerea mea inclusiv si la match si la finala
Sunt exceptii si cativa pescari buni cu experienta si nu vreau sa minimalizez meritul lor
Pot sa fac comparatii linistit cu anii 90 sau cu inceputul anilor 2000 ca am concurat si atunci
Dupa anul 2004 cand au introdus cupa in pescuitul cu rubi n-am vazut mare schimbare eventual daca nu tine cineva invers in mana rubisca:)
Incerc sa privesc in viitor si vad bine ce vad


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 11 Ian 2018, 19:16 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
Cred ca ar fi mai ok o etapă cu 4 manșe .
Dacă rămâne același sistem aș vrea o etapă la sfârșitul lunii iunie cealaltă în septembrie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 12 Ian 2018, 15:27 
Neconectat

Membru din: 29 Apr 2016, 19:21
Mesaje: 23
Localitate: Negresti-oas
Si eu as fi deacord cu o finala cu patru manse , pentru mine personal din cauza timpului.
Iar noi cei de la Negresti am fi deacord sa organizam ambele finale cea pe echipa cat si cea individuala, din partea noastra dna Vera veti avea tot sprijinul necesar desfasurarii competitiilor. Dar vom vedea ce se va intampla !!!
Deci eu mana sus pentru CALINESTI


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala CN 2018
MesajScris: 12 Ian 2018, 18:47 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
si eu as fi de acord cu o finala in 4 manse
doar sa nu mai fie in august!!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 229 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.052s | 13 Queries | GZIP : Off ]