Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 07:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Când am învățat să schiez...
MesajScris: 01 Iul 2018, 20:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Când am învățat să schiez am avut o perioadă de câteva zile în care nu puteam concepe că dacă mă las pe piciorul din vale nu o să cad în cap.
Dacă cineva mi-ar fi spus că trebuie să fac jigging 4 ore să prind crap, i-aș fi spus că sigur a greșit pastilele sau o să cadă în cap.
Cam despre asta a fost la Szeged. Pescuit de jigging la crap, iar cine s-a mai întâlnit cu așa ceva a terminat pe podium.
Din nefericire nu ne-am putut adapta la așa ceva. Am acceptat prin evoluția antrenamentului că o plută de sub 1g contează enorm chiar dacă stă strâmb în apă. Am acceptat că fiind un pește satul, pescuitul la cursă era foarte bun și prindeam și așa. Dar să pescuiești la cursă și să faci și jigging să prinzi crap a fost cumva poate prea mult și psihicul sau mai exact adaptarea psihicului la așa ceva a fost problema. Cu toții când ne gândim la pescuitul de crap la staționar avem în minte niște principii solide: prezentare impecabilă, nemișcat, precis, răbdare... Astea toate trebuiau uitate și acceptat fără rezerve că în realitate crapul se prinde la spinning la rubensiană. Un coșmar ce să mai... a trecut o săptămână de când s-a terminat și parca tot nu pot concepe asta.
Pescuitul a fost cu și despre porumb și nimic mai mult, fie mult, fie puțin. Cine a știut cu bățul, a câștigat. Dezamăgirea cea mare a fost că nu am reușit în prima zi, dar deși ne-am montat pentru a doua tot psihicul ne-a învins. Antrenamentul a fost bunicel, am găsit toate aceste detalii de prezentare, dar poate nu am reușit să pescuim corect la spinning, poate că nu am putut concepe, sau poate nu am vrut - evident necontrolat.
Îmi pare rău. Dezamăgirea e enormă. Poate am fost prea încrezători că putem reuși, iar atunci când te aștepti mai mult se întâmplă invers.
Regret. A fost o șansă mare. Îmi cer scuze pentru rezultatul de cacăt. Ni-l asumăm cu toții, noi cei care am fost acolo.
Vom merge mai departe și vom încerca să devenim mai maturi, mai atenți și mai open minded sau poate mai puțin conservatori când vine vorba de unele specii de pește sau chiar toate.
Mulțumesc tuturor celor care ne-au ajutat ori ne-au susținut, indiferent cum.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Când am învățat să schiez...
MesajScris: 02 Iul 2018, 06:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
:shock: :shock: :shock: :shock:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Când am învățat să schiez...
MesajScris: 03 Iul 2018, 14:06 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Sa fim fericiti ca zi de zi avem sansa sa mai invatam cate ceva, sa mai dobandim un pic din cunoastere.
In rest, fir intins si sanatate va doresc la toata echipa!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Când am învățat să schiez...
MesajScris: 07 Iul 2018, 13:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1271
Localitate: Cluj-Napoca
Luci, in viata e cam asa: cazi, te lovesti, te ridici, te cureti si mergi mai departe. ;)

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.037s | 15 Queries | GZIP : Off ]