Pescuit Stationar

Acum este 08 Mai 2024, 10:05

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 15:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
bogdan scrie:
Va salut domnilor!! lu aldea ii trezeste amintiri placute finala de la medgidia :lol: Domane fereste sa mai patzeasca cineva ca el....bezidu nu este in administrarea ajvps deci aproape imposibil sa se tzina acolo..si in plus si comoditatea baietzilor d la ajvps mures face ca sa fie slabe sanse sa se tzina pe bezid...deci cate variante au mai ramas? :lol: :lol: Medgidia :lol: :lol:

De Aldea vorbind el e penultima speranta a bihorului si merge si la medgidia sa dea dupa balane :twisted: :twisted: la voblere si lingurite ca asa o zis ca se reprofileaza la rapitor :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 15:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 20:16
Mesaje: 66
Localitate: Oradea
Domnule iosif ai inteles gresit..........combin frumoasa technica a staionarului cu cea a spinningului.........adica te arunc de pe vapor la medgidia si te recuperam pana la marea neagra :?

_________________
Adi-spaima pestilor!!! www.pescuitbihor.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 15:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
Aldea Adrian scrie:
Domnule iosif ai inteles gresit..........combin frumoasa technica a staionarului cu cea a spinningului.........adica te arunc de pe vapor la medgidia si te recuperam pana la marea neagra :?

Aldius vez ca Simona..... :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 16:34 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2009, 13:59
Mesaje: 21
Localitate: Tirgu Mures
pai sincer din cate am vazut cam toatalumea acolo vrea finalele...ma refer la seniori...si eu nu cred ca vor fii de acord restu ajvps-urilor ca salaju sa ia toate finalele:P...mie sincer imi place pista de la varsoltz...numa ca de cate ori am fost acolo ceva s-a intamplat... ma uramareste ghinionu...acuma 3 sau 4 ani am avut accident la intoarcere anu trecut a trebuit sa plecam de la mansa a 2 a pt ca a avut colegu probleme in familie si a trebuit sa ajunga de urgetza acasa...bine inafara faptului ca am buctat-o de fiecare data in prma mansa :lol: :lol: dar ce sa faci....ata ete


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 17:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
bogdan scrie:
....bezidu nu este in administrarea ajvps deci aproape imposibil sa se tzina acolo..

Anumite surse spun că firma din Odorhei care gestiona lacul anul trecut s-a cam retras dezamagită de veniturile obținute, așa că s-ar putea să ai o surpriză anul ăsta, nu știu dacă plăcută sau nu ținând cont de ce ai spus:

bogdan scrie:
si in plus si comoditatea baietzilor d la ajvps mures face ca sa fie slabe sanse sa se tzina pe bezid...


:?: comoditate.... ce te face să spui asta? sau doar ca să fii în ton cu lumea care blamează AGVPS-ul?

S-au organizat (când a fost unde) chiar în fiecare an concursuri de la faze interjudețene în sus, la diferite nivele doar că exista și locație potrivită atunci... unde vroiai să se organizeze în afara Bezidului,în oraș, la hipodrom? e pista ok acolo, singura chestie e că lipsește ceva... peștele. (*pentru cei care nu cunosc zona, chiar în Tg.-Mureș, Mureșul lângă hipodrom are o zonă foarte bună pentru organizat concursuri, pista lunga de 1,2 km, linie dreaptă, acces extrem de facil, cazare la 500 de m, doar că în caz de ploaie și de apă murdară nu se prinde pește - este o zonă situată în amonte - 400 m de un baraj*). Se poate organiza acolo dacă nu vă deranjează acest mic impediment :mrgreen:

Deci nu se puteau organiza concursuri atâta timp cât lacul nu era administrat de AJVPS Mureș.

Adi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 17:48 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2009, 13:59
Mesaje: 21
Localitate: Tirgu Mures
nu Domnule Adi nu fac parte din acea categorie...sau cel putin asta imi place sa cred :D ...dar ma face sa spun ca baietzii de la mures sunt putzin cam comozi pt un singur lucru anul trecut la oras am pescuit pe o apa foarte tulbure si nu s-a prins mai nimic , cand se putea foarte frumos amana concursul pentru saptamana urmatoare si cred ca era toata lumea multumita :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 18:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
@bogdan

1. nu mă domni, că nu sunt chiar așa de bătrân..., deci te rog, sunt Adi, și atât, fără domn
2. și eu am pescuit pe aceeași apă, și am discutat și amânarea concursului, însă nu era posibil din cauză că erau deja în week-end-urile următoare fazele superioare (interjudețenele pentru anumite categorii de vârstă), pentru că trebuia luat totul în calcul, nu numai seniorii, ci și speranțele și copiii.

Crede-mă că nici mie nu mi-a convenit absolut deloc să pescuiesc în condițiile alea, mai ales că am fost (și nu numai eu) la niște partide de antrenament înaintea concursului pe pistă și s-a prins morunaș, scobar, babușcă, etc. Neșansa a fost ca de vineri seara de la 19 până dimineața să fluctueze cu jumătate de metru apa în zonă, generând condițiile în care am pescuit toți. Am fost foarte nemulțumit de condițiile de pescuit, mai ales că am băgat câteva milioane în fazele locale, cel puțin în nade și momeli...
Astea au fost condițiile, și așa a trebuit să pescuim... anul trecut la mondialele de cluburi, campionul mondial Ballabeni (și e doar un exemplu) a făcut 2 manșe lampă... și acolo au fost condiții foarte grele de pescuit.
Asta nu este o scuză și anul ăsta se dorește organizarea concursurilor în locații mai ok: poate vii și tu cu niște propuneri și dacă corespund se poate face acolo.

Dar deviem de la subiect: crede-mă că dacă avem pistă pe care să organizăm concursuri, vom organiza, cum s-au organizat de atâtea ori la Mureș. Să vedem care va fi soarta Bezidului anul ăsta (dacă ai fost anul trecut ai văzut că s-a prins bine plătică si babușcă de pe baraj, chiar și la rubi).
Am vorbit deja cu responsabilul cu organizarea competițiilor să vedem dacă organizăm ceva anul ăsta și totul depinde de pistele pe care ne vom putea desfășura.

Adi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 18:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
Adrian Mihut scrie:
bogdan scrie:
....bezidu nu este in administrarea ajvps deci aproape imposibil sa se tzina acolo..

Anumite surse spun că firma din Odorhei care gestiona lacul anul trecut s-a cam retras dezamagită de veniturile obținute, așa că s-ar putea să ai o surpriză anul ăsta, nu știu dacă plăcută sau nu ținând cont de ce ai spus:

bogdan scrie:
si in plus si comoditatea baietzilor d la ajvps mures face ca sa fie slabe sanse sa se tzina pe bezid...


:?: comoditate.... ce te face să spui asta? sau doar ca să fii în ton cu lumea care blamează AGVPS-ul?

S-au organizat (când a fost unde) chiar în fiecare an concursuri de la faze interjudețene în sus, la diferite nivele doar că exista și locație potrivită atunci... unde vroiai să se organizeze în afara Bezidului,în oraș, la hipodrom? e pista ok acolo, singura chestie e că lipsește ceva... peștele. (*pentru cei care nu cunosc zona, chiar în Tg.-Mureș, Mureșul lângă hipodrom are o zonă foarte bună pentru organizat concursuri, pista lunga de 1,2 km, linie dreaptă, acces extrem de facil, cazare la 500 de m, doar că în caz de ploaie și de apă murdară nu se prinde pește - este o zonă situată în amonte - 400 m de un baraj*). Se poate organiza acolo dacă nu vă deranjează acest mic impediment :mrgreen:

Deci nu se puteau organiza concursuri atâta timp cât lacul nu era administrat de AJVPS Mureș.

Adi

E frumos daca aveti asa o pista dar daca nu este peste :roll: :roll: am vazut si eu o inregistrare de la concurs si a fost naspa.nu conteaza unde e pista numa sa fie peste pa ea :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 18:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
BabaJosif scrie:
E frumos daca aveti asa o pista dar daca nu este peste :roll: :roll: am vazut si eu o inregistrare de la concurs si a fost naspa.nu conteaza unde e pista numa sa fie peste pa ea :mrgreen: :mrgreen:


Știu că e păcat, mai ales că e la 2 km de centrul orașului, cazare există cum am scris, foarte aproape de pistă (la câteva sute de m), și este linie dreaptă
Imagine

Dar principala problemă e legată de condițiile atmosferice: Mureșul se murdărește destul de repede în perioada iunie-iulie, în cazul în care plouă.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Sperante 2010
MesajScris: 06 Feb 2010, 19:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
Adrian Mihut scrie:
BabaJosif scrie:
E frumos daca aveti asa o pista dar daca nu este peste :roll: :roll: am vazut si eu o inregistrare de la concurs si a fost naspa.nu conteaza unde e pista numa sa fie peste pa ea :mrgreen: :mrgreen:


Știu că e păcat, mai ales că e la 2 km de centrul orașului, cazare există cum am scris, foarte aproape de pistă (la câteva sute de m), și este linie dreaptă
Imagine

Dar principala problemă e legată de condițiile atmosferice: Mureșul se murdărește destul de repede în perioada iunie-iulie, în cazul în care plouă.

arata bine dar daca sunt problemele astea e cam greu :( :( :(


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.043s | 13 Queries | GZIP : Off ]