Pescuit Stationar

Acum este 08 Mai 2024, 21:06

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ECO CINCIS 2010
MesajScris: 29 Mar 2010, 13:18 
Neconectat

Membru din: 08 Dec 2009, 11:07
Mesaje: 48
Cupa Eco Cincis o fost un cacat. Futeti-l pe Bogdan, nemernicu si naparstocu. Tata lumea ii nebuna. Doamne da bine la lume si pace la dusmani. Mie mi s-o cam facut de agricultura si de tat ce-am zis. Avem revendicarile noastre de la maretul STAT ROMAN. O sa facem tat ce-am zis, cu oamenii cu care am zis. De-acu incolo cum o vrea bunul Dumnezeu, sa ne tie pa tati in paza lui si daca om muri, om muri, daca nu, oim trai. Dumnezeu sa binecuvanteze tara asta sfanta si poporul ei muncitor, pe Ceausescu si pe Iliescu, pe Becali si pe VADIM, pe Base si pe Geoana, p[e Dracu si pe tac-su si pe Han tatar sdin congolia. Tata lumea sa traIAsca numa noi sa nu murim. Traiasca partidu si sindicatu si pulimea si narozii. Traiasca fratia intre sarbi si romani, intre unguri si vlahi, intre spanioli si cine o mai fi. Sa traiasca curvele din romania si tiganii si tati. Sa traiasca si sa-i binecuvanteze dumnezeu pe americani si rusi si conngolezi si cineop vrea sa faca orice numa sa fie bun. In rest, numa bine si tineti macar postu asta. mancati si voi mai sanatos ca de-aia va doare capu si coaiele si tat. nu mai fumati ca inecatii iar daca tat nu va puteti abtine,. macar fumati dracu ceva bun, cum o fumat si Fidel Castro si iaca are o mie de ani si n-o patit nici pe dracu si el si pretenu lui mai dementel asa, Che. Daca vreti sa ma omorati, otraviti-ma macar nu ma impuscati, sa zac si yo ca am murit in pula dreq, macar ca Socrate. sA=-I Deie dumnezo sanatate lu tiriac ca acusica facem agricultura si vanatoare si pescuit la el la Bihor si alduiasca-i dumnezo pe Molot si pe Hada, ma rog Spurcatnumelei sau cum ior mai zice pedeleii. Tine-i doamne poa tati in viatza , care is capabili si vor si pot, sa faca orice, yo ma angajez sa tund via, sa fac pe dracu si pe tacsu, sa fut tata viatza, tat ce vrea pula mea si sa le dau si oamenilor sa futa si pulele lor. Doamne da-ne numa tu de lucru si nu ma mai aglomerati cu tate aberatiile ca ma doare capu si mor si ma sfarsesc de la atatea intrebari si cacaturi. Tulai doamne cata am zas nimic n-am facut si tine-o doamne in viatza pe muierea mea, si sanatoasa sa ne creasca pruncii ce-i multi, si sa mance gura lor numa ce-i bun din ograda si sa bea numa lapte din sustar si sa mance numa branza de-aia buna si sa joace ce vor ei si sa cante cum stiuu eui. Doamne tine-ne canii in lant, hai rai si pa hai buni alunga-i pa hotare sa prinda iepuriiu si cum o mai fi si sa vina la aport cum vin iezii cand urla turbati dupa tzatza caprii. Doazmne da-i sanatate lu mama mea, biata si bolnava si dai doamne numa noroc si viatza lunga si ei si lu taicamio din ceruri care acu se uita la mine si zice....nii ma si la hasta, ma yo ase ti-zam zis si te-am crescut si te-am invatzat sa fii om cu oamenii si bou cu boii si bunicuto care o fost primariu si saf la veterani ase o zas ma prostule, sa-i injuri si sa-i spurciu spurcatule......mance-va oamenii de gaini si mance-v-ar narocu. Ase o zas ma bunicuto care o fost macelariu la boi si la vite, si o zas lumea ca-i tigan ...si el bietu numa tacea cand ii puneai placi cu povesti siu se radea de tati prostii pulii lu Ion Creanga. Ase o zas ma cinstita buna-ta care te-o pizdit pa lumea asta sa te cacio [e oamini ma porcule ..du-te si manca laturi futa-tear pestii sa te futa. Ase o zas ma saracii fratii mei care or muncit cu tine la un loc ma boule la selector, la combina in campanie unde ai mancat uloi pa pita cu sare din canta si ai m,aturat grajdurile de la colectivu pizdii. Mai stii tu ma cretine cand fugeai dupa potoci pa imas la in si la canepa si nu erai in stare nici sa intorci furca, bata-te pula de incompetent si ritard. Mai stii tu ba omule cand taiam lemne la padure si te-o imbetat fratimio ca pa porc cand ti-o dat sa bei alcool cu sirop de capsuni si ai zas ca sanchi te-o apucat ameteala. Dac cu varuto calin ce dracu ai avut, ca nu ti-o dat calu, bata-l binele sa-l bata de cal, ma...pai de-aia nu8 te-ai dus tu sa-0l ajuti cand ti-o cerut filezau sau cand tipo cerut sacurea sa taiati copacu, futa-,l pula lu dracu si pa copac, ca de-ala o spanzurat a lu Bica, bata-l pula si pa ala, canele lu matusi-ta cand o mancat oole din cotetz, futa-l pula pa Leu....tare fain era cret si mare da manca numa pui al dreq si oua, si fierte. Ma tu nu mai stii cand tplangeai ca se taia porcu boule si le dadeai nume la porci, auzi....Vasile...poei asa-l cheama pe porc tu, ca pa tactu? Da can ti-am zis, sa vopsesti pomii lu omju ala, tu si cu ritardu ala de Balena, doi prosti, ati vopsit cat ati vopsit la metru da pa urma vo apucat strechea si ati vopsit ca pula tata livada omului. Da can ati scapat cocia-n tenchi tu cu varuto calinu lu dumnezo, yo tat tyi-am zas ma..nu manati tare, nu manati tare, nu taneti ma calu dan gura, ma cai animal ma...nui om...nici omu nu-l tai din gura dapai calu care-ti tane vaca ba boule. Ca vaca a dreq a lu matusita marie ca acui batrana saraca si tiopo da taie ma ograda ei....da ma prostule...aia une merea dimineatza la vaca si ne arata noua pizda ca se pisa ca proasta langa fantana sin j-avea gard numa de plasa. Da tu n-ai mancat ma curechiu de pa spor/?> sau n-aiu fiript buretii si lu varata saraca nimic nu i-ai lasat bata-va amaru pruncii mei. Ca yo am fo tat om ma si yo si buntu, can iti zaceam, ma lucra curat nu gfa atata tina, ma nu va jucati la fantana, ma nu taneti spatele drept can cosasti, ca dupaia cosasti puila, tri ceasuri si mai bei un litru da palinca si ati facut pa saracia. ma da can ai prins si tu un fazan ca prostu, pa hal mai mic, i-ai si dat drumu in ograda lu nadru, hala de-si blastama si suduia ghinile care sporeauy batulear focu ca nici de cane nu sa speriau ca de nadru. Ma da tu l/.ai vazut pa Nelu lu Nadru cum umbla tat bat si nimic nu/i de el si can o prins gastele tate le/.o cioupelit de pene si tate penele le/.o vandut mancalar amaru si saracia. da beutura lo prostit, beutura lo tocmit...ca ai vazut ca amu/i om ca oamenii si nu mai umbla bat numa can ploua ori can ii sarbatoare, ca atunci iese tata lumea la poarta si sede numa si rade de altii. amu./i si nelu saracu, nu mai pica cu trotineta lui in tina sin cacat si are muiere ma si prunci si nu/i numa rosu in obraji ca mos craciun, amu mai ;lucra si el pan gradina, mai tocmeste una alta, lucra cu caii, mere la padure, face omu pt tacsu care so dus dumnezo sal ierte.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ECO CINCIS 2010
MesajScris: 29 Mar 2010, 15:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Bine Bogdane,atunci iti uram ''Fir Intins'' pe viitor daca acum nu ai putut...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ECO CINCIS 2010
MesajScris: 29 Mar 2010, 16:05 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
:o :o Tine-l Doamne ...sanatos :lol: ...ca-n rest i dus cu ...pluta :lol: :lol: ....lasa Bogdane ...nu-i nimic...mai ai vreme sa mai incerci ;) ...pana te saturi si tu de romanica :roll: ....dupa care...drumul pribegiei cu tine :lol: :lol:

p.s. mi-a placut ;) tiuitoarea...dar totusi...mai baga si tu niste beeepuri...ca mai sunt si copiii... :lol: pe aici ;) :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Ultima oară modificat de ticairlandezu pe 29 Mar 2010, 16:17, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ECO CINCIS 2010
MesajScris: 29 Mar 2010, 16:08 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Ce dreaq ai , Bogdane , ca vad ca esti suparat rau-rau... :?:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ECO CINCIS 2010
MesajScris: 31 Mar 2010, 09:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 76
Localitate: Petrosani
:shock: mai ceva decat un pomelnic :lol: :lol: :lol: asta da descarcare sufleteasca felicitari :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.035s | 13 Queries | GZIP : Off ]