Pescuit Stationar

Acum este 21 Mai 2024, 02:00

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 16:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
alintudose scrie:
Cam atat , deja va cuprinde groaza ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


nu cred ca cuprinde pe cineva groaza, doar ca se putea comunica tuturor asociatiilor participante ca se pot suplimenta locurile: asa mai erau doritori si de la Mures sa mearga la intejudeteana, si de la Salaj, si din alte parti... si tot in ideea de a avea un concurs cu mai multi participanti, mai atractiv... dar na, in fine, evenimentul e consumat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 16:36 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Adrian Mihut scrie:
alintudose scrie:
Cam atat , deja va cuprinde groaza ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


nu cred ca cuprinde pe cineva groaza, doar ca se putea comunica tuturor asociatiilor participante ca se pot suplimenta locurile: asa mai erau doritori si de la Mures sa mearga la intejudeteana, si de la Salaj, si din alte parti... si tot in ideea de a avea un concurs cu mai multi participanti, mai atractiv... dar na, in fine, evenimentul e consumat


Adi , nu-i vina mea ca nu vi s-a comunicat si voua... Am faxul de la AGVPS , noi l-am primit. Nici un concurent prezent nu a fost "ilegal" pe pista. ;)
Oare de ce nu va concentrati pe finala B ? Sa va mai spun ca un concurent de la Alba , miercuri m-a sunat si m-a intrebat daca in cele 72 ore de pesciit se pescuieste si noaptea ? Si a terminat pe 6... :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 16:57 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Aline dragule, eu te-am sunat , dar nu ai raspuns. Te rog sa te uiti la apeluri, cred ca joi sau vineri. Vroiam sa-ti spun ca nu reusesc sa trec pe la tine si sa-mi dai info despre Ocna Mures. Domnul Poiana a insistat cu aceasta locatie. Oricum erai primul care era intrebat !!!!!!!
Stii ffffffff bine ca eu iubesc Virsoltul si n-l dau pe nici o alta pista din tara. Dar nu am vrut sa impun nimic cu forta !!!!!!

Apropo de interjudetene - stiam ca o sa "sariti" amandoi pe mine dar am vrut sa verific totusi daca mai aveti "aceleasi sentimente fata de persoana mea". Adi si Alin va multumesc si vreau sa terminam cu polemicile aici! Eu va apreciez mult ca prieteni si pescari !!!!!!

Sa castige intodeauna cel mai bun !!!!! Fir intins si sa ne intalnim sanatosi !!!!!!

PS. Va invit cu drag la finalele de pe Virsolt!!!!!!!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 17:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Mai cititi si voi regulamentele ... (vezi mai jos). Pe scurt, daca la Interjudetene nu se prezinta 3 judete (de ex.) locurile se redistribuie la celelalte judete. Adica, pe scurt, puteau fi si 20 de Alba si Hunedoara, daca de la restul judetellor nu se prezenta nici unul.
Pe zona II sunt 8 judete, deci se puteau completa pana la 8x3=24 participanti plus 5 locuri extra = 29 concurenti.

Cei din Arad anul asta nu au vrut sa participe asa ca nu avem nici o pb. ca au fost 6 din Alba. Anul trecut am fost 6 din Arad, la cererea mea si in urma consultarii regulamentului si a conducerii AGVPS.

"Este permisa participarea concurentilor la o categorie de varsta superioara, cu conditia de a participa de la ?nceputul campionatului la acea categorie.
?n cazul ?n care un concurent nu se califica la etapa pe asociatie, ?n cadrul asociatiei la care este membru, pentru disciplina si categoria de varsta la care participa, nu poate concura pentru calificare ?n cadrul altei asociatii la aceeasi disciplina. [color=#0000FF]Concurentii cu drept de participare la etapa superioara sunt cei de drept calificati, concurentii clasati pe primele locuri necalificabile, ?n cazul retragerii motivate a unor concurenti calificati de drept, sau concurentii clasati pe primele locuri necalificabile, nominalizati de Comisia de Pescuit Sportiv si Competitii dupa centralizarea rezultatelor, ?n cazul ?n care, ?n faza respectiva, raman locuri calificabile pentru faza superi-oara prin slaba participare la nivelul unor asociatii, judete sau zone.[/color]
?n cazul ?n care un concurent calificat ?ntr-o faza superioara nu poate participa, din motive obiective si cu o justificare solida, el va anunta asociatia pe care o reprezinta ?n timp util, astfel ?ncat aceasta sa transmita secretariatului Comisiei de Pescuit Sportiv si Competitii, cu cel putin 15 zile ?nainte de desfasurarea concursului, eventuala neparticipare, pentru a putea fi ?nlocuit cu urmatorul clasat.
Absentarea neanuntata ?n termen atrage suspendarea concurentului din activitatea competitionala pentru o perioada de 3 ani.
Concurentii ce nu participa la o faza a campionatului pierd dreptul de participare la fazele urmatoare, ?n competitiile de la aceeasi categorie si disciplina, pentru anul ?n curs."

Deci, mai cititi si va informati inainte sa va exprimati obiectiunile ...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Ultima oară modificat de glukas pe 18 Iul 2012, 17:19, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 17:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
glukas scrie:

Deci, mai cititi si va informati inainte sa va exprimati obiectiunile ...


Eu am citit si nu am vazut unde scrie ca locurile ramase libere se redistribuie altor asociatii... Da, se redistribuie in cadrul asociatiei, daca cel de pe locul 4 nu poate veni, vine cel de pe 5, dar regulamentul scrie clar ca de la judet la interjudet merg 4 persoane. In fine, nu cred ca Alin ar fi facut ceva fara sa aiba aprobare. Eu doar am intrebat si se pare ca am atins ceva coarde sensibile, asa ca ma voi opri aici.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 17:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Adi, mai clar de atat nu se poate ...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 17:25 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Adrian Mihut scrie:
glukas scrie:

Deci, mai cititi si va informati inainte sa va exprimati obiectiunile ...


Eu am citit si nu am vazut unde scrie ca locurile ramase libere se redistribuie altor asociatii... Da, se redistribuie in cadrul asociatiei, daca cel de pe locul 4 nu poate veni, vine cel de pe 5, dar regulamentul scrie clar ca de la judet la interjudet merg 4 persoane. In fine, nu cred ca Alin ar fi facut ceva fara sa aiba aprobare. Eu doar am intrebat si se pare ca am atins ceva coarde sensibile, asa ca ma voi opri aici.



Si eu !!!! ;) Legile si regulamentele sunt interpretabile in tara noastra! Asta este ultima moda la noi !!!!! :P :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 17:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
:shock: :o :o :o

Ex., faza pe judet, participa de la Arad 30, 3 locuri calificabile, iar in restul judetelor 0 participanti!. Raman 29-3=26 locuri disponibile.

Regulamentul spune: Concurentii cu drept de participare la etapa superioara sunt cei de drept calificati, ... sau concurentii clasati pe primele locuri necalificabile, nominalizati de Comisia de Pescuit Sportiv si Competitii dupa centralizarea rezultatelor, in cazul in care, in faza respectiva, raman locuri calificabile pentru faza superioara prin slaba participare la nivelul unor asociatii, judete sau zone.

Deci, pot sa mearga, cf. regulamentului, 29 de la Arad.

De altfel, Dl. Mugurel Ionescu a confirmat acest lucru anul trecut si acest an. E cel putin ciudata neintelegerea voastra!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 19:38 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Mai oameni buni , n-are rost sa mai polemizati atata... Nu are nici o importanta , am vrut EU , pentru a putea da bine cat de cat la TV cu concurentii , sa am ceva participanti. Adica sa am 2 sectoare cu cate 5 oameni. Ca nici nu-ti vine sa organizezi ceva pt 8 anuntati , de care nu poti fi sigur pana nu-i vezi ajunsi... In fine , sa ajutam la dezvoltarea fenomenului competitional , care dupa cum vedeti in ultimii ani a capatat un avant deosebit...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Interjudetene ALBA 2012
MesajScris: 18 Iul 2012, 19:43 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Veronica Ispas scrie:
Aline dragule, eu te-am sunat , dar nu ai raspuns. Te rog sa te uiti la apeluri, cred ca joi sau vineri. Vroiam sa-ti spun ca nu reusesc sa trec pe la tine si sa-mi dai info despre Ocna Mures. Domnul Poiana a insistat cu aceasta locatie. Oricum erai primul care era intrebat !!!!!!!


Vera , dupa ce m-a sunat presedintele clubului Ocna Mures sa ma intrebe ce stiu despre o femeie , care vrea sa organizeze acolo finala , care vorbeste cu Bota...tu m-ai sunat seara , cand probabil nu s-a putut. Era mai bine si mai firesc sa ma suni inainte...
Dar , cine stie , poate data viitoare... ca-i pacat de pista aia.
Haidi pa , truditi la Varsolt. ;)
Nu mai conteaza...
PS La Doripesco va inscrieti echipa feminina? Ca trebuie sa stiu nr participantilor , pt grile. Detalii pe subiectul Finala Echipe.../\ ;)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.018s | 13 Queries | GZIP : Off ]