Pescuit Stationar

Acum este 06 Mai 2024, 00:05

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 12 Apr 2010, 20:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
alintudose scrie:
Sa-i spuna careva la copilul asta ca umbrela se pune invers... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 14 Apr 2010, 05:20 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Andrei Ghioghiu scrie:
Sigur sunt mari si trebuiesc modificate.


Stimate domn ! Folosim programul GIMP 2.6 si micsoram toate pozele la marimea de 500/667 pixels. Daca sunt mai mari, nu pot fi atasate. Nu, nu aceasta este cauza ! In panoul administratorului, trebuie "umblat". SABOTAJ...sau MAIESTRIE ?!


Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 09 Mai 2010, 16:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
off topic :cry:
@logitax
Ce se intampla la Mandra de nu mananca/exista pestele? Multi pescari, putin peste in juvelnice :x
Stima...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 10 Mai 2010, 18:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
off topic 2 (nu gasesc un topic despre Mandra - Sibiu)
@ logitax
Sambata si Duminica am fost pe balta la Mandra, foarte multi pescari, corturi, masini, etc... din pacate si MULT gunoi. E drept ca si lumea e necivilizata dar cred ca s-ar putea amenaja niste locuri pt gunoi. De exemplu niste butoaie, sau chiar ghene de gunoi in care lumea sa poata arunca resturile. Multi pescari se plangeau de acest fapt, ca nu exista locuri pentru gunoi.
Nu vreau sa va judec, dar cred ca nu ar fi foarte costisitor sa luati cateva masuri in acest sens.
Drumul de acces..., e drept nu este cel mai rau drum, dar cred ca s-ar putea nivela cumva,
Poate ar putea fi impartit malul astfel incat de pe mal doar sa se pescuiasca, masinile sa stea un pic mai departe, etc.
Si idei mai sunt, realizabile cu bani putini as zice eu. E nevoie doar de nivelarea pamantului in asa fel incat sa existe o oarecare organizare pe balta.

Felicitari pentru magazinul din incinta. Personal nu am intrat in el, nu stiu daca are si produse de pescuit, momeli, ceva accesorii, dar daca nu are cred ca ar trebui sa va ganditi la asta, daca deja exista cate ceva... scuze.. cum am spus l-am apreciat doar de afara.

Cu stima...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 10 Mai 2010, 20:48 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
diccosmin scrie:
off topic 2 (nu gasesc un topic despre Mandra - Sibiu)
@ logitax
Sambata si Duminica am fost pe balta la Mandra, foarte multi pescari, corturi, masini, etc... din pacate si MULT gunoi. E drept ca si lumea e necivilizata dar cred ca s-ar putea amenaja niste locuri pt gunoi. De exemplu niste butoaie, sau chiar ghene de gunoi in care lumea sa poata arunca resturile. Multi pescari se plangeau de acest fapt, ca nu exista locuri pentru gunoi.
Nu vreau sa va judec, dar cred ca nu ar fi foarte costisitor sa luati cateva masuri in acest sens.
Drumul de acces..., e drept nu este cel mai rau drum, dar cred ca s-ar putea nivela cumva,
Poate ar putea fi impartit malul astfel incat de pe mal doar sa se pescuiasca, masinile sa stea un pic mai departe, etc.
Si idei mai sunt, realizabile cu bani putini as zice eu. E nevoie doar de nivelarea pamantului in asa fel incat sa existe o oarecare organizare pe balta.

Felicitari pentru magazinul din incinta. Personal nu am intrat in el, nu stiu daca are si produse de pescuit, momeli, ceva accesorii, dar daca nu are cred ca ar trebui sa va ganditi la asta, daca deja exista cate ceva... scuze.. cum am spus l-am apreciat doar de afara.

Cu stima...

Scrie undeva Topic Nou. Fa un topic despre ce vrei tu , unul nou. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 12 Mai 2010, 04:34 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
diccosmin scrie:
off topic :cry:
@logitax
Ce se intampla la Mandra de nu mananca/exista pestele? Multi pescari, putin peste in juvelnice :x
Stima...


Era ma indicat sa folosim un topic nou, dar si asa e bine.

Era bine sa-mi spuneti unde ati pescuit la Mandra. Totalul suprafetei de luciu, pus la dispozitie pentru pescari, este peste 120 de ha. Imi este greu sa ghicesc ce si cum ati facut D-voastra.
Trebuie spus, ca o aglomeratie prea mare, cum este cazul la Butalau, sau mai nou, pe 2 Toparcea, nu ajuta prea mult la obtinerea unei performante, cit-de-cit !

Va recomand ALAMOR 1, unde lucrurile stau cu totul altfel. Sunt admisi doar 15 pescari pe zi.

Atentie: aveti nevoie de rezervare, iar daca vorbim de week-end, cu cel putin 3 zile inainte, ca sa puteti obtine un loc.

Fir intins,

Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 12 Mai 2010, 04:48 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
diccosmin scrie:
off topic 2 (nu gasesc un topic despre Mandra - Sibiu)
@ logitax
Sambata si Duminica am fost pe balta la Mandra, foarte multi pescari, corturi, masini, etc... din pacate si MULT gunoi. E drept ca si lumea e necivilizata dar cred ca s-ar putea amenaja niste locuri pt gunoi. De exemplu niste butoaie, sau chiar ghene de gunoi in care lumea sa poata arunca resturile. Multi pescari se plangeau de acest fapt, ca nu exista locuri pentru gunoi.
Nu vreau sa va judec, dar cred ca nu ar fi foarte costisitor sa luati cateva masuri in acest sens.


Stimate Domn,

Butoaile mai sus numite, au fost amplasate o data, frumoase, albastre, mari si curate.

Si in naivitatea mea, am amplasat si toalete. Din lemn, "clasice", e adevarat.

Finalul tragic al istorioarei: butoaiele au ajuns in balta si toaletele in foc !

Am fost nevoit sa inteleg, ca nu ne deranjeaza ca nu mai avem unde mergem la toaleta si ca nu mai avem unde pune punga cu gunoi. Si am inceput sa inteleg ca nivelul nostru de educatie, a ajuns la punctul minor: ai adus gunoiul, pleci cu el acasa ! Dar se pare, ca si asta se cam uita ! Si atunci, observatia D-voastra este mai mult decit corecta.

Despre Sacel si Mandra, gasiti mai multe pe : www.pescarsibiu.ro

Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 12 Mai 2010, 18:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
Multumesc pentru raspunsuri, cum am spus nu va judec, doar ma dau cu parerea.
Da, am pescuit pe Butalau. :roll:
Cu stima...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: SACEL 4 ANUNTA CONTINUAREA POPULARILOR
MesajScris: 13 Mai 2010, 05:47 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Discutia aceasta, trebuia postata pe nun topic special, care putea fi intitulat:

PESCUIT sau PESCUIT & AGREMENT.

Si atunci, fara sa vrem, am definit exact ce dorim sa facem si unde sa mergem ?! Nu ?

Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.056s | 13 Queries | GZIP : Off ]