Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 03:39

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: SACEL - ziua Z , proba 2-a a pistei
MesajScris: 23 Apr 2010, 05:18 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Tudor Bodocan scrie:

CUPA POTAISSA e ceva local fara cheltuieli; se poate tine ceva mai serios,cupa SACEL pe 16 mai, intre HORGESTI si PROFI MIX si precis o sa vina mai multa lume(cu 10 clujeni, nu stiu ce teste se pot face)


Este o idee oricum mai buna. Se incadreaza in calendarul lunii mai ? Am si eu mai mult timp la dispozitie, sa le organizez pe toate, mai serios si mai "aratos". Fara sa ma dau peste cap.

Oricum doream inca o proba, pe cit posibil, in acest week-end. Saptamina care vine pescuiesc intr-un bazin (Mandra BI1) in care am ciortan. Si dupa sugestiile pescarilor de duminica trecuta, ar mai trebui schimbat raportul caras-crap !!!

Un rezultat mai recent, era poate mai concludent pentru mine.
Si aveam timp sa stau de vorba putin si pentru ceeace mai avem de facut si cum sa procedam, in timpul ce ne-a mai ramas pina la primul concurs !


Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - ziua Z , proba partiala a pistei
MesajScris: 23 Apr 2010, 05:24 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
alintudose scrie:
In urma discutiilor de azi cu AJVPS Alba , exista disponibilitatea de a organiza interjudetenele la Sacel , daca vor fi stabilite niste conditii reciproc avantajoase.
Deci??? Nu uitati , vine si Lupu... :lol:


Despre ce este vorba aici ?

AJVPS ALBA nu a luat legatura inca cu noi ?! Daca stii mai multe, sa ne spui din timp. Sa nu facem vreo gafa, sa incalecam calendarul baltii, ca patim din nou ca si cu PROFI Mix. Sa evitam, pe cit posibil, asemenea lucruri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - ziua Z , proba partiala a pistei
MesajScris: 25 Apr 2010, 21:08 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Am discutat in principiu ca varianta despre Sacel 4 , vom avea grija sa nu se suprapuna nici un calendar... Probabil vom incerca acolo intai Faza judeteana , apoi , daca va fi OK , vom discuta de interjudetenele de seniori , care le organizeaza tot Alba.Data acestora nu se stie inca , dsara judetului o vom stabili noi... ;) Va fi bine , termina pista si mai pune niste ciortani la 500-1000 gr , apoi VENIM.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - ziua Z , proba partiala a pistei
MesajScris: 26 Apr 2010, 19:13 
Neconectat

Membru din: 01 Dec 2009, 21:27
Mesaje: 165
Eu as zice sa bage si intre 3 si 7 kg. ....ce pielea mea veniti cu ciortanei...pesti adevarati ca babusti putem prinde si pe Taut :twisted: :twisted: :twisted: ...si apropo de discutiile pe care le-ati avut in legatura cu relieful pistei....daca nu va fi aproximativ egala adancimea apei pe toata lungimea pistei...degeaba se va chinui sa o populeze...nu va fi niciodata o pista adevarata...numai asa de concursuri de duminica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - ziua Z , proba partiala a pistei
MesajScris: 26 Apr 2010, 20:27 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Adancimea este aproximativ egala in momentul asta... Problema este ca , egala fiind , are in jur de 75cm... Deci asteptam sa mai ridice cu umplutura o parte din pista si sa ridice nivelul apei cu 50-60cm peste ceea ce este acum... Vrei crapi? Atunci devine carpodrom si nu va place... :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: SACEL - ziua Z , proba partiala a pistei
MesajScris: 26 Apr 2010, 20:31 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Tibi scrie:
Eu as zice sa bage si intre 3 si 7 kg. ....ce pielea mea veniti cu ciortanei...pesti adevarati ca babusti putem prinde si pe Taut :twisted: :twisted: :twisted: ...si apropo de discutiile pe care le-ati avut in legatura cu relieful pistei....daca nu va fi aproximativ egala adancimea apei pe toata lungimea pistei...degeaba se va chinui sa o populeze...nu va fi niciodata o pista adevarata...numai asa de concursuri de duminica


Lacul SACEL 3, va ofera din belsug, pestele pe care-l cereti, chiar mai mare !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.059s | 13 Queries | GZIP : Off ]