Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 11:59

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 06 Dec 2012, 10:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2012, 14:09
Mesaje: 128
Localitate: Drobeta Turnu Severin
Deschid acest topic deoarece as dori sa-mi achizitionez acest sistem .
Daca il mai detine cineva , as dori sa-mi impartaseasca si mie cateva aspecte legate de el .
De asemenea , as dori sa stiu daca in situatia in care sent nevoit sa pescuiesc folosind lungimea de 3,3 m , pot configura batul asa incat sa beneficiez de actiunea maxima sau pentru lungimea minima se pot folosi doar varfurile cu actiune mica .


Fişiere ataşate:
lanseta-maver-powerlite-feeder-system.jpg
lanseta-maver-powerlite-feeder-system.jpg [ 31.73 KiB | Vizualizat de 15958 ori ]

_________________
Dunarea , partenerul timpului tau liber .
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 06 Dec 2012, 20:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Eu am avut acest feeder system si da, il poti folosi asa cum vrei: practic lungimea diferita ii data de de lungimile diferite ale cotorului. Acela este singurul element care difera. Poti avea in acelasi timp 2 lansete, dar de lungimi diferite. Acesta este aspectul care nu mi-a placut. Acum am tot Powerlite, dar am doua de 3,6 m din doua bucati. Actiunea e ok.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 07 Dec 2012, 17:39 
Neconectat

Membru din: 14 Sep 2012, 15:40
Mesaje: 26
Localitate: Lugoj.
Buna seara! de inelele care se taie nu zice nimeni nimic?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 07 Dec 2012, 17:45 
Neconectat

Membru din: 14 Sep 2012, 15:40
Mesaje: 26
Localitate: Lugoj.
Am si eu unul de 3.60 si prima data mi sau taiat inelele dupa vreo 10 partide : Lam trimis inapoi si miau trimis altul dupa vreo 6 luni aproape. Cu asta din urma am pescuit de vreo 4 ori si la fel sau taiat. In consecinta in afara de blanc este un stift adevarat de care este numai reclama.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 07 Dec 2012, 21:42 
Neconectat

Membru din: 02 Apr 2012, 07:05
Mesaje: 190
Foarte pacat ca producatorii nu au luat masuri in privinta ineleor desi este o problema generala. Am folosit si eu varianta de 3,90m si vreau sa spun ca este o lanseta foarte ok atat pentru lac cat si pentru rau.

_________________
scoalafeederx.ro/produs/secretele-monturii-perfecte-de-method-feeder/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 09 Dec 2012, 10:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2012, 14:09
Mesaje: 128
Localitate: Drobeta Turnu Severin
am vb cu dl Imre Csabi ... reprezentantul maver , acesta confirmandu-mi problema aceasta cu inelele , la un lot venit pe parcursul anului trecut , problema care defapt nu era de la inele ci de la firele incarcate cu mizeria din apele noastre ... mmm ... poi ce , apele strainilor nu au calcar sau nisip in ele .. ? Oricum , Dl Imre a spus ca loturile venite ulterior au eliminat problema prin schimbarea tipului de pastila folosit la inele ... nici asta n-as vrea s-o probez pe pielea mea ... :) Daca are cineva un powerlite achizitionat de cateva luni , sa spuna daca mai persista aceste probleme ...

_________________
Dunarea , partenerul timpului tau liber .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 12 Dec 2012, 09:02 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2009, 20:47
Mesaje: 279
Fa alta alegere


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 15 Dec 2012, 19:15 
Neconectat

Membru din: 14 Sep 2012, 15:40
Mesaje: 26
Localitate: Lugoj.
incearca altceva in afara de powerlite. nu stiu editia 2010 cum se prezinta dar sincer eu nu as mai incerca. al meu este modelul din uk. sistem ala cu 3 in 1 si cu 6 virfuri. Chestia cu apele noastre mizerabile este o porcarie . de ce nu se taie inelele si la genesis sau la abis ca si alea sint tot maver doar ca ceva mai ieftine. si cu alea tot pe apele noastre mizerabile pescuim.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 15 Dec 2012, 19:16 
Neconectat

Membru din: 14 Sep 2012, 15:40
Mesaje: 26
Localitate: Lugoj.
coool_marius scrie:
am vb cu dl Imre Csabi ... reprezentantul maver , acesta confirmandu-mi problema aceasta cu inelele , la un lot venit pe parcursul anului trecut , problema care defapt nu era de la inele ci de la firele incarcate cu mizeria din apele noastre ... mmm ... poi ce , apele strainilor nu au calcar sau nisip in ele .. ? Oricum , Dl Imre a spus ca loturile venite ulterior au eliminat problema prin schimbarea tipului de pastila folosit la inele ... nici asta n-as vrea s-o probez pe pielea mea ... :) Daca are cineva un powerlite achizitionat de cateva luni , sa spuna daca mai persista aceste probleme ...

Lotul cu inele care se taie nu este cel de anul trecut, al meu are 2 ani. :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LANSETA MAVER POWERLITE FEEDER SYSTEM
MesajScris: 15 Dec 2012, 19:24 
Neconectat

Membru din: 14 Sep 2012, 15:40
Mesaje: 26
Localitate: Lugoj.
Dupa ce va aparea si batul meu de la inelat sigur va fi de vinzare indiferent ce inele va avea. altul de acelasi fel sigur nu voi mai testa pe buzunarul meu indiferent ce editie mai este.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.080s | 15 Queries | GZIP : Off ]