Pescuit Stationar

Acum este 20 Apr 2024, 00:34

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 27 Apr 2013, 22:22 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
da,daca anuntul e privat si nu e magazin,cam greu trimit in alte tari,comozi,nu se incurca cu trimisul prin servicii delivery,m-am lovit si eu la englezi,desi le dadeam adresa de Danemarka.
indicat sa ai pe cineva acolo,si apoi sa ti-l trimita prin posta,dhl,etc
sorry,asta e :evil:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 02 Mai 2013, 22:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Dar e atat de mare diferenta intre ebay si ce poti lua in Romania ca sa merite toata tevatura?
Eu am luat un Korum DeLuxe de la BigFish de la Arad...m-a costat vreo 7-8 milioane cu transport cu tot ( nu mai tin minte!) si l-am avut in 24 de ore...l-am platit ramburs.... din cate vad eu preturile se invart pe la 110-120 de lire la nou...asta inseamna pe la 140 de euro... cu trnasport cu tot sare de 180... pai se merita ma intreb eu?...daca ai fi in Anglia si ai castiga 10-20 de lire OK...dar la Romanica...si chinuri cu paypal...si steptari si panda....s-ar merita numai daca l-ai scoate la juma de pret!!... poate ca n-am dreptate dar mie asa mi se pare!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 04 Mai 2013, 12:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Mar 2010, 13:41
Mesaje: 585
Localitate: Baile-Felix
In Anglia in magazine preturile la modelul Delux 2013(deci modelul nou)se invart pe la 104-109 lire(de fapt m-am uitat adineauri si gasesti chiar de la 95 lire,ceea ce vine sub 500ron) deci vine cam 530-550 ron la care se adauga transp,insa la licitatie are toate sansele sa il ia mai ieftin.Ideea e ca cu siguranta iese mai bine decat cu cat ai luat tu(nu mai pun la calcul ca daca are pe cineva acolo care sa il cumpere si sa il puna pe autocar...........plateste DOAR 10 lire transportul pt 1 scaun asta pot eu sa iti garantez, folosesc eu modul asta).

_________________
Marius Mada


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 05 Mai 2013, 10:21 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2009, 11:51
Mesaje: 9
Localitate: Liverpool, UK
truia scrie:
Dar e atat de mare diferenta intre ebay si ce poti lua in Romania ca sa merite toata tevatura?
Eu am luat un Korum DeLuxe de la BigFish de la Arad...m-a costat vreo 7-8 milioane cu transport cu tot ( nu mai tin minte!) si l-am avut in 24 de ore...l-am platit ramburs.... din cate vad eu preturile se invart pe la 110-120 de lire la nou...asta inseamna pe la 140 de euro... cu trnasport cu tot sare de 180... pai se merita ma intreb eu?...daca ai fi in Anglia si ai castiga 10-20 de lire OK...dar la Romanica...si chinuri cu paypal...si steptari si panda....s-ar merita numai daca l-ai scoate la juma de pret!!... poate ca n-am dreptate dar mie asa mi se pare!

Pe al meu l-am luat de pe Ebay cu 70 lire cu tot cu transport. Mi-am luat lansete si mulinete profesionale la jumatate de pret fata de magazinele online. Toate fiind noi, o singura lanseta fiind ex display dar am luat-o cu peste 60% mai ieftin.

_________________
Ehe....vezi tu....pescuitul asta nu-i asa usor cum crede lumea !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 05 Mai 2013, 12:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
atunci clar se merita!... deja 30-40% reducere e ceva semnificativ!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 06 Mai 2013, 08:05 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2009, 11:51
Mesaje: 9
Localitate: Liverpool, UK
Asa este, trebuie doar sa urmaresti frecvent situl si sa prinzi momentul. Mi-am cumparat lanseta de match cand cautam feeder, scaun cand cautam mulinete, doar ca aveau oferte de nerefuzat :D

_________________
Ehe....vezi tu....pescuitul asta nu-i asa usor cum crede lumea !!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.125s | 13 Queries | GZIP : Off ]