Pescuit Stationar

Acum este 20 Apr 2024, 10:50

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 21 Apr 2013, 19:35 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2013, 17:29
Mesaje: 121
Buna seara. Poate stie cineva si ma poate ajuta sa-mi achizitionez un scaun korum de pe ebay.uk Tot incerc de ceva timp dar liciteaza altii mai mult in ultima secunda.Fac si o cinste daca poate sa ma ajute careva. O seara buna in continuare si astept raspunsuri ca atat mi-a mai ramas.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 21 Apr 2013, 19:41 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
salut
daca vrei sa cumperi second de la o persoana fizica, trebuie sa licitezi si pe ebay asta e smecheria, se liciteaza putin mai mult decat cea mai recenta valoare, chiar in ultimele secunde.
dar ai varianta sigura de a cumpara un produs direct, fara sa mai licitezi. de obicei aceste produse sunt noi si sunt puse la vanzare de un magazin online cu cont pe ebay.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 21 Apr 2013, 19:44 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Kor ... 51aa6579fb

http://www.ebay.co.uk/itm/korum-acc-cha ... 4d0bca4b30


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 22 Apr 2013, 04:49 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2013, 17:29
Mesaje: 121
Mersi mult. Faza e ca nu trimit in romania si nu stiu alta posibilitate de al lua de acolo si sh. Daca stii tu vre-o metoda sau pe cineva astept un raspuns. O zi buna.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 22 Apr 2013, 08:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Mar 2010, 13:41
Mesaje: 585
Localitate: Baile-Felix
Clar ca nu trimit(persoanele fizice cel putin),insa daca ai pe cineva acolo.............ai rezolvat problema.

_________________
Marius Mada


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 22 Apr 2013, 08:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Mar 2010, 13:41
Mesaje: 585
Localitate: Baile-Felix
alex gavan scrie:
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-Korum-Accessory-Chair-Accessory-Chair-/350751128059?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item51aa6579fb

http://www.ebay.co.uk/itm/korum-acc-cha ... 4d0bca4b30

Cam scumpe(cel putin al 2) ;)gasesti si mai bune preturi

_________________
Marius Mada


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 22 Apr 2013, 09:40 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2009, 11:51
Mesaje: 9
Localitate: Liverpool, UK
baracudafish1977 scrie:
Buna seara. Poate stie cineva si ma poate ajuta sa-mi achizitionez un scaun korum de pe ebay.uk Tot incerc de ceva timp dar liciteaza altii mai mult in ultima secunda.Fac si o cinste daca poate sa ma ajute careva. O seara buna in continuare si astept raspunsuri ca atat mi-a mai ramas.

Eu am cumparat zeci poate sute de produse de pe ebay.co.uk, unele direct fara a mai licita iar altele prin licitatie.
Daca vrei sa licitezi pt un produs este foarte important sa citesti cu atentie descrierea produsului si modul de livrare (unele produse nu se livreaza, se ridica doar prin colectare de la vanzator). Daca ai cont poti sa-i trimiti mesaj vanzatorului si sa afli detalii despre produs inainte de a licita sau despre modul de livrare.
Cand gasesc un produs pe care vreau sa il cumpar, imi calculez un buget maxim pe care vreau sa-l ofer pt acel produs si acela il introduc cu max 5-10 secunde inaintea expirarii timpului de licitatie. De exemplu daca cineva are spre licitatie un scaun korum care a ajuns sa zicem la 25 lire, eu sunt dispus sa dau pe el maxim 50 lire, atunci cu 10 secunde inaintea expirarii timpului bifez 50 lire si astept sa se termine licitatia. Daca cineva a pus mai mult de 50 lire in ultimele secunde scaunul este al lui, dar daca cineva a pus 26 lire in ultimele secunde ( fiindca ultima cifra afisata era 25 lire) atunci eu castig scaunul cu doar 27 lire chiar daca eu am pariat 50 lire. Daca altcineva a pariat 40 lire in ultimele secunde scaunul va fi tot al meu dar cu 41 lire.
Sper ca ai inteles cum ti-am explicat.
Spor la licitat ;)

_________________
Ehe....vezi tu....pescuitul asta nu-i asa usor cum crede lumea !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 23 Apr 2013, 20:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Mar 2010, 13:41
Mesaje: 585
Localitate: Baile-Felix
mai simplu de atat nu se poate(ca explicatie ma refer)

_________________
Marius Mada


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 24 Apr 2013, 05:01 
Neconectat

Membru din: 17 Feb 2013, 17:29
Mesaje: 121
Buna ziua. Ca si explicatie da Marius dar mai greu cu persoana care sa liciteze pentru tine de acolo si sa ti-l trimita. Poate voi acolo sunteti mai multi care pescuiti la feeder dar aici la mine in (targ) cred ca sunt singurul care practica acest tip de pescuit cu echipament si accesorii mai de calitate spun eu. Daca stii pe cineva care comanda si reuseste sa le aduca in tara da-mi si mie un semn. O zi buna tuturor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Achizitie scaun korum de pe ebay.uk
MesajScris: 24 Apr 2013, 20:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Mar 2010, 13:41
Mesaje: 585
Localitate: Baile-Felix
Cu transp intradevar e mai naspa(in sensul ca costa ceva),persoanele fizice nu prea trimit in Ro(cred ca datorita reputatiei noastre),ideal ar fi sa ai pe cineva acolo.

_________________
Marius Mada


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.062s | 13 Queries | GZIP : Off ]