Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 22:57

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce sa aleg...
MesajScris: 04 Iun 2013, 19:06 
Neconectat

Membru din: 23 Ian 2013, 20:00
Mesaje: 4
Localitate: Arad
asmadalin scrie:
Dupa mai multe cautari pe forumuri am fost aici in arad sa vad 2 modele de la maver si Maver Abyss mi s-a parut a fii foarte ok tinand cont de raprtul calitate-pret...este usor, are actiune progresiva si puterea de lansare este de 80g, ceea ce pentru locurile unde pecuiesc eu pe Mures este mai mult decat suficient
Cel de al doilea model a fost pe care nu l-am putut tine in mana deoarece nu il are nimeni pe stoc. Daca cineva a pescuit cu el si poate sa imi dea niste detalii as fii recunoscator :).


Salut,eu am Maver Genesis Black Ice,dar pe varianta mai noua adica EXTREME FEEDER MH 100 gr 360.Este o lanseta de care ai sa te bucuri cu siguranta,singurul inconvenient ar fii inelele mici de la varf in cazul unui pescuit pe rau(ex mures) toamna tarziu s-au primavara timpriu,cand de regula se incarca firul cu frunze si alte putregaiuri,insa acest lucru se intampla rar.Alte dezavantaje inca nu i-am gasit.Mai multe gasesti aici:
http://www.totalfishing.ro/lanseta-feed ... 19772.html


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce sa aleg...
MesajScris: 04 Iun 2013, 19:18 
Neconectat

Membru din: 02 Apr 2012, 07:05
Mesaje: 190
Incearca un pescuit eficient la scobar cu carlig de 16 sau 18 fine si struna de 0,10mm (real) iar atunci o sa descoperi foarte repede dezavantajele.

_________________
scoalafeederx.ro/produs/secretele-monturii-perfecte-de-method-feeder/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.042s | 13 Queries | GZIP : Off ]