Pescuit Stationar

Acum este 05 Mai 2024, 22:46

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 26 Noi 2013, 11:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Daca ai banii merita pe deplin!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 28 Noi 2013, 08:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Apr 2013, 21:32
Mesaje: 97
Localitate: Ciacova, Timis
Raul pustai scrie:
Merita sa fac o investitie in scaunul Rive pt feeder? Se justifica diferenta de pret fata de Preston/Korum? Am intentia sa imi cumpar si D36 si ma gandeam ca se potrivesc accesoriile de la unul la altul


Daca iti permiti.. fara incalzire in sezut n-are rost altfel sa dai atatia bani altfel :D

_________________
Imagine
http://slagi.me


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 28 Noi 2013, 10:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Slagi scrie:
Raul pustai scrie:
Merita sa fac o investitie in scaunul Rive pt feeder? Se justifica diferenta de pret fata de Preston/Korum? Am intentia sa imi cumpar si D36 si ma gandeam ca se potrivesc accesoriile de la unul la altul


Daca iti permiti.. fara incalzire in sezut n-are rost altfel sa dai atatia bani altfel :D


Da, desigur!!! si mai trebuie si o manuta catifelata conectata la mufa de swinger sa te gadile pe la coaie cand iti trage!!! :o :o

Slagi.... lasa-l incolo de Rive si cumpara Korum-ul de la mine!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 30 Noi 2013, 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Cum plm era aia cu strugurii acri?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 03 Dec 2013, 16:33 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Stiu un fotoliu mai bun!
Feederfane! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 09 Dec 2013, 11:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Nu mai...ca in concursul federativ n-au voie sa stea pe scaun! Pescuiesc de-ampicioarelea cu feederul in mana... nici suport nu au voie!
Ii caleste fane ca sa-i trimita si la maraton!!! ...ca cica dupa ce isi adjudeca pescuitul trece la atac si impotriva atletismului!!!... il ataca pe Marasescu exact ca pe Selaru!!!
Si ca sa nu aiba probleme cu sprijinul in adunarea generala...ii ia pe astia de la feeder si-i baga si la alergari! cu cat mai putini membri cu atat mai bine!!! numai sa fie polivalenti!!
Pe Diaconita il pune la o disciplina noua: "aruncatul cu sulita in disc"...o proba de perechi: Lukas arunca cu discul si Petre se chinuie sa-l ia la ochi cu sulita!!!
George...ce zici de sistemul asta competitional??!!!... e pe placul tau?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ce ma mai distrez!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 02 Feb 2014, 10:26 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
Truia vad ca ai o simpatie deosebita pentru noi doi :D .....poate nimeresti la vreun concurs pe Doripesco intre noi doi :mrgreen: sa-mi spui ce vrei in stand somnul sau fitifagul? am solutii ........amestec de faina carne,sange,hemoglobina pentru somn si amestec de fructoza ,dextroza pentru fitofag ....ce spui te prinzi......distractia e maxima o garantez eu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 24 Apr 2015, 10:17 
truia scrie:
Salut...eu am avut ambele modele..Prestonul l-am vandut...am vrut sa vand si Korum-ul....

Scaunele sunt foarte asemanatoare...la ultimul model ( the "new" model ...cum ii zic astia) difera doar faptul ca picioarele sunt telescopice si un pic mai lungi... desi eu inca zic ca sunt prea scurte ( chiar si noul model!) pentru un pescuit de viteza.... adica daca la modelul asa zis vechi ii schimbi picioarele obtii noul model... un fel de frectie la piciorul mesei!! ( la piciorul scaunului, scuze!!! :lol: :lol: )....

Ca sa ma intelegeti ca stiu ce spun: am avut sau am toate tipurile de scaun de diverse branduri: si D25 si D36 si Korum si Colmic...cam de toate... si va spun fara nici un echivoc: sistemul cu piciorusele ( ca picioare parca nu le pot spune!!) patrate este de departe cel mai prost de pe piata...de departe!!! ...

Daca inalti sezutul (40-50 de cm) scaunul devine instabil... pe langa faptul ca are picioare de cacat nu are nici greutatea necesara sa-l stabilizeze!!... E perfect ca sa "dormi" in scaun asteptand cate un crap la 2 ore.... dar la pescuit viteza de babusca sau platica este de cacat!!!.... nu ai nici tinuta corpului necesara, stai scufundat ca closca in cuibar... unde mai pui ca spatarul nu are nici un rost ca oricum nu te poti sprijini pe el daca vrei sa prinzi vreun pestisor de'asta!!... la aia care pleaca cu bat cu tot ai tot timpul din lume!!! :lol: :lol:

Singurul lucru indiscutabil este confortul.... poti trage un pui de somn mai bun ca in patul de acasa!!!

Nici nu are rost sa facem comparatia cu niciunul dintre sistemele D25 (fie ele Trabucco, Maver sau Milo.... ) chiar si cele mai proaste sunt infinit mai bune decat sistemul Korum-Preston!!!

Ca mai toate sistemele pe acest profil si cu strangere directa pe picior ( inclusiv anumite accesorii de la Korum-Preston) pur si simplu nu fixeaza bine!!...aluneca... se desface...singura solutie e sa strangi pana ii sar ochii...de-aia si urmele care raman pe picior!!

Acuma si Slagi are dreptate...si ce daca!!??...doar nu le duci la expozitie.... dar nu e chiar asa... cu timpul urmele se inmultesc.... strangerea e din ce in ce mai slaba... trebuie sa strangi surubul mai tare...in final o reactie pozitiva care te aduce la exasperare cand te lasi cumva pe o parte si scaunul se scufunda cu tine pe un picior care aluneca!!!

Sincer: nu recomand la nimeni scaunele sau sistemul asta!!.... mai ales daca ai peste 80 de kile!!!...uitati-va la urmele de pe picioarele scaunului meu Korum ( de vanzare aici pe forum!).... va vine sa credeti ca a fost folosit doar o singura data???.... nici mie, desi ca proprietar stiu ca asa este!!!

Solutia: da...am gasit si o solutie!! de ce?..pai pentru ca in afara de chestia asta cu picioarele scaunul este super!!!... o sa-i pun picioare D25 de la un scaun modular (inclusiv etrierele de strangere)... am si "brevetat" - ca sa zic asa - solutia tehnica... modificarea costa vreo 3-4 milioane ( cu picioare si etriere cu tot!)... dar cred ca astfel se va obtine cel mai tare scaun de feeder de pe piata!!!... daca nu se vinde Korum-ul pana vin in tara o sa-l modific si o sa va pun poze ( asta prin Mai la anul!!)...

Spor!!!



buna ziua
stimate domnule Truia aveti pm
multumesc


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 04 Mai 2015, 18:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
@ Diaconita...
Petre aci m-ai lovit!... asta da amenintare nu telefoanele cu ANAF-ul ale lui Fane!! :shock: :shock: :shock:
Si acuma mai am cate un cosmar din cauza lui Glukas... "m-a marcat pe veci" cum radea el de mine...

@ Blade
Am raspuns

@ restul lumii:
nu mai modific nimic... mi-am luat Rive Siege D36 Open.... cum zicea ala cu "Titan Ice" : Alta viata!!!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun Preston Monster Feeder Chair
MesajScris: 04 Mai 2015, 19:30 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
Truia,nu mai ne chinui ,te rog,eu stiu ca in curte,acolo la tine ai o sonda cu petrol,sau mai multe :lol: ,ia vino tu în RO si apoi mai vezi tu,te mănâncă sistemul,stii tu bine :twisted:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.062s | 13 Queries | GZIP : Off ]