Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 12:16

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 10 Ian 2013, 19:41 
Neconectat

Membru din: 07 Ian 2012, 10:55
Mesaje: 98
1-yoda
2-dan s.
3-REZERVAT
4-
5-
6-
continuatzi mai departe


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 10 Ian 2013, 20:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
yoda scrie:
1-yoda
2-dan s.
3-REZERVAT
4-
5-
6-


continuatzi mai departe



ce-i asta ca nu prea pricep..rezervat d s ...yoda va rog frumos domnilor nu iau in considerare asa ceva.

nume prenume judet

multumesc pentru intelegere


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 08:33 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2011, 09:37
Mesaje: 1021
MEDGIDIA,a fost,este și va fi una din cele mai bune piste de pescuit din țară.
densitate foarte mare de pește sălbatic și diversitate in același timp,aici mă refer la pescarii adevărați care pescuiesc pe ape sălbatice.
nu mă adresez celor care pescuiesc la feeder in ferme piscicole care se numesc FERMIERI,in nici un caz pescari.
BRAVO PETRIȘOR pentru efortul susținut pe care-l depui in dezvoltarea acestui stil de pescuit.
iar voi LĂTRĂILOR care nu a-ți organizat nici măcar un concurs de tăiat paine țineți-vă gura.

cu stimă si respect pentru toți pescarii adevărați.

COSTINEL DE LA MEDGIDIA.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 08:48 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Nu ca m-as simti cu musca pe caciula , dar asa.. din pura curiozitate.. care sunt LATRAII la care faci referire?

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 08:56 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2011, 09:37
Mesaje: 1021
sant o gramadă de frustrați care nu se pot mulțumi cu nimic și care aruncă cu noroi in oricine vrea să facă un lucru bun.
sau poate că vor să se organizeze un concurs de pescuit in cadă,poate că acolo au noroc.
nu bat apropouri la nimeni.
oricum o să ne intilnim in vară și o să stăm de vorbă.

COSTINEL DE LA MEDGIDIA.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 11:31 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
costy67 scrie:
sant o gramadă de frustrați care nu se pot mulțumi cu nimic și care aruncă cu noroi in oricine vrea să facă un lucru bun.
sau poate că vor să se organizeze un concurs de pescuit in cadă,poate că acolo au noroc.
nu bat apropouri la nimeni.
oricum o să ne intilnim in vară și o să stăm de vorbă.

COSTINEL DE LA MEDGIDIA.


Aici se inteleg lucrurile anapoda la noi la Romanica. In momentul in care doresti o desfasurare normala, emiti o pretentie normala, faci o apreciere sau critica normala, totul iese de sub control. Asta se intampla pentru ca in Romania NIMIC nu este normal sau firesc.

Am sa iti si exemplific ce inseamna normalul asta :

Asociatiile, cluburile, patronii de balta, firme producatoare de echipament/nada/momeli, comercianti din domeniu etc. ar trebui sa vina cu o propunere clara pentru organizarea unui eveniment, adica : locatie, data, regulament, taxa, premii (daca exista) .
Aici intervin probleme existentiale " Pai daca organizez si nu vine nimeni? " , ei bine , rolul celor mentionati mai sus este sa promoveze astfel de evenimente, nu ca un act de binefacere, dar absolut toti mentionati au de castigat de pe urma acestor evenimente, direct sau indirect. In situatia in care se intampla sa nu existe participanti, totul se anuleaza iar pierderile sunt minime. In fond pentru asta se fac inscrierile si se plateste un avans (cand este cazul) nu ?

Acum sa vedem si ce este anormal :

Ca pescarii, de competitie sau amatori sa se apuce ei sa organizeze astfel de evenimente (cu toate ca la noi se intampla asta). In primul rand ca le lipsesc mijloacele , nu toti au relatii la asociatii sau firme producatoare etc. si chiar daca ar avea, nu este treaba lor sa organizeze asa ceva. Treaba lor este sa promoveze evenimentul prin orice mijloace au la indemana (forum-uri, articole, emisiuni, bloguri/pagini personale etc) si sa motiveze pescarii sa adere la eveniment prin prezenta lor pe pista.

Ca sa rezumam chestia asta de mai sus, la momentul actual, pescarii trebuie sa vina cu propunere concreta, numa de participanti, data, locatie, estimare de costuri, eventual sponsori si asociatiile dau numele lor Evenimentului respectiv (eventual mai arunca si cate un arbitru , eventual o medalie/cupa/diploma sa nu spuna ca nu au miscat si ei un deget).

Sa imi fie cu iertare, dar daca ti se pare "normala" a doua varianta si aberante cererile colegilor pescari a caror treaba este doar sa participe la evenimente...poti jigni in continuare multa lume dar o vei face total gratuit. Cel putin din punctul meu de vedere.

PS: Suficient oftopic, sa incercam sa ne rezumam la esenta topicului !

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 11:55 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2011, 09:37
Mesaje: 1021
mi se pare absolut normal si firesc tot ce ai scris iar eu in primul rind nu vreau să jignesc și nici să ling in c-r pe cineva pentru că nu-mi
stă in fire.
există o categorie de pescari care dacă s-ar putea să aibă și un scafandru in apă să le prindă pește ar fii tot nemulțumiți.
este de apreciat efortul pe care il depun anumite persoane in a organiza asemenea evenimente.
pentru mine,adevarații pescari sint cei care pescuiesc pe DUNARE,sau pe alte zone neamenajate,furajate,etc.
acolo nu știi niciodată ce surpriză-ți rezervă apa in care pescuiesti.
a pescui numai in locuri amenajate special este ca și cind te duci la o sală de forță și tragi de fiare ca un robot.
nici o satisfacție,nimic,decit că te uiți ca un bou ce brațe ai făcut.

cu stimă si respect pentru cine merită.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 13:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
catalin232 scrie:
Nu ca m-as simti cu musca pe caciula , dar asa.. din pura curiozitate.. care sunt LATRAII la care faci referire?



ti se pare ca a pus unul mana sa ajute?ti se pare ca a facut cineva altceva decat sa ghibiteasca?chiar ieri am vb la telefon si ti-ai dat seama de cati ghibiti avem...oricum de anul asta am sa spun cum facem si nu am sa mai intreb nimic...cine vine bine cine nu nu. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 13:38 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
adi petrisor scrie:
catalin232 scrie:
Nu ca m-as simti cu musca pe caciula , dar asa.. din pura curiozitate.. care sunt LATRAII la care faci referire?



ti se pare ca a pus unul mana sa ajute?ti se pare ca a facut cineva altceva decat sa ghibiteasca?chiar ieri am vb la telefon si ti-ai dat seama de cati ghibiti avem...oricum de anul asta am sa spun cum facem si nu am sa mai intreb nimic...cine vine bine cine nu nu. ;)


Sunt multi care critica si putini care pun umarul . Dar gandit la rece este normal ceea ce fac si anormal ceea ce faci tu. Adica te agiti sa organizezi cand tu nu ar trebui sa faci altceva decat sa oferi "asistenta", sfaturi/sugestii in baza experientelor anterioare pe domeniul respectiv. Dar asa se misca lucrurile la noi, totul este anapoda.

Cred ca ar fi mai corect sa fie puse cartile pe masa si sa se spuna din capul locului ca pe cine trebuie sa intereseze fenomenul asta de pescuit ii doare in cot (motivat sau nu) si ca singura modalitate de a realiza ceva este prin forte proprii , adica daca se vrea a se organiza un eveniment (cel National ar trebui scos din calcul) sa puna osul la munca !

Dar daca citesti asta, nu vezi cat de ciudat suna ? Hai sa facem un concurs pentru noi organizat de noi ! intotdeauna vor exista nemultumiri pentru ca niciodata nu se vor implica toti participantii la un eveniment si tensiuni/reprosuri vor fi mereu.

Tocmai de aceea trebuie ca lucrurile sa o ia pe un fagas normal , sa existe UN organizator, sa prezinte UN eveniment cu toate datele si conditiile necesare la care sa se inscrie oameni. Si asa scapi si de critici ( ma rog.. de nervi ca sa spuna sa), cine nu este multumit, nu va mai participa la editiile ulterioare, cine este, va merge mai departe , daca nu vine nimeni nu se mai tine evenimentul. Totul va decurge normal si firesc , fara nervi, nopti albe si familii luate la plimbare reciproc.. Intr-un cuvant : Civilizat !

Eh ... gata.. ma abtin de la comentarii ca iar or sa se faca si aici 10 pagini de discutii pe margine si se uita esenta topicului !

Imi cer scuze pentru asta.... :roll:

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: IMPORTANT CAMPIONATUL NATIONAL DE FEEDER INDIVIDUAL
MesajScris: 11 Ian 2013, 13:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
catalin232 scrie:
adi petrisor scrie:
catalin232 scrie:
Nu ca m-as simti cu musca pe caciula , dar asa.. din pura curiozitate.. care sunt LATRAII la care faci referire?



ti se pare ca a pus unul mana sa ajute?ti se pare ca a facut cineva altceva decat sa ghibiteasca?chiar ieri am vb la telefon si ti-ai dat seama de cati ghibiti avem...oricum de anul asta am sa spun cum facem si nu am sa mai intreb nimic...cine vine bine cine nu nu. ;)


Sunt multi care critica si putini care pun umarul . Dar gandit la rece este normal ceea ce fac si anormal ceea ce faci tu. Adica te agiti sa organizezi cand tu nu ar trebui sa faci altceva decat sa oferi "asistenta", sfaturi/sugestii in baza experientelor anterioare pe domeniul respectiv. Dar asa se misca lucrurile la noi, totul este anapoda.

Cred ca ar fi mai corect sa fie puse cartile pe masa si sa se spuna din capul locului ca pe cine trebuie sa intereseze fenomenul asta de pescuit ii doare in cot (motivat sau nu) si ca singura modalitate de a realiza ceva este prin forte proprii , adica daca se vrea a se organiza un eveniment (cel National ar trebui scos din calcul) sa puna osul la munca !

Dar daca citesti asta, nu vezi cat de ciudat suna ? Hai sa facem un concurs pentru noi organizat de noi ! intotdeauna vor exista nemultumiri pentru ca niciodata nu se vor implica toti participantii la un eveniment si tensiuni/reprosuri vor fi mereu.

Tocmai de aceea trebuie ca lucrurile sa o ia pe un fagas normal , sa existe UN organizator, sa prezinte UN eveniment cu toate datele si conditiile necesare la care sa se inscrie oameni. Si asa scapi si de critici ( ma rog.. de nervi ca sa spuna sa), cine nu este multumit, nu va mai participa la editiile ulterioare, cine este, va merge mai departe , daca nu vine nimeni nu se mai tine evenimentul. Totul va decurge normal si firesc , fara nervi, nopti albe si familii luate la plimbare reciproc.. Intr-un cuvant : Civilizat !

Eh ... gata.. ma abtin de la comentarii ca iar or sa se faca si aici 10 pagini de discutii pe margine si se uita esenta topicului !

Imi cer scuze pentru asta.... :roll:



eu as fi cel mai fericit din lume daca ar veni cineva sa se ne organizeze..ai sa vezi ca la echipe eu cel putin nu voi avea nic o legatura..aici sa rezolvat treaba eu sunt participant si nu ma implic ..am gasito si rugato pe mama Vera si ea se va ocupa de tot.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.092s | 11 Queries | GZIP : Off ]