Pescuit Stationar

Acum este 25 Iun 2024, 07:08

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 17:47 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
Fara a contesta valoarea individuala a componentilor lotului de feeder, eu cred ca lipsa unei concurente reale + lipsa baniilor duce la plafonare. Parerea mea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 18:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Va salut cu respect...pe scurt a fost un Campionat Mondial ciudat cu fluctuatii mari la rezultatele unor...aici ni bagam Anglia care a avut Atentie 65 zile de antrenament aici..ei sunt din alt fim...referitor la noi..atat am putut..dar a fost greu..cel mai greu campionat mondial..sau ciudat mai bine spus...Diferente mici..vremea groaznica...mai multe detalii cand ajung acasa..la anul trebuie sa neorganizam mult mai bine si cu un staf mult mai mare...felicit baietii pentru ce au facut si indurat aici.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 18:12 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2013, 13:55
Mesaje: 119
Localitate: Alba Iulia / Timisoara
Nicu, problema la noi ii baza de selectie. Nici o tara nu'si alege lotul dupa O SINGURA finala, fara etape care sa preceada calificarea in FINALA. Sa speram de la anu', de cand (speram) va intra boul sistem cu doua semifinale regionale si o finala sa vedem si alte rezultate, speram mai bune. Crede careva ca Varsoltu' te pregateste pentru niste Mondiale pe rauri, canale, lacuri mari etc?!? nu zic, o fi buna socializarea, palinca, sarmalele etc, da' rezultate la mondiale sau la alte concursuri tari...pla.
Lotul national la unguri se alege in functie de punctajele obtinute de concurenti la un numar de concursuri consacrate tinute de'a lungul anului (etape).
Si mai ii si problema sponsorizarii concursurilor de pescuit precum si a pescarilor. Pt ca, sa fim seriosi, cu concursuri pe piste gen Doripesco unde nici nu se tine cont de FIPS/CIPS degeaba se tot impauneaza firmele de profil (importatorii) ca nu ajuta cu nimic pescuitul de competitie. Si oricum, sponsorizarile din partea importatorilor sunt mai mult decat simbolice, raportat la vanzarile pe care le au.
La ora actuala, la noi singurul sistem pe cre il vad viabil pentru selectie ii sistemul de campionat promovat de APS si V. Mitrea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 18:14 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2013, 13:55
Mesaje: 119
Localitate: Alba Iulia / Timisoara
adi petrisor scrie:
Va salut cu respect...pe scurt a fost un Campionat Mondial ciudat cu fluctuatii mari la rezultatele unor...aici ni bagam Anglia care a avut Atentie 65 zile de antrenament aici..ei sunt din alt fim...referitor la noi..atat am putut..dar a fost greu..cel mai greu campionat mondial..sau ciudat mai bine spus...Diferente mici..vremea groaznica...mai multe detalii cand ajung acasa..la anul trebuie sa neorganizam mult mai bine si cu un staf mult mai mare...felicit baietii pentru ce au facut si indurat aici.

Acum vezi Adi la ce's bune concursurile gen Cupa de Vest de pe Bega, cu peste putin si conditii dificile?!?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 18:33 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2013, 13:55
Mesaje: 119
Localitate: Alba Iulia / Timisoara
Oricum, BRAVO baietilor care s'au dus la Mondiale, suportand mare parte din costurile deplasarii din banii lor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 18:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Pitonu' scrie:
adi petrisor scrie:
Va salut cu respect...pe scurt a fost un Campionat Mondial ciudat cu fluctuatii mari la rezultatele unor...aici ni bagam Anglia care a avut Atentie 65 zile de antrenament aici..ei sunt din alt fim...referitor la noi..atat am putut..dar a fost greu..cel mai greu campionat mondial..sau ciudat mai bine spus...Diferente mici..vremea groaznica...mai multe detalii cand ajung acasa..la anul trebuie sa neorganizam mult mai bine si cu un staf mult mai mare...felicit baietii pentru ce au facut si indurat aici.

Acum vezi Adi la ce's bune concursurile gen Cupa de Vest de pe Bega, cu peste putin si conditii dificile?!?

Da clar acestea sunt concursurile adevarate...ai dreptate maxim.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 19:59 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Pe o asa pista nu cred ca e de criticat in vreunfel rezultatul baitilor nostri la fel cum nu ar fi fost de laudat daca intrau in primii 10 .

Respect pentru efort si anduranta .....dupa ce pescui in prima zi si vezi ce hal de pista ai in fata , trebuie ceva determinare sa mai intri odata in standuri ....

Ps: Oricum , Petrisor si-a castigat meciul , a batut Kazahtanul :) :) :) !

PPS: e o gluma Peterisor , doar o gluma !

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 12 Iul 2015, 22:41 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
Pitonu' scrie:
Nicu, problema la noi ii baza de selectie. Nici o tara nu'si alege lotul dupa O SINGURA finala, fara etape care sa preceada calificarea in FINALA..


Asa este, despre asta vorbeam si eu. Sa faci concursuri cam in aceeasi formula si pe aceleasi locatii seamana mai mult a claca. Nu ai cum sa performezi mergand pe aceasta formula. Fara suparare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 13 Iul 2015, 08:25 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2013, 18:52
Mesaje: 342
Localitate: Timisoara
Felicitări Vuc!
Anul trecut 31, acum 26, e ceva sa fii in primul "sfert". Ma bucur ca esti cel mai
in forma si anul acesta. Felicitări si pentru Varsolt-ul care va urma... :)
Sa aveți drumuri bune inapoi spre casa.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 13 Iul 2015, 08:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
Domnilor
Am participat la mai multe mondiale si din stand si din spate si cred ca stiu cu ce se mananca un CM
Nu ducem lipsa de talente...ducem lipsa de BANI si TIMP LIBER alocat unui astfel de concurs
Antrenamentele de acasa sunt fix pix,antrenamentele dupa pista de concurs sunt edificatoare,sa fii in priza permanent cu apa si pestii de acolo nu cu baboii dupa Bega sau Doripesco,sa stii ca daca trece vaporul X trebuie sa faci imediat "cutare" modificare sau daca ploua abordezi partida altfel sau daca scade apa 5 cm ai "aia"de facut sau daca apa se tulbura putin faci "ailalta" si tot asa
Astea sunt lucruri care se invata dupa multe zile de antrenament pe pista de concurs"nu ti le spune nimeni,indiferent cat de prieteni am fi cu alti concurenti din alte tari"
Noi in 5 zile de antrenament debea invatam ce pesti sunt in apa si cu ce bat sa pescuim.....si aici avem surprize cateodata in ziua de concurs
Degeaba credeti ca echipele cu pretentii se antreneaza 50 de zile consecutiv pe acceasi pista si fie vorba intre noi sunt valori incotestabile, luati la individual,parca sunt robotei in stand.
Poti face acasa 10 concursuri de selectie a lotului national,pana nu stai saptamani pe pista de CM este egal cu zero.
Pentru cei care nu ati fost niciodata la un CM,uitativa la festivitatea de deschidere sa vedeti cam cat staff exista in spatele steagului Angliei,Italiei etc...sunt fara numar si participa efectiv 5 persoane...oare de ce sunt atat de multi?
BANI+TIMP DE STAT PE PISTA+STAFF = REZULTATE
pana atunci joc de glezne si usoare miscari de incalzire


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.114s | 13 Queries | GZIP : Off ]