Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 11:17

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 09 Dec 2015, 21:37 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2013, 18:52
Mesaje: 342
Localitate: Timisoara
Trist... ca s-au decis deja pistele/nr. de etape (nu si datele). Au trecut doar 2 saptamani de la solicitarea d-lui selectioner, de a-si exprima fiecare pistele propuse si numarul de etape dorit si mai sunt 2 luni pana la sedinta de la Bucuresti (daca am retinut bine 08.02.2016, ca se cam modifica postarile). Pana acum si-au exprimat votul in scris, nu pe la colturi (tel.), pe cele 2 forumuri, doar 13 persoane (nu toate cu drept de vot), fata de cele 41 care au participat la finala de anul trecut. Adica mai mult putin de jumatate. De obicei, graba strica treaba! Asa ne-am grabit si in anii trecuti (2014), cand finala s-a tinut pe Varsolt, desi aveam Inniscarra la noi acasa, la Zetea. Si poate ii ajuta pe baietii ce au mers in Irlanda, sa faca un pescuit pe o apa cu conditii similare cu cele pe care aveau sa le intalneasca la CM. In 2016 CM se va tine pe o apa curgatoare cu adancimi de pana la 6m, DTD Novi Sad, in 2017 se va tine tot pe o apa curgatoare Rio Sorraia, in zona orasului Coruche - Portugalia, unde se prind cu preponderenta mrene si ciortani. Chiar nu putem gasi o pista, pe o apa curgatoare, pe care sa poata concura 40-50 de pescari? Eu cred ca este important, ca macar una dintre pistele pe care se organizeaza CN, sa ofere conditii cat mai similare cu cele ale pistei pe care se organizeaza CM in anul imediat urmator.
Propunerile mele:
- Sarulesti - Polcesti;
- Medgidia;
- Calinesti.
P.S. E frumos pescuitul pe Zetea, dar eu cred (poate gresesc), conditiile de pescuit de acolo nu se vor regasi la CM imediat urmatoare.


Ultima oară modificat de cristian elena pe 09 Dec 2015, 22:25, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 09 Dec 2015, 22:17 
Neconectat

Membru din: 10 Mar 2013, 16:31
Mesaje: 56
Localitate: Otelu Rosu
Adi Petrisor tu ai spus la deschiderea acestui topic ca postezi cateva piste unde se vor tine etapele pentru campionatul national si ca pescari care participa sa voteze pistele.
In topic cativa pescari intreaba de datele de desfasurare iar tu le raspunzi atat datele cat si pistele.
Nu ai putut sa pui datele si sa lasi pescari sa voteze in continuare pistele, eu cred ca asa ar fi fost normal.
Pai daca tu ai si stabilit pistele si datele atunci ce mai este de votat.
Atata timp cat la noi una se vorbeste si alta se face nu vom ajunge niciodata unde au ajuns macar unguri nu mai vorbim de restul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 10 Dec 2015, 12:48 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Eu zic sa votati in continuare, sa propuneti pistele si cand , in maxim o luna jumate, veti fi votat majoritatea , macar cati ati fost la finala in 2015 atunci vom lua o hotarare!
Sedinta de la Buc nu sa fixat inca...asa ca aveti timp !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 10 Dec 2015, 18:02 
Neconectat

Membru din: 29 Apr 2012, 16:06
Mesaje: 142
Ținând cont ca avem prieteni în Serbia care ne ar ajuta cu drag sa organizam un concurs pe Canalul DTD unde se va tine Campionatul Mondial în 2016 și ținând cont ca majoritatea pescarilor sunt din partea ardeal și banat eu dacă as fi selecționer m as da peste cap ca o etapa înainte de mondiale sa se tina acolo.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 10 Dec 2015, 18:52 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
:shock: :shock: :shock:
D-aia ne bucuram ca nu esti "selectioner" :lol: :lol: :mrgreen:
Lotul selectionat sa se duca sa se antreneze acolo, pe rand sau toti odata, de cate ori vor ;) :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 10 Dec 2015, 18:53 
Neconectat

Membru din: 12 Ian 2015, 20:21
Mesaje: 93
martinov george scrie:
Ținând cont ca avem prieteni în Serbia care ne ar ajuta cu drag sa organizam un concurs pe Canalul DTD unde se va tine Campionatul Mondial în 2016 și ținând cont ca majoritatea pescarilor sunt din partea ardeal și banat eu dacă as fi selecționer m as da peste cap ca o etapa înainte de mondiale sa se tina acolo.

o idee excelenta


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 10 Dec 2015, 20:36 
Neconectat

Membru din: 13 Feb 2014, 19:01
Mesaje: 67
eu sant de acord sa votez dar daca se ajunge de exemplu la megedia eu nam sa pot sustine financiar deplasarea mea avand in vedere ca 1600km dus intors nus 2km nam sa mai pot participa 2 ani de acum incolo?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 10 Dec 2015, 22:30 
Neconectat

Membru din: 29 Apr 2012, 16:06
Mesaje: 142
Era doar o idee domnule Tica scuze ca m am băgat în seama am uitat ca suntem prea valoroși sa pescuim pe astfel de ape pe noi ne interesează peste mult mare și viteza, apropo nu ar fi indicat o etapa sa se desfășoare pe Doripesco ?. Unguri de prosti organizează concursuri pe apele unde se țin în anul respectiv mondialele. Puteam profita ca distanta de la Timișoara la Novi Sad este de 150 km de la Arad 200 și tot așa , mai ales ca se tine și un concurs pe echipe cu o luna înainte de mondiale sunt curios câți romani vor participa . În concluzie eu propun o etapa la Novi Sad pista de mondiale .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 11 Dec 2015, 08:28 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
George draga, de la a organiza un concurs...si pana la a muta O FINALA NATIONALA(fie ea si etapa), intr-o alta tara, e un drum lung ;)
Stii cum se zice : drumul spre ridicol e presarat cu intentii bune ;) .
Iar in ce-i priveste pe Unguri...nu stiu cum fac cei de la stationar dar... cei de la feeder sigur nu au organizat, pe pista de mondiale, nici un concurs in ultimii doi ani!!!! ....nici in Irlanda, nici in Olanda ;) Sincer nu stiu de unde ai informatia asta!!! :o

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 2016 FEEDER FINALE
MesajScris: 11 Dec 2015, 09:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
am vb cu majoritatea concurentilor...datele sunt fixe..nu mai modificam nimic.....trebuie odata pentru todeauna sa facem ceva clar de la inceput...perioadele le-am ales bine deoarece nu incurca pe nimeni...de aceasta data concursurile private sa puna datele dupa noi nu noi dupa ei....cam asta este...nu e obligatoriu prezenta...cine doreste cu adevarat sa vina va veni...anul trecut au fost pe lista 65...iar la finala 40...deci va rog domnilor...daca dorit sa va inscrieti o puteti face cu drag daca nu ..nimeni nu va obliga.

PS-cu 3 etape riscam ca la ultima sa avem 15 concurenti cei care stau mai bine si nu doresc asa ceva.

PS-daca doriti cu adevarat alta pista decat Zetea..se poate discuta..Sarulestiul e batut in cuie.


Ultima oară modificat de adi petrisor pe 11 Dec 2015, 09:32, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.042s | 13 Queries | GZIP : Off ]