Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 02:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octobe
MesajScris: 10 Feb 2016, 21:44 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
No asa,vad ca federalul nu mai are monopol!

http://www.pescarmodern.ro/news.php/Int ... 2016/1/79/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 11 Feb 2016, 06:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Lasa ca nici asta nu rupe gura targului: la 100 de participanti sa dai doar 1500 de euro premii mi se pare o laba trista!..mai ales daca sunt impozabile...ceea ce e mai mult ca sigur! (cand nu se specifica ceva trebuie sa te astepti la ce e mai rau! ;) ).
Mai ales ca se asteapta si la ceva insotitori cam inca pa atat....
Ce dracu: Tudose a facut de 3 ori mai bine decat atat la cupa Apulum... premii de 3 ori mai mari, cu 50 de participanti si pe cea mai tare locatie din tara!
Daca e sa luam diferenta de taxa dintre participanti si parteneri 795-700 = 95 RON... cam mult pentru pescuit in apa publica!! :?
Cam asta ar fi taxa de concurs...ori 100 (cum zic ei!) face 9500...iar 1500 de euro fac 6700...mai ramane o alvita de 30 de milioane ptr arbitrii si organizatori.
Cum se vede, invarteala consta in afacerea de 140 000 RON a hotelului...
Pana la urma tot o braila pe banii pescarilor .... m-am cam saturat de astia care vor sa faca bani pe seama concursurilor de pescuit... :( :( :(

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 11 Feb 2016, 13:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Macar face pe banii pescarilor nu pe banii contribuabililor,adica din impozitul tau si a tuturor cetatenilor! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 11 Feb 2016, 15:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
zsolt scrie:
Macar face pe banii pescarilor nu pe banii contribuabililor,adica din impozitul tau si a tuturor cetatenilor! ;)


Ighen Imparate, la capitolul asta ai mare dreptate.....

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 13 Feb 2016, 19:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Noi 2012, 11:21
Mesaje: 254
Truia din cei 95 de lei 30 sunt C.V.Permisului de pescuit in Biosfera si 15 lei este taxa de acces in Biosfera deci ramin cam50 lei pentru arbitrii organizare cupe diplome,ETC.ETC. nu cred ca e foarte mult pe o apa publica.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 14 Feb 2016, 05:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Cineva face bani din concursul asta (hotelul, televiziunile, revistele sau diversi producatori de echipamente care-si vor pune bannerele acolo).
In afara de bani tot acesti cineva isi vor face si publicitate ...
Si totul GRATIS..... si gratisul asta e in cel mai bun caz.... adica eu cred ca mai raman si ceva bani...nu multi...asa de-o bere!
SI cand zic gratis ma refer la organizatori... de fapt concursul costa multi bani....bani platiti de pescari: nada, echipamente, consumabile, timp pierdut etc.
Stii ce ma astept eu sa fie corect?
Pentru concurenti: cazare gratis, transfer gratis, concursul gratis, 50% reducere fata de preturile regulate cu masa la hotel
Pentru insotitori: 30% reducere la tarifele de cazare. transfer gratis, 30% reducere la restaurant
Premii: de 2 ori mai mari
in plus: toti producatorii de echipamente care-si fac publicitate sa organizeze standuri cu vanzare de produse pentru participanti cu 50% reducere de preturi sau sa dea un cupon de 50% reducere tuturor participantilor pentru orice produs al lor (un singur produs) valabil in orice magazin
Frate....vrei publicitate si sa se vorbeasca de tine, trebuie sa platesti.... !!

Nedumerire: crezi ca pe Halep o pun astia sa plateasca pentru arbitrii de la Wimbledon?

In concluzie raman la parerea mea: e scump!!... chiar si gratis ar fi prea scump!
Dar cum zicea si Zsolt: sunt banii pescarilor pe care ii dau in cunostinta de cauza...nu-i obliga nimeni...si stii proverbul romanesc:
"Prostul nu e ala care cere!"....
Ganduri bune!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 14 Feb 2016, 07:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Noi 2012, 11:21
Mesaje: 254
Truia frate trezestete unde crezi ca te afli de vrei atata "GRATIS"????
Concursul asta se tine in ROMANIA, inca nu ai inteles? aici notiunea de gratis este doar intr-un singur sens.........din pacate...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 14 Feb 2016, 09:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
mrvily scrie:
....Concursul asta se tine in ROMANIA, inca nu ai inteles?...


Eu am inteles...cred ca tu nu ai inteles!!...si ca tine inca 22 de milioane de romani!!!
De fiecare data cand se intampla vreun cacat in tara asta se justifica inept: "suntem in Romania, asta e!"...
Adica faptul ca suntem in Romania este o justificare suficienta sa fim in cacat pana la gat si in permanenta...
Dar te intreb eu retoric: acum suntem in Romania!!!..peste 10 ani nu tot in Romania vom fi!??...chiar si peste 1000 de ani tot in Romania vom fi.... adica mai pe scurt aci vom fi mereu in Romania, nu-i asa?....
Si asta ce vrea sa insemne: ca de acum inainte si pe veci-vecilor sa admitem sa fim si sa ramanem in cacat pentru simplu fapt ca aici e Romania si va fi mereu!!????
Cei putini care au inteles lucrul asta s-au carat deja din tara...unii au rezistat, altii mai putin pregatiti profesional si moral s-au intors inapoi in tara...dar macar au inteles un lucru: ca trebuie facut ceva!
Din pacate cei multi n-au inteles nimic si-i dau inainte: asta e...suntem in Romania si de asta suntem in cacat....n-avem ce face!
Consternarea in fata neputintei unui popor de a-si dirigui singur soarta.... asta separa popoarele lumii in popoare de stapani si popoare de slugi :( :( :( :( :( :(
De asta 3 milioane de evrei conduc lumea si 30 de milioane de romani nu sunt in stare nici sa faca curat la ei in curte! :( :( :( :(

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: International feeder fishing Cup Danube Delta 6 - 9 octo
MesajScris: 14 Feb 2016, 16:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Noi 2012, 11:21
Mesaje: 254
eu vorbem de notiunea de Gratis nu cred ca afara umbla caini cu covrigi in coada gratis.... sa fim seriosi.Ca afara muncesti deti sar capacele pentru bani castigati, cei drept sunt mult mai multi decat aici dar nimic nu e gratis nicaieri totul se plateste, mai mult sau mai putin sa tii minte asta, tio spune unu care sta aici in Romania as de cacat cum zici tu. :cry: :cry: :cry: :cry:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.128s | 13 Queries | GZIP : Off ]