Pescuit Stationar

Acum este 25 Apr 2024, 22:57

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 114 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 12 Apr 2016, 20:45 
Neconectat

Membru din: 19 Mar 2014, 20:43
Mesaje: 27
Felicitari Cristian pentru pozitia ocupata, este prima data cand te vad pescuind si pot spune ca rar mi-a fost dat sa vad o tehnica atat de simpla si eleganta ca a ta si un pescar atat de relaxat si calculat.

De asemenea, felicitari tuturor celor care au reusit sa abordeze acest concurs ca o echipa, sa comunice, sa analizeze si sa stabileasca strategia impreuna. De-a lungul timpului am invatat, in special in ceea ce priveste viata profesionala, ca a comunica este cel mai important. S-a dovedit ca se aplica si in pescuit.

Inchei cu un citat, atribuit lui Albert Einstein: Ziua in care te opresti din invatat este ziua in care incepi sa mori!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 12 Apr 2016, 20:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
cristian elena scrie:
Multumesc tuturor pentru felicitari! :lol: :lol: :lol:
Glumesc. Ideea e ca vreau sa le aduc felicitari si multumiri catorva oameni, care au facut ca aceasta etapa sa fie atat de "interesanta".
Felicitari Zsolt! pleonasm :)
Felicitari Catalin! Ai fost cel mai aproape, procentual, de pescuitul care trebuia facut acolo, pentru a obtine un rezultat foarte bun. Ai nimerit-o din antrenamentul de vineri si ti se protrivea perfect pe stilul tau de pescuit
Felicitari lui Emil si baietilor de la Maros Mix care, dupa Catalin, au stiut cum ar trebui pescuit. Cred ca in mansa a doua v-ati dorit prea mult, v-ati abatut putin de la strategie, iar acea mica abatere va facut sa obtineti mai putin decat ati fi meritat.
Felicitari lui Vera si colegilor ei de la Salaj pentru organizarea perfecta!
Multumiri lui Stefan si bucataresei lui (salata de icre :o ) pentru gazduire!
Multumesc lui Lucian Fiat, Dan Predoi si lui Radu Prisecaru pentru ca ne-am antrenat ca o echipa si am deslusit impreuna cat mai multe din necunoscutele pescuitului pe Polcesti, din aceasta perioada. Felicitari speciale lui Luci, care ne-a convins sa pescuim cu noua nada FeederX, destinata speciilor de pesti care s-au prins in acest concurs, nada care va aparea cat de curand disponibila si in magazine.

Multumesc pentru felicitari Cristi. Felicitari si tie pentru ca le meriti din plin. Felicitari invingatorului care a fost cel mai bun! Bravo Zsolt!!!
Multumesc celor care mi-au dat informatii despre pista, despre ce peste este acolo si despre cum sta treaba intr-un concurs de asemenea anvergura. Acestia au fost Oul, Cristi, Lucian Fiat! fara informatiile si sfaturile lor nu puteam atinge acest rezultat extraordinar pentru mine. Multumesc celor care au crezut ca pot face un rezultat bun dupa antrenamentul oficial si care m-au sustinut si mi-au dat sfaturi. Va multumesc tuturor!

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 13 Apr 2016, 08:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
salutare..din punctul meu de vedere un concurs in care standurile au jucat un rol importand dar asta face parte din competitie,doresc sa felicit toti participantii care au fost in numar mare si au dat dovada de intelegere,felicitari tuturor celor de pe podium care au facut tot ce le-a stat in putiinta sa ajunga acolo..felicitari Radu Prisacaru pentru locul ocupat,daca ma intrebati pe mine cum as pescui acolo acum....fuuu...greu...trebuia abordat fiecare stand altfel..erau standuri in care pestele raspundea la momeala vie dar erau standuri in care nu era bine deloc introdus nimic in nada..cred ca un pescuit cu foarte putina momeala vie si pamant aproape deloc aduceau pe vad carasii...sper ca la zetea sa fie tot asa de multi participanti .

fir intins prieteni.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 13 Apr 2016, 08:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Oct 2009, 19:46
Mesaje: 1588
Baaaa da de Doru nu ne zici nimic ..... :lol: :lol: :lol:

_________________
Magazin online
http://www.hobbyfish.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 14 Apr 2016, 06:04 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Zic eu...a fost un accident
Unii s-au prins de strategie intr-o zi de antrenament, altii in trei zile iar altii nici in cinci...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 14 Apr 2016, 07:01 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
:lol: :lol: :lol:
Iar unii nu sau accidentat deloc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 14 Apr 2016, 10:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Oct 2009, 19:46
Mesaje: 1588
bilan doru scrie:
Zic eu...a fost un accident
Unii s-au prins de strategie intr-o zi de antrenament, altii in trei zile iar altii nici in cinci...

:D :D :D :D

_________________
Magazin online
http://www.hobbyfish.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 14 Apr 2016, 14:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Nu e chiar asa. A fost o pista grea, nici o zi nu a fost ca cealalta, pestele nu a raspuns imediat, au existat momente in care s-a taiat vadul complet, a trebuit sa schimbi strategia in fiecare zi.... nu a fost deloc usor. Nu cred ca cineva ar trebui catalogat dupa aceasta mansa. A fost un pic iesita din tiparele standard ale acelei piste si de aici si surprizele.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 14 Apr 2016, 19:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Mar 2010, 20:44
Mesaje: 1085
Localitate: Bucuresti
Citez de pe un alt forum- de luat in calcul pentru mansa a doua ca au fost o multime de discutii pe tema asta :shock: :

"Schimbare in regulamentul ungariei in 2016 fata de 2015 este faptul ca sa anulat distanta minima obligatorie de 15m in pescuit. Se poate pescui la orice distanta, se poate lansa de sub mana si de peste cap."

_________________
APS Feeder Club


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CONCURENTI FEEDER MANSA SARULESTI 8-9-10 APRILIE
MesajScris: 14 Apr 2016, 20:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Asa este... si se va scoate si din FIPS-CIPS.... mie personal mi se pare o porcarie. O sa ajungem sa nadim cu prastia si sa dam la pluta in concursurile de feeder! La 5m de mal poti arunca bilute mici de nada in timpul partidei fara sa te vada nimeni..... si in ultima jumatate de ora sa pescuiesti in locul acela. nu e ok.... dar regulamentele sunt regulamente si trebuie sa le respectam.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 114 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.078s | 13 Queries | GZIP : Off ]