Pescuit Stationar

Acum este 24 Apr 2024, 20:19

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 20 Apr 2016, 09:32 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2013, 21:31
Mesaje: 303
la struna scurta si cu virfu lasat moale dadea tare in ea si o lasa din gura, la struna mai lunga pleca diresct (cred ca avea timp sa o ia fara sa simta nimic), dar banuiesc ca din cauza curburii spre interior a cirlicului nu se intepa corect. ca pe altceva pe ce sa dau vina. doar nu oi da vina pe mine :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 20 Apr 2016, 13:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Mi se pare normal.... ;)
Insa sa stii ca toata lumea a prins la struna de 50-60. Trebuia sa lasi pana iti facea vf. covrig. Si la mine la inceput mi-a tacanit-to si am intepat de vre-o 4 ori in gol. Dar apoi asteptam s-o ia in gurra bine de tot :oops: :oops:
Oricum, cam toti am fost la gara....cu cateva mici exceptii care intaresc regula. Eu pur si simplu nu pot sa inteleg pista asta..... e a doua oara cand pescuiesc acolo si....tot degeaba. Poate daca as sta mai multe zile s-ar lega ceva.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 20 Apr 2016, 19:46 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2013, 21:31
Mesaje: 303
se leaga bine dupa 3 zile la ceaune un korte palinka de o ciorba de peste mixta si un chardonay de o rata cu sos de prune ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 20 Apr 2016, 22:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
pivo scrie:
Mi se pare normal.... ;)
Eu pur si simplu nu pot sa inteleg pista asta..... e a doua oara cand pescuiesc acolo si....tot degeaba.



Rancu practic doarme pe pista asta si nu a inteles nimic. Tu vrei sa intelegi din doua ture de pescuit de o zi? Inseamna ca te prinzi repede nu gluma. Sa imi dai si mie solutia, platesc bine. Si eu am vre-o 10 concursuri si tot nu inteleg nimic. Dar stai! Vezi ca nici Erdei nu a inteles nimic la concursul de pluta ca a terminat pe 130 si ceva...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 20 Apr 2016, 23:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
nutzu_z scrie:
pivo scrie:
Mi se pare normal.... ;)
Eu pur si simplu nu pot sa inteleg pista asta..... e a doua oara cand pescuiesc acolo si....tot degeaba.



Rancu practic doarme pe pista asta si nu a inteles nimic. Tu vrei sa intelegi din doua ture de pescuit de o zi? Inseamna ca te prinzi repede nu gluma. Sa imi dai si mie solutia, platesc bine. Si eu am vre-o 10 concursuri si tot nu inteleg nimic. Dar stai! Vezi ca nici Erdei nu a inteles nimic la concursul de pluta ca a terminat pe 130 si ceva...

Stiu de Erdei :lol: dar la el asta se intampla o data la nu stiu cat timp pe cand la noi.... :mrgreen:
Si mai e o kestie: Uite ca Walter Tamas a castigat Tubertini si la Daiwa a facut 7 sau 8 parca.... deci e o pista destul de dificila pe care si ei o mai zbarcesc kiar daca o stiu pe de rost unii dintre ei.
Nu e treaba ca ma prind repede sau nu dar in general, daca merg sa pescuiesc undeva de 2 ori imi dau seama de niste lucruri.... cateva macar acolo nu toate ca nu ai cum. Aici sunt in ceata totala.... am senzatia ca, cu cat o sa pescuiesc mai mult pe pista asta, cu atat o sa fiu si mai in ceata. Asta este.... mai e Maros in octombrie si Horgasz in noiembrie. Daca nici la alea nu reusesc ceva.... nu mai merg la Matyer :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 20 Apr 2016, 23:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
dale tamas scrie:
se leaga bine dupa 3 zile la ceaune un korte palinka de o ciorba de peste mixta si un chardonay de o rata cu sos de prune ;)

e leaga f. bine... cred ca pana la urma asta ar trebui sa fie tinta noastra la Matyer.... mancarea de la ceaune.... ca de pescuit... nu prea ne laudam! dar e bine si asa. daca ne propunem sa ne intalnim de vre-ao 2-3 ori pe an la ceaune, sa mancam bine, sa mai discutam cate ceva, e sper ok. :lol: :lol: :lol:

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 21 Apr 2016, 18:55 
Neconectat

Membru din: 11 Oct 2010, 13:21
Mesaje: 893
Localitate: Arad
Ne place sa dam cu presupusul in momentul in care SMECHERII care se duc numai la concursuri de o mansa stiu sa dea sfaturi exacte dar niciodata nu se destainue dupa un concurs de doua manse +antrenament deoarece nu au boase sa participe la asa ceva sa nu cumva sa se faca de cacao pe cind cei care o fac de ceva ani pe aceasta pista sint tot mai retinuti si nu o dau cu stiinta exacta poate ca au o oarecare decenta. Zic si eu :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 21 Apr 2016, 19:01 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2013, 21:31
Mesaje: 303
raule :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 21 Apr 2016, 19:34 
Neconectat

Membru din: 11 Oct 2010, 13:21
Mesaje: 893
Localitate: Arad
Tamas asa vad eu situatia si daca sint foarte sincer inseamna rau...mea culpa.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Daiwa Feeder Challenge 2016
MesajScris: 21 Apr 2016, 20:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Am fost si la concursuri de 2 manse. Si nu dadeam cu presupusul..... era doar o discutie amicala cu Dale.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.049s | 13 Queries | GZIP : Off ]