Pescuit Stationar

Acum este 20 Apr 2024, 12:29

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 15:36 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2014, 22:30
Mesaje: 285
Adi, nu spun ca nu sunt solidar. Imi pare rau pentru ei, dar ei au alt tip de campionat national... S-au inscris 97 de oameni din circuitul lor competitional plus peste 120 de oameni din strainatate!
Tu daca ai fi organizator, cu cine ai fi solidar????

Da... Nu e frumos sa anunti lumea prin sms, trebuiau date cartile pe fata! Pe site-ul lor scrie aceste detalii.

In cazul nostru, de exemplu.... Daca in Spania la mondiale pescuitul era impracticabil (au mai fost cazuri), crezi ca iti deconta Fipsed cheltuielile? Ii durea in p..a :))


Ultima oară modificat de Fery83 pe 23 Mar 2017, 15:38, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 15:37 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2014, 22:30
Mesaje: 285
pivo scrie:
Fery83 scrie:
gabi.k scrie:
Fara sa fiu rau intentionat, am si eu o dilema personala, din cate concursuri s-au organizat in romania in ultimi ani cati concurenti din tara vecina ne-au onorat cu prezenta pana acum ? Va spun tot eu, NICI UNUL.
Chiar daca o sa par rautocios propun sa fim si noi la fel de numerosi ca si ei....
Se retrage si Marcus Svoboda.


Termina mah, cu prostiile!
La ce concursuri de la noi ai vrea sa vina? Acum serios :)))
Inscrie-te la Cupa Preston sau la Lantos.

Si data viitoare, trimite-ti mail direct la organizatori! Au toate detaliile pe site ;)

E normal sa faca "selectie", au taiat ei si de la sarbi si de la slovaci, stai linistit! Cupa Tubertini nu mai e doar cu unguri si romani!

Da, e normal sa faca selectie dar atunci sa anunte din timp sau sa se anunte de la inceput ca exista posibilitatea ca unii de pe lista de intentie sa fie lasati pe afara! Sunt oameni care si-au platit cazarea (si eu sunt unul dintre ei), care si-au luat concedii s.a.m.d.
E o chestie care tine si de bun simt aici si de coloana vertebrala.



Nu contest!
Eu cred totusi ca adevarul e undeva in mijloc :)
Ca prea a fost liniste :))


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 15:46 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2014, 22:30
Mesaje: 285
Detalii importante... nu stiu daca au fost puse la dispozitie!

"Nevezési határidők:
Zárt nevezés: 2017 március 20-ig csak a MOHOSZ
egyéni kvalifikációs ranglistában indulóknak
(SIR kártya, magyar állampolgárság)
Nyílt nevezés: 2017 április 5-ig mindenkinek
Maximális létszám a pálya befogadóképessége alapján 150 fő."

Date limita pentru inscrieri:
Inscriere inchisa: pana in data de 20 martie se pot inscrie doar concurentii care participa la circuitul campionatului national (Card SIR, cetatenie maghiara)
Inscriere deschisa: pana in data de 5 aprilie pentru oricine
Limita maxima 150 de pescari!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 15:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
adi petrisor scrie:
AIA CE AU PLATIT CAZAREA CE FAC?..eu stiu 2 pesrsoane...ar trebuie sa fim solidari....sa nu mearga nici unul..ar fi interesant...de gand sa incep sa merg la concursuri la ei..ei cu aceasta ocazie spun pas...tu cand nu stii ceva nu raspunzi la nimeni la telefon...aveti impresia ca ati pus coada la pruna?..te anunt eu ca nu...

Da asa ar trebui, SA FIM SOLIDARI, dar cu cine??? Nici eu nu mai merg la nici un concurs la unguri. Mergem acolo ptr ca e pista foarte buna si conditii de pescuit civilizate! Gandeste-te ca la fiecare concurs sunt inscrisi cca 40-50 de romani. Sunt 2 concursuri de 2 manse doar la Maty-er, apoi Lantos, tot 2 manse plus inca unul de o mansa iar la Maty-er. Pe concursurile de 2 manse se cheltuie cca200-250euro/pers iar la cel de o mansa cca100euro! Hai sa punem toti cei 50 cate 5-600euro/pers cat cheltuim pe an in Ungaria si sa vedeti ce pista de concurs ne facem aici!!! Dar daca le-ai cere banii astia sa facem o pista de concurs in Romania asa cum scrie la carte, ar da toti din colt in colt......

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 16:05 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2014, 22:30
Mesaje: 285
Poate va orientati si voi mai multi catre Cupa Browning din Slovacia :)
Cheltuielile sunt ca pentru Maty-er, si stai 5 zile ;)
Acolo trimiti banii si esti inscris, nu te scoate nici dracu de pe lista!

Dar gata, nu mai scriu sa nu fiu off-topic!
Eu la Cupa Tubertini nu am fost niciodata si nici nu am sa ma inscriu!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 16:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
M-am gandit inca din iarna si la varianta asta insa acolo e un alt pescuit, e altceva. Nu ca nu ar fi frumos, dar e cu totul si cu totul altceva. Si asta chiar nu ar fi scos din dicutie concursul TUBERTINI.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 17:16 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2013, 18:52
Mesaje: 342
Localitate: Timisoara
pivo scrie:
Ai dreptate Petrisor! Perfecta dreptate in tot ce ai spus. Daca s-ar fi intamplat asa ceva invers, adica la un concurs din Romania, ungurii n-ar mai fi venit nici unul si nici n-ar fi anuntat! Dar cum noi suntem niste dezbinati si niste mancatori de......, nu avem c...ie sa facem acest lucru si ne frecam mainile daca am fost "admisi la masa bogatilor", poate, poate luam si noi o lanseta sau o mulineta si mai acumulam niste puncte intr-un clasament care oricum nu are nici o relevanta! De-asta suntem noi unde suntem si altii la ani lumina departare. Sau si de-asta!


@Petrisor
N-ai dreptate Petrișor, cel puțin nu in totalitate. Organizatorii au fost puși intr-o situație noua, cu care nu s-au mai întâlnit si au gestionat-o prost pentru o parte dintre cei care aveau intenția sa participe la acest concurs. Dar o parte importantă dintre organizatori sunt pescari importanți, care de mulți ani au luat in mâna frâiele pescuitului sportiv maghiar si l-au dus la un nivel la care noi nici nu visam, ci doar tânjim. Probabil ca si pana acum au avut de înfruntat situații poate mai dificile ca aceasta, situații pentru care nu a fost un acord unanim al pescarilor pe care îi conduc.

@pivo
Cand scrii "noi suntem niste dezbinati si niste mancatori de cacat, nu avem coaie", te referi la tine si la mai cine...? Ca eu, dacă cumva voi fi acceptat sa particip la acest concurs, nu îți permit sa ma caracterizezi așa!!! Primul care dezbina ești tu! Un "fir întins" celor care au avut șansa de a fi înscriși era mai uman.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 18:56 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:32
Mesaje: 239
Localitate: Timisoara
cristian elena scrie:
pivo scrie:
Ai dreptate Petrisor! Perfecta dreptate in tot ce ai spus. Daca s-ar fi intamplat asa ceva invers, adica la un concurs din Romania, ungurii n-ar mai fi venit nici unul si nici n-ar fi anuntat! Dar cum noi suntem niste dezbinati si niste mancatori de......, nu avem c...ie sa facem acest lucru si ne frecam mainile daca am fost "admisi la masa bogatilor", poate, poate luam si noi o lanseta sau o mulineta si mai acumulam niste puncte intr-un clasament care oricum nu are nici o relevanta! De-asta suntem noi unde suntem si altii la ani lumina departare. Sau si de-asta!


@Petrisor
N-ai dreptate Petrișor, cel puțin nu in totalitate. Organizatorii au fost puși intr-o situație noua, cu care nu s-au mai întâlnit si au gestionat-o prost pentru o parte dintre cei care aveau intenția sa participe la acest concurs. Dar o parte importantă dintre organizatori sunt pescari importanți, care de mulți ani au luat in mâna frâiele pescuitului sportiv maghiar si l-au dus la un nivel la care noi nici nu visam, ci doar tânjim. Probabil ca si pana acum au avut de înfruntat situații poate mai dificile ca aceasta, situații pentru care nu a fost un acord unanim al pescarilor pe care îi conduc.

@pivo
Cand scrii "noi suntem niste dezbinati si niste mancatori de cacat, nu avem coaie", te referi la tine si la mai cine...? Ca eu, dacă cumva voi fi acceptat sa particip la acest concurs, nu îți permit sa ma caracterizezi așa!!! Primul care dezbina ești tu! Un "fir întins" celor care au avut șansa de a fi înscriși era mai uman.


Cristi cred ca te grabesti facand afirmatiile acestea, faptul ca organizatori au avut parte de o situatie fara precedent si au creeat diverse neplaceri unora dintre noi nu inseama ca trebuie sa ajungem sa ne spunem uni altora lucruri grele....
Pivo este normal sa fie foarte suparat, a pierdut niste bani pe care nu ii mai poate recupera, posibil si alti la fel, eu personal nu am pierdut nimic important, puteau sa spuna de la inceput ca sunt disponibile 20 de locuri si nu se supara nimeni .... fir intins celor care participa la acest concurs.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 19:17 
Neconectat

Membru din: 05 Feb 2013, 18:52
Mesaje: 342
Localitate: Timisoara
@gabi.k
La care afirmație a mea te referi? :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa TUBERTINI FEEDER 8-9 aprilie 2017 Matyer-Szeged
MesajScris: 23 Mar 2017, 19:56 
Neconectat

Membru din: 23 Apr 2015, 21:27
Mesaje: 32
Acum poate ma bag si eu unde nu imi fierbe oala, dat sunt cateva lucruri care nu par clare:
1. Inscrierea in lista pt concurs. Aparent sunt mai multe forumuri pe care te poti inscrie la diverse concursuri iar ordinea la sincronizarea lor nu pare intotdeauna obiectiva si clara
2. La concursurile din ungaria, din ce am vazut nu te poti inscrie decat prin aceste forumuri. Pana acum nu au fost probleme , aparent erau suficiente locuri pt toata lumea, dar acum nu vad nici o certitudine ca nu se va repeta situatia asta si la alte concursuri. Cel putin concursul de la tubertini va avea aceeasi situatie si anul viitor daca va fi inclus in turneul lor national de preselectie. Mai ales pt un concurs pt care trebuie sa iti faci rezervare cu ceva timp inainte, sa iti iei zile de concediu, nu e convenabil deloc.
3. Legat strict de situatia actuala. Nu mi se pare normal sa procedezi in felul in care au procedat ei. Adica au jucat la doua capete , daca nu intrau in turneu sau nu aveau participanti pt nationale totusi puteau sa isi acopere locurile libere cu participantii din alte tari, asa au suficienti participanti si nu mai au nevoie de restul inscrisilor. Oricum ei nu au garantat cu nimic ca vei avea sau nu loc, ceea ce din prostia mea nici macar nu am luat-o in considerare.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 64 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.075s | 13 Queries | GZIP : Off ]