Pescuit Stationar

Acum este 24 Apr 2024, 16:37

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 05 Iul 2017, 08:00 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2017, 08:48
Mesaje: 10
Personal am facut lucrul acesta la un concurs organizat la balta Gabud din primavara .... Am mers pe incredere, nu sa luat banii inainte, cupe, diplome, mese la final de mansa promovare si tot ceea ce tine de organizare au fost platite in avans .... Din cauza asta sunt asa critic pt ca stiu ca nu este greu sa te ti de cuvant ... Atat doar, ca organizator tre sa iti asumi riscuri ...daca nu poti face un efort de timp si bani zic sa lasi treaba cu organizatul altor oameni care pot ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 05 Iul 2017, 11:54 
Neconectat

Membru din: 10 Feb 2015, 21:19
Mesaje: 52
doresc sa fac o precizare... afirm cu responsabilitate ca pescuia cu o lanseta... dar in permanenta lanseta pe care o recupera pana sa o lanseze pe cealalta o avea in apa... si intradevar, am fost martor cand a prins peste cu amandoua... a doua era langa mal, dar in apa.... insa pestele a fost eliberat... sa nu se supere pe mine cel vizat... dar asa a fost....!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 05 Iul 2017, 12:46 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
Salut baieti ! Nu am vrut sa intervin pt. ca nu am paticipat la acest concurs dar ieri am auzit de la Benko istoria concursului si m-am crucit de ce am auzit de la un concurs de 12 participanti ! Am organizat zeci de concursuri de feeder si stationar la Sarulesti la Cincis la Cornesti si mai ales la balta Ben dar eu nu am avut arbitrii chiar daca am avut in concurs pe ERDEI ATTILA VIDO FERENC MARIUS BODEA ADI PETRISOR IOVESCU SORIN ....Pot sa spun ca nu am avut niciodata probleme considerand ca toti cei inscrisi la concursurile organizate de mine au venit sa se simta bine sa socializeze . Si ca sa fiu modest am avut concursuri pe care le-am postat la ora 14.00 si la ora 17.30 erau 5 pe lista de asteptare !!!! Cel ma scump concurs de feeder s-au stationar pe balta Ben a fost 200 ron 2 manse + masa. Spor la organizat concursuri !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 05 Iul 2017, 13:10 
Neconectat

Membru din: 02 Sep 2015, 19:26
Mesaje: 298
Cam multe probleme pentru un concurs de 12 oameni. Nu sunt de acord cu persoanele care nu au curajul sa-si expuna problemele la fata locului ci ulterior prin mesaje. Toate neregulile trebuie sesizate in timpul concursului si nu ulterior cand nu se mai pot lua masuri. Nerespectarea regulilor nu trebuie neaparat constatate de un arbitru ci pot fi facute si de catre concurenti. Respectarea regulilor inseamna sportivitate .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 05 Iul 2017, 13:18 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
Ai dreptate Alin . Dar stau si ma gandesc cum poate un concurs sa se numeasca CUPA daca nu au existat cupe. Am avut concursuri de 70 ron la care am dat 12 cupe. O cupa ramane amintire peste ani si nu le spui nepotilor peste 20 de ani ca ai castigat 500 de ron la Benko in anul 2017 ca nu are nici o valoare parerea mea .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 05 Iul 2017, 18:02 
Neconectat

Membru din: 03 Ian 2017, 09:50
Mesaje: 76
Localitate: Alba Iulia
alin_topor scrie:
Cam multe probleme pentru un concurs de 12 oameni. Nu sunt de acord cu persoanele care nu au curajul sa-si expuna problemele la fata locului ci ulterior prin mesaje. Toate neregulile trebuie sesizate in timpul concursului si nu ulterior cand nu se mai pot lua masuri. Nerespectarea regulilor nu trebuie neaparat constatate de un arbitru ci pot fi facute si de catre concurenti. Respectarea regulilor inseamna sportivitate .

Ai drepatate Aline si asta am sustinut si eu ca e un lucru normal, fiesc si din respect pentru concurs si concurenti trebuie respectat un regulament, tinuta sedinta tehnica inainte de incepere pentru a fi sigur ca toata lumea a inteles ce are de facut, in timpul concursului trebuie ca fiecare concurent care observa o abatere sa spuna pe loc acel lucru organizatorului sau/si arbitrilor, iar la final sa se faca un feedback la o bere si o poveste despre cum a fost si ce s-ar putea imbunatatii pe viitor. Nu dupa ce toti au plecat acasa sa inceapa sa spuna diferite pareri asupra a ceea ce a fost prin mesaje pe forum nici macar sa ma sune sa imi spuna personal daca ceva nu a fost ok si sa deruteze pe toti cei care citesc si urmaresc forumul facandu-i sa nu mai inteleaga nimic din tot ce s-a intamplat, iar eu ca organizator sa incerc sa scriu kilometriii pe forum ca sa fac o descriere mai detaliata a tot ceea ce a insemnat acest concurs si mai ales sa se lamureasca lumea ca nu a fost ceva atat de rau incat acest concurs a fost un dezastru cum poate unii si-au facut parerea deja - gresita din punctul meu de vedere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 05 Iul 2017, 18:23 
Neconectat

Membru din: 03 Ian 2017, 09:50
Mesaje: 76
Localitate: Alba Iulia
Adrian Todericiu scrie:
doresc sa fac o precizare... afirm cu responsabilitate ca pescuia cu o lanseta... dar in permanenta lanseta pe care o recupera pana sa o lanseze pe cealalta o avea in apa... si intradevar, am fost martor cand a prins peste cu amandoua... a doua era langa mal, dar in apa.... insa pestele a fost eliberat... sa nu se supere pe mine cel vizat... dar asa a fost....!!!

Iti multumesc Adrian pentru precizare si sper ca lumea a inteles ca intradevar s-a incalcat regulamentul si nucum incearca unii de fiecare data sa se eschiveze pe varii motive. De aceea este un regulament facut si trebuie respectat si fara sa se supere nimeni pe mine, dar dupa tragerea la sorti partea tehnica se cam fusereste pe motivca TOTI AU MAI PARTICIPAT SI PARTICIPA LA CONCURSSURI SI CUNOSC REGULAMENTELE, dar iata ca s-a mai demonstrat inca o data contrariul si OAMENI CARE PARTICIPA DES LA CONCURSURI SI TEORETIC AR TREBUI SA CUNOASCA CEEA CE INSEAMNA UN REGULAMENT SI RESPECTAREA LUI TOTUSI NU O FAC.
- Sergiu care participa des la concursuri stie sau ar trebui sa stie ca nu ai voie ca si cap de sector sa pescuiesti in imediata apropiere a malului (se considera anvataj), iaracest lucru l-au sesiat concurentii de pe malul opus lui si au fost promti si m-au sunat imediat si arbitru s-a deplasat la el si a primit primul avertisment. Tot Sergiu a scris intrun mesaj anterior ca nu a fost fairplay din partea unor concurenti sa pescuiasca cu momeli mai mari decat limita admisa in concurs de 12 mm trecuta clar in regulament, dar nu m-a anuntat nici pe mine si nici pe arbitru despre aceasta incalcare a regulamentului si a precizat doar aici pe forum in mesajul respectiv dupa o zi de la incheierea concursului.
- Horia ar fi trebuit sa stie ca nu are ce cauta cu doua bete in apa chiar si fara momeala pe unul dintre ele.
- Gabi ar fi trebuit sa imi aduca la cunostiinta faptul ca s-a incalcat regulamentul chiar imediat dupa ce a remarcat acest lucru si nu la efectuarea cantaririi capturilor, mai ales acum cand am inteles din cele spuse de Adrian ca aceasta incalcare a fost una permanenta pe perioada desfasurarii celor 8 ore de concurs.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 06 Iul 2017, 04:33 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2017, 08:48
Mesaje: 10
Standul meu a inceput exact din mal ... 10 m ... Toate standurile au avut aceeasi lungime ...domnul Ben mi-a spus ca am voie sa pescuiesc pe toata latimea standului din moment ce nu a fost lasata nici o distanta de la mal pana
la inceperea standului .... ( este normal sa pescuies in 10 m nu in 7 sau 5 m), cand ai scos pestele vecinului cu minciogul pt mine a fost semnalul clar ca tu habar nu ai de ceea ce faci ceea ce ma facut sa nu imi mai pese .... La final descalificare a venit pt sarbu intr-un fel in care nu trebuia sa o faci .... Sesizarea venita a fost clar facuta dupa efectuarea cantarului .... Normal, trebuia sa o fie anuntat arbitru atunci iar arbitrul impreuna cu organizatorul trebuia sa ia o decizie in max 1 ora .... Oricum eu am adus la cunostinta problemele de organizare si de modul in care a fost tratat acest concurs ....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA RED FISH EDITIA I METHOD FEEDER - BALTA BEN
MesajScris: 06 Iul 2017, 04:49 
Neconectat

Membru din: 12 Ian 2015, 20:21
Mesaje: 93
SergiuChelloo scrie:
Standul meu a inceput exact din mal ... 10 m ... Toate standurile au avut aceeasi lungime ...domnul Ben mi-a spus ca am voie sa pescuiesc pe toata latimea standului din moment ce nu a fost lasata nici o distanta de la mal pana
la inceperea standului .... ( este normal sa pescuies in 10 m nu in 7 sau 5 m), cand ai scos pestele vecinului cu minciogul pt mine a fost semnalul clar ca tu habar nu ai de ceea ce faci ceea ce ma facut sa nu imi mai pese .... La final descalificare a venit pt sarbu intr-un fel in care nu trebuia sa o faci .... Sesizarea venita a fost clar facuta dupa efectuarea cantarului .... Normal, trebuia sa o fie anuntat arbitru atunci iar arbitrul impreuna cu organizatorul trebuia sa ia o decizie in max 1 ora .... Oricum eu am adus la cunostinta problemele de organizare si de modul in care a fost tratat acest concurs ....

eu zic sa nu va mai certati degeaba, astept comentarii dupa un concurs organizat de tine, ca doar zici ca e o treaba simpla si poti si sa faci cheltuieli in avans
un neinteresat de astfel de concursuri :twisted:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.069s | 13 Queries | GZIP : Off ]