Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 09:40

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 13 Aug 2017, 19:08 
Neconectat

Membru din: 22 Ian 2013, 17:46
Mesaje: 32
Clasament


Fişiere ataşate:
FINAL cupa regiuni de vest 2017.jpg
FINAL cupa regiuni de vest 2017.jpg [ 101.95 KiB | Vizualizat de 5540 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 13 Aug 2017, 19:40 
Neconectat

Membru din: 06 Aug 2014, 07:09
Mesaje: 244
Din nou pe Bega !!! A luat sfarsit si cea de-a -III-a editie ,,Cupa Regiunii de Vest 2017" la care au participat un numar de 40 de concurenti din judetele AR.CS.HD.TM.Este de apreciat straduinta tuturor concurentilor care timp de 3 zile au avut de suportat capriciile vremii cat si a pistei de concurs care are inca multe necunoscute,Pentru ca acest concurs sa se desfasoare in cele mai bune conditii am beneficiat de sprijinul autoritatilor locale, a DJTS (directia judeteana de tineret si sport) cat si a partenerilor la acest eveniment, care anul acesta au fost in numar foarte mare: Maros-mix, Serie Walter, Trabucco Romania, Northmark Romania, Dynamite Baith, Carping Club, Fabrica de Nada, Marele Pescar, carora si pe aceasta cale tin sa le multumesc sperand ca am reusit sa ne ridicam la nivelul asteptarilor. Multumesc Pescuit Arad.ro si Driving@Fishing ptr.suport .Multumiri tuturor participantilor, Felicitari celor 10 finalisti care sau calificat in Finala ,,Cupa Regiunilor'' si nu in ultimul rand felicitari castigatorilor :BRAVO!!! EDY, BRAVO!!! LUCI, BRAVO!!! DEIAN(junioru)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 21 Aug 2017, 16:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Iun 2011, 16:51
Mesaje: 124
Localitate: Suceava
Stau si ma intreb, din postura unui neica nimeni, care am indurat temperaturi de 41 grade la umbra si am participat la niste calificari in speranta ca voi pescui la finala alaturi de unii din cei mai buni pescari din tara, de ce se mai tin aceste concursuri daca nu vreti sa trimiteti oameni la finala?... Se stia de la inceput pentru ce ne inscriem, asa de ce mai tinem acest concurs si aceste calificari? daca apoi refuzam sa ne prezentam? In fine, ma gandeam ca si in vest exista respect, se pare ca m-am inselat, la voi exista doar orgolii personale, mai departe nu conteaza... Felicitari celor din sud care au raspuns pozitiv acestei finale pentru respectul de care au dat dovada fata de ceilalti epscari angrenati in aceasta "competitie" din care a ramas doar numele... pacat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 22 Aug 2017, 08:56 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2014, 22:30
Mesaje: 285
Artur scrie:
Stau si ma intreb, din postura unui neica nimeni, care am indurat temperaturi de 41 grade la umbra si am participat la niste calificari in speranta ca voi pescui la finala alaturi de unii din cei mai buni pescari din tara, de ce se mai tin aceste concursuri daca nu vreti sa trimiteti oameni la finala?... Se stia de la inceput pentru ce ne inscriem, asa de ce mai tinem acest concurs si aceste calificari? daca apoi refuzam sa ne prezentam? In fine, ma gandeam ca si in vest exista respect, se pare ca m-am inselat, la voi exista doar orgolii personale, mai departe nu conteaza... Felicitari celor din sud care au raspuns pozitiv acestei finale pentru respectul de care au dat dovada fata de ceilalti epscari angrenati in aceasta "competitie" din care a ramas doar numele... pacat.



Salut Artur,
Problema cu cei din Vest nu este ca nu vrem sa mergem... Pe 3 septembrie e mansa a II-a al Turneului de pe Mures, Turneu ce se afla deja la editia cu numarul 3! Majoritatea suntem angrenati acolo! Crede-ma, personal sunt suparat pe organizatori, deoarece nu au verificat datele concursurilor!
Turneul Pescuitarad.ro a fost anuntat inca din luna februarie al acestui an si din pacate... noi trebuie sa facem o alegere intre cele doua. Prima mansa al Turneului s-a dus, lupta pentru acel titlu continua si nimeni nu-si doreste sa lase balta un lucru deja inceput. Stai linistit, daca era alta data, veneam la Cupa Regiunilor, exact cum am fost si anul trecut!
In Vest exista respect, ne respectam Turneul si am respectat Cupa Regiunilor anul trecut... altundeva insa a lipsit!
Organizatorii au avut toate informatiile legate de concursurile ce se tin in tara, unde e respectul lor fata de concursurile noastre?

In fine... Nu vreau sa spun mai multe, am vrut doar sa clarific motivul lipsei noastre de la Cupa Regiunilor din acest an.

Fir intins tutror participantilor!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 22 Aug 2017, 12:51 
Neconectat

Membru din: 12 Ian 2015, 20:21
Mesaje: 93
Fery, scuza-ma ca ma bag si eu ca Musca-n..., imi amintesc ca cu mult timp in urma au fost discutii pe tema datelor disponibile
eu nu cred ca toti 40 sante-ti angrenati in acel turneu, dar ca si la noi in sud,multi au alte motive, mai mult sau mai putin serioase, din sud o sa participe (probabil) doar 8 in loc de 10
eu de exemplu, clasat pe locul 14 in calificari, am fost intrebat daca merg, dar cu mare regret am spus ca nu pot, din motive financiare, nu pot merge intr-o luna, la doua concursuri, de cateva zile, departe de casa,
fire intinse la turneul de pe Mures si la Matyer


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 22 Aug 2017, 13:54 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2014, 22:30
Mesaje: 285
cismas scrie:
Fery, scuza-ma ca ma bag si eu ca Musca-n..., imi amintesc ca cu mult timp in urma au fost discutii pe tema datelor disponibile
eu nu cred ca toti 40 sante-ti angrenati in acel turneu, dar ca si la noi in sud,multi au alte motive, mai mult sau mai putin serioase, din sud o sa participe (probabil) doar 8 in loc de 10
eu de exemplu, clasat pe locul 14 in calificari, am fost intrebat daca merg, dar cu mare regret am spus ca nu pot, din motive financiare, nu pot merge intr-o luna, la doua concursuri, de cateva zile, departe de casa,
fire intinse la turneul de pe Mures si la Matyer


Intr-adevar, nu sunt toti 40 angrenati in turneu... Doar acel nucleu de pescari care merg in mod constant la concursuri!
Eu nu merg la Maty-er, deci daca era Cupa Regiunilor in 8-10 septembrie, as fi mers in Moldova cu mare drag.
Pentru restul participantilor la Cupa de Vest nu pot vorbi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 22 Aug 2017, 14:09 
Neconectat

Membru din: 12 Ian 2015, 20:21
Mesaje: 93
pe cei din "nucleul de pescari" ii inteleg, e greu sa participi la 3-4 concursuri in 20 de zile
o zi buna! si fir intins la Racovita, eu unul o sa particip chiar si de pe locul...42...asa-i sportiv, ai intrat in hora...joci...apropos de Racovita, am studiat clasamentul de la "stationar", am facut tot felul de statistici, rar am vazut o pista asa de uniforma, au fost standuri izolate cu rezultate f. bune sau f. proaste, nu si zone (grup de standuri)


Ultima oară modificat de cismas pe 22 Aug 2017, 15:14, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 22 Aug 2017, 14:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Iun 2011, 16:51
Mesaje: 124
Localitate: Suceava
Imi cer scuze atunci, nu stiam aceasta informatie... Dar chiar si asa nu toti merg acolo, si ar fi frumos, daca macar cativa pescari ar reprezenta vestul la aceasta finala... O zi buna va doresc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 22 Aug 2017, 22:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Noi 2012, 11:21
Mesaje: 254
Salutare Fery,
Vreau doar s-mi raspunzi la o intrebare simpla.
Cand vati inscris la calificarile pentru cupa regiunilor stiati cand se va desfasura? stiati ca in acea perioada este un alt concurs la care tineti mortis sa participati? daca da de ce vati mai dus la calificari pentru un concurs la care nu veti participa???
La reputatia lui Marius Borchin vati gandit?el e fost motirul acestei cupe a regiunilor si doar eu stiu cat m-a rugat sa punem osu la treaba si sa facem ca ea sa existe.
Din pacate voi ati dat cu piciorul la un proiect care se vroia grandios,cu toate ca Marius a spus ca plateste taxa de participare si cazarea pe trei nopti pentru toti cei zece participanti den zona de vest.
Am inteles de la Marius ca vreti ca la anu sa se tina undeva la misloc ca e prea departe la Moldoveni, dar pentru Moldoveni nu a fost departe sa vina la prima etapa a cupei regiunilor?daca asa au hotarat cluburile organizatoare ca in fiecare an sa se organizeze finala in alta zona si clubul din zona respectiva sa organizeze competitia, voi de ce incercati sa va dati dupa corcodus??noi vam respectat am venit la voi pe zona, ii respectam si pe Moldoveni mergem la ei pe zona, voi de ce nu ne respectati????
Stiu ca am pus mai multe intrebari dar ar trebui sa va ganditi bine la cele spuse mai sus de mine. Ganditiva ca niste oameni au depus pe langa suflet timp si bani ca sa organizeze o finala, ca s-au depus acte la organele competente si multe altele pe care nu vreau sa le enumar aici, cei care organizeza concursuri la nivel de tara stiu la ce ma refer.
luci cu tot respectul care til port,ce vei spune daca vei fi chemat din nou la jurnalul de stiri si vei fi intrebat cum a decurs Cupa Regiunilor pe care ai descriso cu lux de amanunte in jurnalul precedent?
Inima imi spune sa folosesc cuvinte dure la adresa celor care au participat la calificarile din vest stiind ca nu vor veni la finala dar totusi sufletul meu de "MITIC"nu ma lasa.
Ar trebui sa va uitati in sufletul vostru de ardeleni si sa va faceti curat,voi Ardeleni care aveti pretentii ca respectati
.Nu vreau polemici deci luatio ca atare postarea mea si poate ca in ceasul al doisprezecelea va uitati in sufletul vostru de Ardeleni si mai gasiti acolo o farama de demnitate.
Nu puteti invoca nici o scuza stiati de data finalei de foarte mult timp si nu ati spus nimic.
O seara buna sa aveti!

Vasile Mitrea
0744196366


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Regiuni de Vest-Individual Editia a-III-a Canal Beg
MesajScris: 22 Aug 2017, 22:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:23
Mesaje: 492
Fery e prietenul si colegul meu de echipa si intervin sa nu l las singur in aceasta disputa.
M am inscris la Cupa Regiunilor pt imi place Bega si mi este drag sa pescuiesc,am platit taxa,am respectat toate sedintele tehnice votate cu unanimitate ...stiind de la bun inceput ca ma voi opri la aceasta calificare.Deci nu vad care e problema voastra.Sa mearga cei care doresc in ordinea clasamentului.
Va propun ca de la anul cei inscrisi la turneu sa aibe in vedere data finalei si daca nu se prezint sa nu mai fie primiti la acest turneu.
Respecte pt M.Borchin !...imi cer scuze daca asa a iesit.

_________________
http://www.pescuitarad.ro
http://www.facebook.com/pescuitarad
http://www.facebook.com/weboprintshop
http://www.pescuitlafeeder.ro/magazin


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.033s | 15 Queries | GZIP : Off ]