Pescuit Stationar

Acum este 27 Apr 2024, 01:31

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 05 Aug 2019, 19:15 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
REGULAMENT

Se pescuieste cu lanseta de tip feeder de maxim 4,5 metri.
Se poate folosi atat cosulet cat si method . Nadirea se face doar cu cosulet cu diametru maxim de 50 mm x 70mm.
Este interzisa nadirea cu prastie racheta spomb sau din mana .Cantitatea de viermi admisa maxim 2 kg. Nada maxim 15 litri umectata. Daca in timpul drilului pestele atinge linia vecinului pestele nu puncteaza . Este interzis a primi ajutor de orice fel din afara dupa semnalul de intrare in standuri. Vizitatorii nu au voie sa intre in standuri . Este interzisa parasirea standurilor.
Vizitatorii nu vor avea acces in incinta baltii cu masina in timpul concursului .Dupa semnalul de finish daca un concurent va fi in dril va avea 5 minute suplimentare. Puncteaza crapul amurul si carasul.
Daca mai aveti sugestii va rog sa le dezbatem aici.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 05 Aug 2019, 19:21 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
Premii pt. 24 participanti

LOC 1 sector -cupa - 700 lei
LOC 2 sector CUPA 500 lei
Dupa premiere masa.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 05 Aug 2019, 20:05 
Neconectat

Membru din: 01 Aug 2016, 19:32
Mesaje: 55
Asta cu parasirea standului e cu doua taisuri?..ce fac ma pis pe modular?:) daca vine tata sa ma vada pescuind cine il scoate afara de pe balta sa stiu de pe acum:)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 05 Aug 2019, 20:13 
Neconectat

Membru din: 12 Aug 2014, 15:19
Mesaje: 249
În legătură cu regulamentul este un pas important, iar în legătură cu afirmatia lui Putu fac o paranteză ,, în Ungaria daca trebuie sa îți faci necesitățile fiziologice anunți arbitrul si te duci sa ti le faci apoi revi in stand" la noi nu cred ca cineva este absurd să nu inteleaga acest aspect.
Si mai este un mic amănunt, respectiv de cand incepe concursul si pana la final nici un concurent nu are ce sa mai caute prin/sau la masina.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 05 Aug 2019, 20:16 
Neconectat

Membru din: 01 Aug 2016, 19:32
Mesaje: 55
jack007 scrie:
În legătură cu regulamentul este un pas important, iar în legătură cu afirmatia lui Putu fac o paranteză ,, în Ungaria daca trebuie sa îți faci necesitățile fiziologice anunți arbitrul si te duci sa ti le faci apoi reci in stand" la noi nu cred ca cineva este absurd să nu inteleaga acest aspect.
Si mai este un mic amănunt, respectiv de cand incepe concursul si pana la final nici un concurent nu are ce sa mai caute prin masina.


Eu te inteleg perfect dar pe banii mei nu-mi spune nimeni cand sa-mi fac necesitatile fiziologice si nici nu trebuie sa cer aprobarea nimanui...ma ridic frumos de pe scaun ma duc undeva la margine ma pis si revin..iar tu de pe malul celalalt ma urmaresti ce fac ca sa fie totul ok...si daca nu-ti convine descalifica-ma fa-mi ce vrei tu...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 05 Aug 2019, 20:19 
Neconectat

Membru din: 12 Aug 2014, 15:19
Mesaje: 249
E vedeți cu atitudine din aceasta nu o sa ajungem nici unde.
Din ce scrieti nu cred ca ati participat la nici un concurs internațional si de aceea am si facut specificarea despre Ungaria, acolo daca faceti ce ati scris in secunda următoare va trimite acasă si nu ii intereseaza cati bani ati platit.
Pentru orice părăsire de stand trebuie anunțat arbitrul de aceea este un concurs organizat ca sa ne respectăm reciproc nu sa isi facă fiecare de cap.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 05 Aug 2019, 20:43 
Neconectat

Membru din: 01 Aug 2016, 19:32
Mesaje: 55
Nu intentionez sa particip la nici un concurs international sau national niciodata ...doamne fereste sa ajung pe acolo!!...2) N-am spus ca sunt impotriva tuturor regulilor stabilite dar unele sunt absurde precum acesta de care discutam...mai mult decat atat eu nu am reprosat niciodata nimanui absenta arbitrului de exemplu...sau faptul ca la final nu te ajuta nimeni sa scoti juvelnicul afara din apa care cantareste vreo 40 de kg daca ai avut bafta la pescuit, sau faptul ca pestii inca se zbat in sacul de cantarire iar cantarul o ia razna si se trece pe foaie o cantitate estimativa...eu zic ca ar fi mai bine sa nu exageram si cu regulamentele astea eu particip la concursuri de placere faptul ca sunt prezent acolo pentru mine e totul...restul e cancan...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 06 Aug 2019, 14:53 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
Nu cred ca cineva este absurd si interzice parasirea standului ca sa mergi la WC.
Ma refeream la plimbatul pe balta nu la necesitati fiziologice .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 06 Aug 2019, 14:56 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
Si la spectatori nu am zis ca sunt interzisi doar ca nu au voie cu masina pe balta dupa inceperea concursului si nu au voie sa intre in stand doar la cativa metri in spatele concurentilor .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA PRIETENIEI ADI SEB 11 AUGUST
MesajScris: 06 Aug 2019, 14:58 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
1 LOC LIBER !!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.189s | 13 Queries | GZIP : Off ]