Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 06:26

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 213 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: FINALA CAMPIONATULUI AGVPS DE FEEDER ECHIPE 2013 5-6-7 IULIE
MesajScris: 25 Oct 2012, 07:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
In mare masura aceasta va fi data de desfasurare a campionatului national de feeder editia 2013,locatie nu este inca batuta in cuie sunt cam 3 variante,Dunare-Giurgiu,Medgidia sau cel mai probabil lacul Surduc daca buruiana ne va permite,din acest an la organizare va veni reprezentanta Agvps si vicecampiona nationala de senioare Doamna Veronica Ispas pentru a elimina tot felul de discutii si interpretari.Orice echipa este bine venita alaturi de pescuitul la feeder din Romania.


Ultima oară modificat de adi petrisor pe 05 Iun 2013, 09:50, modificat de 3 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 25 Oct 2012, 07:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1271
Localitate: Cluj-Napoca
adi petrisor scrie:
Orice echipa este bine venita alaturi de pescuitul la feeder din Romania.


viewtopic.php?f=5&t=3827&start=0

Te-ai....sucit?:lol: :lol:

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 25 Oct 2012, 07:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Eu atat pot deocamdata daca se ofera cineva sa organizeze finala si la individual eu spun da din toata inima.Iar ca si in acest an concursul e pe echipe se stia demult doar ca tu nu ai fost informat. ;)

PS-din acest moment voi raspunde intrebarilor doar legate strict de competitie si la cei doritori cu adevarat sa participe la finala ,pe restul am sa-i rog sa nu ne deranjeze.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 25 Oct 2012, 15:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2010, 19:58
Mesaje: 965
Localitate: Oradea
Cum se poate califica o echipa ptr. acest campionat ?
Din citi membri este alcatuita o echipa si toti membrii echipei trebuie sa fie membri A.J.V.P.S. ?
Multumesc anticipat !

_________________
Pescuitul inainte de toate !
Cine nu respecta natura , nu se respecta pe Sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/
https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 25 Oct 2012, 18:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
nagy victor scrie:
Cum se poate califica o echipa ptr. acest campionat ?
Din citi membri este alcatuita o echipa si toti membrii echipei trebuie sa fie membri A.J.V.P.S. ?
Multumesc anticipat !


buna seara domnule Victor,nu trebuie sa se califice ci doar anunta Agvps de participare,o echipa este alcatuita din 5 membri pescari titulari si 2-3 rezerve nu avem aici o regula,da trebuie sa fim membri Agvps.
daca va mai pot ajuta cu ceva astept intrebari.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 26 Oct 2012, 12:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2010, 19:58
Mesaje: 965
Localitate: Oradea
Momentan atit , sa vedem daca putem aduna 6 - 7 pescari la feeder care sa fie membri A.J.V.P.S. si sa doreasca sa participe la acest campionat .
Un regulament de unde pot scoate ?
Multumesc !

_________________
Pescuitul inainte de toate !
Cine nu respecta natura , nu se respecta pe Sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/
https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 28 Oct 2012, 12:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
nagy victor scrie:
Momentan atit , sa vedem daca putem aduna 6 - 7 pescari la feeder care sa fie membri A.J.V.P.S. si sa doreasca sa participe la acest campionat .
Un regulament de unde pot scoate ?
Multumesc !


regulamentul CIPS SUTA LA SUTA DIN ACEST AN. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 29 Oct 2012, 21:24 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Poate se reuseste sa se stableasca pista cu ceva mai mult de 1 saptamana inaintea competitiei.....ar fi bine sa putem vedea si noi cu ce se mananca noua pista. Pana acum nu au fost prea mari probleme intrucat s-a tinut pe Sarulesti, o apa cunoscuta de catre toti cei care au participat ....

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 30 Oct 2012, 07:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
catalin232 scrie:
Poate se reuseste sa se stableasca pista cu ceva mai mult de 1 saptamana inaintea competitiei.....ar fi bine sa putem vedea si noi cu ce se mananca noua pista. Pana acum nu au fost prea mari probleme intrucat s-a tinut pe Sarulesti, o apa cunoscuta de catre toti cei care au participat ....



NU TI-E FRICA DE AL DE SUS?in afara de anul trecut cand am stiut suta la suta in martie ca putem concura pe sarulesti si tu stii povestea in fiecare an din cei 3 data sa stabilit in noiembrie decembrie iar locatia suta la suta a fost confirmata la sedinta Ajvps din februarie...te rog frumos sa ai grija cu afirmatiile ,chiar nu ai pic de bun simt cand vorbesti asa?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 7-8-9 IUNIE FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 30 Oct 2012, 08:49 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
adi petrisor scrie:
catalin232 scrie:
Poate se reuseste sa se stableasca pista cu ceva mai mult de 1 saptamana inaintea competitiei.....ar fi bine sa putem vedea si noi cu ce se mananca noua pista. Pana acum nu au fost prea mari probleme intrucat s-a tinut pe Sarulesti, o apa cunoscuta de catre toti cei care au participat ....



NU TI-E FRICA DE AL DE SUS?in afara de anul trecut cand am stiut suta la suta in martie ca putem concura pe sarulesti si tu stii povestea in fiecare an din cei 3 data sa stabilit in noiembrie decembrie iar locatia suta la suta a fost confirmata la sedinta Ajvps din februarie...te rog frumos sa ai grija cu afirmatiile ,chiar nu ai pic de bun simt cand vorbesti asa?


Adi, iar te ambalezi prea tare si din nimic. Anul trecut s-a aflat pe la sfarsitul lunii Martie cu certitudine ca se va tine pe Sarulesti, concursul a avut loc la inceputul lunii Mai. Intre sfarsitul lui Martie si inceputul lui Mai din cate stiu eu nu mai este decat o luna , asadar cu totul , ceva sigur am aflat cu 4-6 saptamani inainte avand in vedere ca se stia despre Sarulesti ca este o pista cat de cat egala si se poate tine un concurs de feeder acolo.

In momentul de fata nu sti sigur daca ai o pista si este destul de greu sa te decizi asupra uneia. Eu cred ca am facut o afirmatie de bun simt cand am zis ca este bine daca avem o pista sigura de cunocurs cu 2-3 luni inainte de data inceperii acestuia, macar asa am avea posibilitatea macar teoretica de a vizita locatia in afara antrenamentului oficial.

Nu am facut altceva decat sa imi exprim speranta ca ce s-a intamplat anul trecut (in ce priveste incertitudinea desfasurarii pistei) sa se evite pe cat posibil anul acesta. Se pare ca ai ceva cu mine de te agaseaza tot ceea ce scriu... pacat...

PS: Intreb pentru ca nu stiu .... daca se va tine pe o acumulare sau apa naturala, vom pescui in plin sezon de prohibitie... se poate lua o derogare pentru desfasurarea concursului ?

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 213 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.041s | 13 Queries | GZIP : Off ]