Pescuit Stationar

Acum este 26 Apr 2024, 06:11

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 10:32 
Neconectat

Membru din: 22 Ian 2013, 13:50
Mesaje: 66
Localitate: Timisoara
lA POZITIA 21. NITA DANIEL NU HITA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 10:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
1-Adi Petrisor
2-Butu Razvan
3-Farcas Lazar
4-Bodea Marius
5-Vuculescu Bogdan
6-Tino Rossi-bosorogul
7-Alin Felnecan
8-Leo
9-Gurzau Cristian
10-Martinov George-achitat
11-Elena Cristian - achitat
12-Korda Sorin
13-Florin Capraru
14-Fiat Lucian
15-Staicu Alin -achitat
16-Staicu Laurentiu - achitat
17-Galatanu Mihai- achitat
18-Petricica Silviu - achitat
19-Gurban Florin - achitat
20-Beiu Petrica
21-Hita Daniel
22-Dodenciu Adrian


VA ASTEPT SAMBATA PE BALTA :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 10:42 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
In UNGARIA daca la un concurs se inscriu 70 de participanti unguri la concurs sigur se vor prezenta 68.
Chiar daca taxa de participare se plateste in dimineata concursului.
Sant multi care din cauza lipsei de ocupatie iarna se inscriu la concursuri facandu-le o deosebita placere sa se vada pe tot felul de tabele.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 10:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
adi seb scrie:
In UNGARIA daca la un concurs se inscriu 70 de participanti unguri la concurs sigur se vor prezenta 68.
Chiar daca taxa de participare se plateste in dimineata concursului.
Sant multi care din cauza lipsei de ocupatie iarna se inscriu la concursuri facandu-le o deosebita placere sa se vada pe tot felul de tabele.


asa este Adi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 13:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
1-Adi Petrisor
2-Butu Razvan
3-Farcas Lazar
4-Bodea Marius
5-Vuculescu Bogdan
6-Alin Felnecan
7-Leo
8-Gurzau Cristian
9-Martinov George-achitat
10-Elena Cristian - achitat
11-Korda Sorin
12-Florin Capraru
13-Fiat Lucian
14-Staicu Alin -achitat
15-Staicu Laurentiu - achitat
16-Galatanu Mihai- achitat
17-Petricica Silviu - achitat
18-Gurban Florin - achitat
19-Beiu Petrica
20-Hita Daniel
21-Dodenciu Adrian

cam astia suntem


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 14:32 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 17:46
Mesaje: 617
Localitate: Timisoara
adi seb scrie:
In UNGARIA daca la un concurs se inscriu 70 de participanti unguri la concurs sigur se vor prezenta 68.
Chiar daca taxa de participare se plateste in dimineata concursului.
Sant multi care din cauza lipsei de ocupatie iarna se inscriu la concursuri facandu-le o deosebita placere sa se vada pe tot felul de tabele.

daca au piste adevarate......mai mare placerea
nici cu taxa nu mi-e rushine la ei....chiar daca se plateste dimineata....modic, doar sa fie


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 14:43 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 17:46
Mesaje: 617
Localitate: Timisoara
adi petrisor scrie:
miza scrie:
Adi, tu stii pe cine lasi sau nu la concursurile tale, eu ti-am zis, omul e super ok, pasionat si bine intentionat, s-a nimerit nunta asta in conditiile astea, in plus acum am vb cu el, a uitat complet de concurs .....si ca sa-i vezi buna intentie....de la feeder master inca nu s-a retras, eu zic ca te pripesti cu decizile astea, ceilalti 4 nu stiu cine sunt dar in privinta lui te pripesti...


bine hai fie cum spui tu...dar sa uiti d concurs :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nu este admis asa ceva cand iti doresti ceva..

man, asta nu are net, pana mea, intreaba-l si pe nutzu, nu sta cu botul in ceva ce nu pricepe, netul e prea greu pt el, iti aduci aminte ultimul concurs pe cornesti, erau minus 1000 de grade si a fost la concurs.....plm, daca nici asta nu e pasionat sa ma fut in el de pescuit....


Ultima oară modificat de miza pe 14 Mai 2013, 14:49, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 14 Mai 2013, 14:47 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 17:46
Mesaje: 617
Localitate: Timisoara
Marcian scrie:
Felicitari organizatorilor ac. concurs (si a celorlalte) pentru munca depusa. M-am inscris in ianuarie pe ac forum pentru a patrunde in lumea pescuitului stationar si cum prefer lumea reala in locul celei virtuale am decis sa particip ca spectator la concursurile de pe langa Timisoara.
Prima incercare - stationar Cornesti din aprilie, a doua - stationar Herneacova si a treia - cel in discutie. Am vrut sa-i cunosc personal pe organizatori asa ca l-am vizitat si pe Adi si pe Nutzu. Mi-am rezervat timp ca sa pot veni cateva ore atat la antrenamente cat si in WE la concursuri. Daca pe mine m-a deranjat faptul ca s-au amanat concursurile pt ca as fi putut sa-mi fac alte planuri in familie, ce sa mai vorbesc despre organizatori sau de concurentii care s-au pregatit din timp, mai ales cei care sunt din alte parti ale tarii...

Ar fi pacat pentru acest sport nobil ca lucrurile sa continue pe aceasta panta gresita. Nu conteaza nici daca esti din Timisoara sau Arad, nici cati bani cheltuiesti pe echipamentul de ultima generatie si nici macar palmaresul daca este vorba de un concurs open. Conteaza angajamentul pe care ti-l iei cand te inscrii la concurs, ocupand unul din locurile disponibile.

Pe de alta parte, in general, toti avem asteptari. Organizatorii se asteapta sa nu aduca bani de-acasa, participantii se inscriu asteptandu-se sa primeasca premiile anuntate la postarea concursului etc. Daca se stabilesc de la bun inceput conditiile de participare atunci toata lumea va fi multumita. Am vrut sa postez la primele mesaje aparute, dar intentionat am asteptat sa vad si alte pareri. Cosmin a pus punctul pe "ï". Acelasi lucru i l-am spus lui Nutzu acum o luna, nestiind ca urma sa amane concursul. Solutia este doar la indemana organizatorilor.

De exemplu:
1. Se posteaza concursul cu cateva luni inainte astfel: numar final concurenti N => premii x, y, z;
2. Fiecare inscriere se valideaza odata cu achitarea taxei integrale sau cel putin un avans de min.50% in termen de o sapt de la anuntarea intentiei
3. Cu o luna inainte se achita diferenta. Cine nu a achitat integral pana cel tarziu cu 2 sapt inainte, pierde avansul, locul devenind disponibil.

Daca nu se intruneste numarul minim, concursul nu se sustine, caz in care organizatorul isi va da seama ca ceva a dat cu virgula la premii, taxa, locatie etc. Pe de alta parte, cu cel putin 1 sapt inainte toata lumea stie daca are loc concursul sa nu ca sa se poata pregati.

In felul asta se evita discutiile de azi, nu faci nici pe recuperatorul de creante si nici nu dezamagesti majoritatea concurentilor cu 3 zile inainte ca se amana/anuleaza. Daca-l vei amana, inevitabil vei crea nemultumiri printre cei care s-au bazat pe data initial anuntata, mai ales daca au fost de cuvant si au si achitat taxa.

Veti vedea ca nu se vor mai ocupa toate locurile in 2-3 zile de la postarea concursului, dar in schimb nu veti pierde concurenti care poate ar fi vrut sa se inscrie la 1 saptamana de la postare cand toate locurile erau deja ocupate. In varianta actuala listele de asteptare sunt egale cu 0. E evident ca nu va veni nimeni de pe lista de astepare la concurs daca anunti cu 3 zile inainte ca sunt locuri disponibile.

Ce ziceti?

buna sinteza.....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 16 Mai 2013, 15:25 
Neconectat

Membru din: 10 Mar 2013, 16:31
Mesaje: 56
Localitate: Otelu Rosu
Cei care vor pot face antrenament in ziua de vineri ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: 17-18-19 MAI CUPA FIR INTINS LA FEEDER EDITIA -I-CORNEST
MesajScris: 16 Mai 2013, 15:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
george007 scrie:
Cei care vor pot face antrenament in ziua de vineri ?


Da se poate balta este deschisa toata saptamana


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.059s | 13 Queries | GZIP : Off ]