Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 21:26

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 17 Aug 2013, 12:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
E scumpa pista fratilor...n-ai ce-i face!...Vrei Doripesco??...trebuie sa te scobesti in buzunare... in mod sigur pista trebuie sa coste vreo 60-70 de milioane..... pentru premii mai consistente ar trebui taxa ca la stationar (400 lei!).... ca sa fie non-profit.... si asta daca ai minim 30 de copncurenti!!!...
Dar fiecare e rege pe banii lui!!!...si tre sa recunosc ca premiile sunt cam subtirele!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 17 Aug 2013, 15:23 
Ca tot te-ai bagat ..... ai macar habar cat costa premiile ,cupele,balta ,arbitri,festivitatea etc ???
sau a fost doar o bagare in seama ?? Inchei aici cu raspunsul la carcoteli ...lista ramane deschisa pana la sfarsitul lui august dupa care vom vedea daca avem destui concurenti sa tinem concursul sau nu !!Tot respectul pentru cei inscrisi care au intentia sa vina !!!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 17 Aug 2013, 16:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
:? :? ... daca raspunsul imi era adresat mie: premiul 1 - 850-900 RON, premiul 2 - 750-800 RON, premiul 3 600-650 RON.... cu oarece aproximatie...
Nu te supara Gigi...dar un premiu 1 care valoreaza de 3 ori cat taxa de inscriere mi se pare "subtirel"... una peste alta postarea mea a fost pozitiva si incerca sa-ti sprijine punctul de vedere...!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 17 Aug 2013, 18:28 
Neconectat

Membru din: 22 Ian 2013, 13:50
Mesaje: 66
Localitate: Timisoara
Adi nu era vorba de tine ca ai facut tu premiile.Am zis doar ca la tine la concurs,pe care l-ai tinut la Cornesti taxa a fost 200 de ron si ai dat 1200 premiul intai si nici macar nu am batut 800 km dus intors.despre asta era vb.
Si in legatura cu ce am spus sustin si acum.Nu e vb numai de bani sa ne intelegem,cine ma cunoaste stie ca am participat la multe concursuri si nu a fost vb de bani.Dar daca tot vreti sa aveti un concurs tare,faceti unul de 50-60 de participanti si mai discutam atunci. Si nu strabat tara ca sa ma duelez cu adversari cu care pot linistit sa ma duelez mult mai aproape.
Dar fiecare intelege cum vrea si ce vrea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 17 Aug 2013, 18:33 
Neconectat

Membru din: 22 Ian 2013, 13:50
Mesaje: 66
Localitate: Timisoara
GIGI scrie:
Am impresia ca frumusetea pescuitului ,atmosfera de concurs si satisfactia drilurilor de la Doripesco nu mai conteaza ....Pentru castiguri mai mari va recomand sa jucati la loto sau la casa de pariuri !! Motivul organizarii acestui concurs este altul !! oare de ce sa nu stau eu linistit pe 7-8 septembrie in Delta la pescuit ??? :shock: si sa ma agit sa organizez un concurs de calitate si asta nu ,oriunde ??!! Faptul ca se vor cheltui niste bani cu deplasarea si celelalte ....este inteles ,dar altfel nu se poate ....



Inca o data nu e vb numai de bani.pescuitul e frumos si atmosfera de concurs la fel si nu numai la doripesco poti avea satisfactia drilurilor,pai hai sa organizam concurs pe corbu la constanta pentru cele de mai sus mentionate ca nu e vb de bani.Sau poate ca altii au castigat deja la Loto.......din pacate eu unul nu am castigat.
Multumesc!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 17 Aug 2013, 19:50 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Interesul pentru pescuitul crapului la feeder este enorm de mare , din pacate foarte multi prefera abordarea acestor partide folosind method feeder , fir de par si pelete/boilies/pasta. Este metoda prin care au avut cele mai mari satisfactii , metoda care le da incredere, sa nu mai spun ca foarte multi din aceasta categorie ( a pescarilor la feeder ce pescuiesc exclusiv la crap) nici macar nu au cosulete i dotare si nici nu au simtit vreodata nevoia sa le foloseasca. Tocmai de aceea consider ca organizarea unui concurs in sistem OPEN care sa excluda chiar metoda cea mai eficienta in pescuitul acestei specii si pe care multi o prefera este un inceput cu stangul. Stiu prea bine ca se paote prinde crap si pe reguli CIPS/FIPS , dar nu este vorba de mine sau de 20-30 de pescari la nivel national care ar accepta sa mearga la un concurs chiar daca s-ar pescui avand carligul legat cu fir solubil... este vorba de marea masa a pescarilor carora s-ar adresa un "OPEN".

Si cum la noi totul se face mai anapoda , se incepe cu 2 picioare stangi anunatnd un concurs cu o taxa de participare nu chiar mica in mijlocul lunii August , adica exact in momentul in care majoritatea sunt plecati prin concedii , raman fara zile libere si cel mai important , fara bani , participand la alte concursuri organizate pana in prezent, partide de placere , achizitie scule etc.... Daca mai ii punem la socoteala si pe cei care au copii si care pentru pregatirile de inceput de an scolar, in Septembrie, isi dau bugetul peste cap, imaginea este completa.

Daca ar fi fost anuntat pentru o perioada de inceput de sezon , undeva in mai-iunie, in mod cert nu se punea problema daca se va putea tine cu 25 de participanti si nici ca premiile sunt mici , se participa de dragul sportului si din "pofta de a pescui" acumulata in sezonul rece.

In concluzie , eu nu as merge repede si as blama persoane care nu vor/nu pot participa , dar totul s-a facut in asa fel incat participarea sa fie cat mai dificila ! Om vedea pana la finele lunii daca ne vom strange 25 .

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 17 Aug 2013, 21:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Fara sa vb cu Gigi imi asum ceea ce scriu.....IL TRANSFORMAM DIN CIPS IN OPEN(la montura..nu sa aruncam tone de nada sau sa nadim cu prastia sau racheta..dar probabil vom avea si aici probleme cu rachetistii.....)....LIMITA DE NADA INSA 20 LITRI....SA VA VAD ACUM


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 18 Aug 2013, 08:26 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2012, 21:29
Mesaje: 98
Localitate: Bucuresti
adi petrisor scrie:
Fara sa vb cu Gigi imi asum ceea ce scriu.....IL TRANSFORMAM DIN CIPS IN OPEN(la montura..nu sa aruncam tone de nada sau sa nadim cu prastia sau racheta..dar probabil vom avea si aici probleme cu rachetistii.....)....LIMITA DE NADA INSA 20 LITRI....SA VA VAD ACUM


Limita de nada (FIPS Feeder 2013) este de 12 litri, nu 20.
Legat de monturi, inteleg ca va fi voie cu method, fir de par, momeli artificiale etc. Open, adica. Corect?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 18 Aug 2013, 09:14 
Adi , multumesc pt sustinere dar, regulamentul cu acele mici abateri ramane neschimbat !! Totusi sa pastram macar esenta !!! Atunci care mai este diferenta intre Feeder si Carp Fishing ?? Poate este anuntat intr-un moment nepotrivit dupa, ce s-a prins mai recent la Doripesco....dar nu este nici o problema ,daca ne adunam destui facem concursul daca nu, alta data . Cu Ruxandra o sa ma revansez eu ...asta este ...prea mult entuziasm din partea mea !un lucru este clar :bugetul concursului depaseste taxa de inscriere !!Va inteleg pe toti ,distanta mare ,concurenti putini si cheltuiala si mai mare .Salutari


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 18 Aug 2013, 09:21 
:!:


Ultima oară modificat de GIGI pe 18 Aug 2013, 09:25, modificat 1 dată în total.

Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.044s | 13 Queries | GZIP : Off ]