Pescuit Stationar

Acum este 20 Apr 2024, 15:47

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 18 Aug 2013, 09:23 
truia scrie:
:? :? ... daca raspunsul imi era adresat mie: premiul 1 - 850-900 RON, premiul 2 - 750-800 RON, premiul 3 600-650 RON.... cu oarece aproximatie...
Nu te supara Gigi...dar un premiu 1 care valoreaza de 3 ori cat taxa de inscriere mi se pare "subtirel"... una peste alta postarea mea a fost pozitiva si incerca sa-ti sprijine punctul de vedere...!!!


Florin am inteles perfect ,,polul tau pozitiv'' si ca o paranteza iti spun ca nu am fost niciodata la un concurs pt premii si cred ca nici tu !(sunt totusi mai mari de atat,dar nu conteaza !) ci doar pentru atmosfera,pescuit si daca se poate si CUPA ...atat .Merci pentru gandul bun !Din pacate este doar pescuit si nu fotbal sau alte activitati unde se ruleaza bani multi .


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 18 Aug 2013, 09:59 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
GIGI scrie:
Adi , multumesc pt sustinere dar, regulamentul cu acele mici abateri ramane neschimbat !! Totusi sa pastram macar esenta !!! Atunci care mai este diferenta intre Feeder si Carp Fishing ?? Poate este anuntat intr-un moment nepotrivit dupa, ce s-a prins mai recent la Doripesco....dar nu este nici o problema ,daca ne adunam destui facem concursul daca nu, alta data . Cu Ruxandra o sa ma revansez eu ...asta este ...prea mult entuziasm din partea mea !un lucru este clar :bugetul concursului depaseste taxa de inscriere !!Va inteleg pe toti ,distanta mare ,concurenti putini si cheltuiala si mai mare .Salutari


Eu consider ca ar fi pacat ca inceputul unei traditii ( caci va fi traditie daca lucrurile vor merge bine) sa inceapa atat de prost. Eu unul te-am rugat inca din Decembrie anul trecut sa organizezi o asemenea cupa, poti vedea aici : viewtopic.php?f=5&t=5620 .

Cu riscul de a ma injura toata lumea , cred ca cel mai bine ar fi ca lucrurile sa se desfasoare la rece, o amanare a concursului pentru o data ulterioara cu mai mult timp de lamuriri, planificare si buget.

Cat despre aberatia (imi cer scuze dar altfel nu am cum sa o numesc) delimitarii pescuitului la feeder de cel la crap , sa imi fie cu iertare , dar esti reprezentantul unei firme ce vinde method feeder-uri si alte momitoare asemanatoare, carlige pentru monturi fir de par, pelete, pasta si alte momeli ce pot fi montate pe fir de par PENTRU PESCUITUL LA FEEDER !!!! Nu cred ca le gasim in sectiunea de "pescuit la crap" si nici nu am vazut pana acum un crapar cu o lanseta de 4lbs sa foloseasca un method de 35gr si carlig de 12 cu o peleta de 6mm atasata pescuind la crap. Cred ca suntem mult prea puritani cand vine vorba de pescuitul la feeder si mai ales in sistem Open. Dorim participare precum in Occident si mentinerea fenomenului dar ridicam cat mai multe garduri si piedici apoi ne intrebam de ce nu e ca afara...

Nu ma intelege gresit, cum am mai spus, sunt putini cei care vin la concursuri de pescuit la feeder indiferent de conditii , dar pe tine mai mult decat pe oricine ar trebui sa te intereseze marea masa a pescarilor si nu cei 20-30 de elitisti care dupa cum vezi , contesta si premiile si pe buna dreptate.. multi au scule mult mai bune decat cele puse ca premiu (asadar nu le folosesc) si vor fi nevoiti sa le vanda si nu ar obtine nici macar 50-60 % din costul lor pe piata, in concluzie, premiile sunt chiar mai mici decat in realitate... Pentru cei care nu fac parte din cei mentionati mai sus , sunt scule de top care merita toata atentia si fiind vorba de pescuitul la crap unde orice e posibil , aceste premii pot fi chiar foarte apreciate, un motiv in plus pentru a se inscrie.

Oricum discutia pe tema delimitarii de pescuitul la crap precum si cea a premiilor sunt piste false si nu vor conta in final in ceea ce priveste numarul celor inscrisi. Cel mai mult va cantari lipsa zilelor libere si a finantelor care sunt sub pragul de avarie dupa ce 70 % din sezonul de pescuit s-a dus, concediile sunt pe terminate si banii s-au cheltuit pe acolo si mai incep si pregatirile de scoala pentru cei care au copii...

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 18 Aug 2013, 16:07 
Catalin , in mare parte ai si tu dreptate !! Acum o s-o lasam asa dar o sa ma gandesc serios data viitoare si chiar o sa supun la vot !! Multumesc


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 18 Aug 2013, 17:07 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
GIGI scrie:
Catalin , in mare parte ai si tu dreptate !! Acum o s-o lasam asa dar o sa ma gandesc serios data viitoare si chiar o sa supun la vot !! Multumesc


Cred ca este prima oara cand un mesaj a fost citit si inteles exact cum a fost intentionat sa fie inteles atunci cand a fost scris. Sincer toata stima si respectul pentru asta ! Mult succes cu proiectul asta indiferent de deciziile pe care le vei lua ! :oops:

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 21 Aug 2013, 09:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2010, 10:16
Mesaje: 325
Localitate: Brasov
Poate ar fi o idee buna sa promovam acest concurs si pe Feederfishing.ro/forum in specaranta de pana la finele lunii vom reusi sa avem destul de multi concurenti pentru a putea tine concursul, doar o idee deci nu dati cu pietre.

_________________
Avar de crap si informatii utile.
Radu Tanase BV.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 28 Aug 2013, 07:01 
Neconectat

Membru din: 30 Oct 2012, 17:37
Mesaje: 122
Din pacate, din motive persoanle, trebuie sa ma retrag din acest concurs. Mi-ar fi placut sa pescuiesc pe Doripesco, in compania asilor la feeder.
Programul este insa neiertator.
Succes tuturor !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 28 Aug 2013, 09:16 
Neconectat

Membru din: 21 Feb 2012, 21:29
Mesaje: 98
Localitate: Bucuresti
Cu parere de rau, nici eu nu voi putea participa la eveniment, voi lipsi din tara in perioada 8 - 14 septembrie.
Fir intins participantilor la eeniment !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 28 Aug 2013, 12:41 
Deoarece timpul ne preseaza,concurenti sunt foarte putin inscrisi si trebuie sa-i dau un raspuns Ruxandrei de la Doripesco ,o sa renuntam anul acesta la organizarea acestui concurs !!! O sa incerc anul viitor daca vor fi doritori !! salutari


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 29 Aug 2013, 16:28 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
La pasta este voie ? :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER PRIMA EDITIE
MesajScris: 29 Aug 2013, 16:52 
Neconectat

Membru din: 29 Iul 2013, 20:38
Mesaje: 24
Localitate: Braila
GIGI scrie:
Deoarece timpul ne preseaza,concurenti sunt foarte putin inscrisi si trebuie sa-i dau un raspuns Ruxandrei de la Doripesco ,o sa renuntam anul acesta la organizarea acestui concurs !!! O sa incerc anul viitor daca vor fi doritori !! salutari


oricum acolo deja se stia de alt concurs,cupa rezistentei patronata de tata Nitu.banuiesc ca se tine pe balta 4 nu?adica aceeasi pe care ar fi fost acest concurs...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.055s | 15 Queries | GZIP : Off ]