Pescuit Stationar

Acum este 25 Apr 2024, 21:10

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 17 Feb 2014, 01:13 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
ticairlandezu scrie:
2.Este posibil pescuitul cu orice tip de momitor .Nu este permis pescuitul cu plumb simplu (acesta trebuie sa fie de tip momitor)

Pai daca este permis orice fel de momitor....ce importanta mai are marimea cosuletului ;)


Si tu Brutus? :lol: :lol: :lol: :lol:

Nu exista pe lumea asta regulament pentru roman fara sa fie citit cu gandul " pe unde pot sa`l jmenuiesc? " :lol: :lol: :lol: :lol:

Greu sa organizezi un concurs fara sa faci un regulament de vreo 10 pagini :)) Sau stiu .. il faci de 2 randuri ... si in unul din ele stipulezi " Nu se dau premii ! Ocupantii primelor 3 locuri pe podium vor fi amendati cu 500, 300, 100 Lei ! "

La pariu ca se va respecta cu sfintenie cele scrise in randul ramas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 17 Feb 2014, 08:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
catalin232 scrie:
ticairlandezu scrie:
2.Este posibil pescuitul cu orice tip de momitor .Nu este permis pescuitul cu plumb simplu (acesta trebuie sa fie de tip momitor)

Pai daca este permis orice fel de momitor....ce importanta mai are marimea cosuletului ;)


Si tu Brutus? :lol: :lol: :lol: :lol:

Nu exista pe lumea asta regulament pentru roman fara sa fie citit cu gandul " pe unde pot sa`l jmenuiesc? " :lol: :lol: :lol: :lol:

Greu sa organizezi un concurs fara sa faci un regulament de vreo 10 pagini :)) Sau stiu .. il faci de 2 randuri ... si in unul din ele stipulezi " Nu se dau premii ! Ocupantii primelor 3 locuri pe podium vor fi amendati cu 500, 300, 100 Lei ! "

La pariu ca se va respecta cu sfintenie cele scrise in randul ramas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ma...ai aparut??!!..ca-ti simteam lipsa! :lol: :lol:
Cum am zis: eu sunt de acord cu orice regulament ( de aia e open ca organizatorul sa puna ce regulament vrea!!..daca iti place te duci...daca nu, nu!)...dar sa fie clar si sa stiu si eu tot ce ma intereseaza! E dreptul oricarui participant!
Ce te faci tu daca te duci cu cosuletul de 7X5 si cand ajungi acolo vezi ca toti nadesc cu 10X15? :shock: :shock: ...si abia atunci afli ca e voie!
Te apuci sa imprumuti de la vecini!??...
Sau crezi ca pop-up-uri se pun numai pe firul de par?... iti arat eu cum se da cu pop-up pe carlig si o sa vezi diferenta!
Asa ca cer in continuare raspunsuri la:
1) E voie cu fir de par sau alte materiale de atasat momeala de montura (fara a fi neaparat intepata pe carlig sau compactata pe carlig ca pasta)?
2) Este limitata dimensiunea cosului de nadire? Daca da , la cat?
3) Este obligatorie montura CIPS de feeder ( adica pozitia si lungimea forfacului, trecerea prin feeder interzisa, infigerea carligului (cu sau fara nada) in nada de pe momitor interzisa - daca este de tipul method feeder- etc.)
4) este voie cu suporti solubili pentru nada (PVA)?
Daca stiu asta macar stiu la ce sa ma astept su cum sa ma pregatesc! - nu ca as avea obiectii la regulament
Rog organizatorii sa raspunda!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 17 Feb 2014, 09:05 
truia scrie:
catalin232 scrie:
ticairlandezu scrie:
2.Este posibil pescuitul cu orice tip de momitor .Nu este permis pescuitul cu plumb simplu (acesta trebuie sa fie de tip momitor)

Pai daca este permis orice fel de momitor....ce importanta mai are marimea cosuletului ;)


Si tu Brutus? :lol: :lol: :lol: :lol:

Nu exista pe lumea asta regulament pentru roman fara sa fie citit cu gandul " pe unde pot sa`l jmenuiesc? " :lol: :lol: :lol: :lol:

Greu sa organizezi un concurs fara sa faci un regulament de vreo 10 pagini :)) Sau stiu .. il faci de 2 randuri ... si in unul din ele stipulezi " Nu se dau premii ! Ocupantii primelor 3 locuri pe podium vor fi amendati cu 500, 300, 100 Lei ! "

La pariu ca se va respecta cu sfintenie cele scrise in randul ramas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ma...ai aparut??!!..ca-ti simteam lipsa! :lol: :lol:
Cum am zis: eu sunt de acord cu orice regulament ( de aia e open ca organizatorul sa puna ce regulament vrea!!..daca iti place te duci...daca nu, nu!)...dar sa fie clar si sa stiu si eu tot ce ma intereseaza! E dreptul oricarui participant!
Ce te faci tu daca te duci cu cosuletul de 7X5 si cand ajungi acolo vezi ca toti nadesc cu 10X15? :shock: :shock: ...si abia atunci afli ca e voie!
Te apuci sa imprumuti de la vecini!??...
Sau crezi ca pop-up-uri se pun numai pe firul de par?... iti arat eu cum se da cu pop-up pe carlig si o sa vezi diferenta!
Asa ca cer in continuare raspunsuri la:
1) E voie cu fir de par sau alte materiale de atasat momeala de montura (fara a fi neaparat intepata pe carlig sau compactata pe carlig ca pasta)?
2) Este limitata dimensiunea cosului de nadire? Daca da , la cat?
3) Este obligatorie montura CIPS de feeder ( adica pozitia si lungimea forfacului, trecerea prin feeder interzisa, infigerea carligului (cu sau fara nada) in nada de pe momitor interzisa - daca este de tipul method feeder- etc.)
4) este voie cu suporti solubili pentru nada (PVA)?
Daca stiu asta macar stiu la ce sa ma astept su cum sa ma pregatesc! - nu ca as avea obiectii la regulament
Rog organizatorii sa raspunda!


Florin , pt punctul 4)nu este voie cu saculeti sau suporti PVA ! 3)nu mai este obligatorie montura la care te referi ,
2)dimensiunea cosuletului nu este limitata pt ca pescuind la crap este nevoie de nada asa ca ,daca lanseta ta de feeder suporta cosulet mare nu este nici o problema !! 1) Am mai scris:este voie cu fir de par ! Antreneaza-te ,trage de fiare !!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 17 Feb 2014, 09:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Sarumana!!...Exact asta vroiam sa stiu! Acum e cat se poate de clar ptr mine!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 17 Feb 2014, 09:36 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Si pentru ca tot iti era dor de mine , iar ma bag in seama :D . Eu pot paria ca nimeni nu o sa foloseasca galeti culisabile pe post de cosulete ;) ! Oricat de brutal ar fi pescuitul la crap , e nevoie de gentilete ... nu cantitatea o sa conteze ci calitate ( mai ales ca nu ai limita la nada, ceea ce rezulta ca poti nadi cu micro-pelete.. mult mai eficiente la crap decat un groundbait .. evident in functie de anotimp si temperatura apei ;) ) .

Eu unu astept de vreo 3-4 ani o ocazie sa pescuiesc pe Doripesco .... se pare ca Mos Craciu a ratacit putin drumu` :D

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 17 Feb 2014, 15:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
catalin232 scrie:
...Eu pot paria ca nimeni nu o sa foloseasca galeti culisabile pe post de cosulete ...


Eu vin sa nadesc cu spod-ul de 7 Lbs... iar ca si cosulet am ochit deja galetusa de jucat in nisip a fie-mii (a crescut! N-o mai foloseste, deci nu risc sa produc vreun conflict familial!!!) in care dau vreo 2-3 gauri si-i pun un polistiren pe fund ca sa basculeze cand ajunge in apa... (copyright Dady Draghicescu!!!)
Are asa ca pe la 3 litri.... cre'ca e suficient de mare !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 17 Feb 2014, 20:14 
Daca o sa-i spun Ruxandrei ca vrei sa le spargi capul crapilor :lol: :lol: :lol: ai incurcat-o !!


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 18 Feb 2014, 17:40 
Neconectat

Membru din: 13 Feb 2014, 19:01
Mesaje: 67
buna seara mar interesa si pe mine cam cand se va stii ceva despre data concursului?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 18 Feb 2014, 20:50 
Neconectat

Membru din: 02 Apr 2012, 07:05
Mesaje: 190
Este ok daca data concursului se va anunta cat mai repede ca sa stim cum ne facem programul pentru noul sezon.

_________________
scoalafeederx.ro/produs/secretele-monturii-perfecte-de-method-feeder/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2014
MesajScris: 18 Feb 2014, 21:00 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Hai Gigi, ca poate ma apuc si de finning de-asta :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.087s | 13 Queries | GZIP : Off ]