Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 19:49

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 142 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 20:36 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
lucianfiat scrie:
catalin232 scrie:
Lasati si voi Offtopic-urile va rog !

Eu unul chiar vreau sa stiu ce s-a intamplat acolo pentru ca e incurcata rau treaba ... este cel putin ciudat sa mergi ca si echipa , 2 sa pescuiasca excelent si ceilalti sa o dea de gard ( sa imi fie cu iertare ) . Nu vreau sa fiu inteles ggresit, nu reprosez nimic nimanui si daca situatia asta se intampla doar intr-o singura mansa puteam pune usor pe seama unei extrageri nefiricite a locului .. dar la 2 manse cu rezultate similare, este putin probabil ca doar locul sa fie devina ( sau poate ma insel) .. ceva s-a gripat si ar fi interesant de stiut ce anume ! Niciun meci la asa nivel nu este usor si nu cred ca are cineva impertinenta de a spune cu certitudine ca se descurca mai bine ... cat timp nu esti acolo la momentul respectiv sa pescuiesti, afirmatiile sunt de prisos !

Am spus de multe ori ca si din esec se invata, poate mult mai bine decat din succes ( pentru ca nu o sa cauti atat de acerb raspunsurile in cazul unui rezultat bun) ! Asteptam cu interes istoria CM-ului !


Este forte greu de inteles atata timp cat nici Walter Tamas impreuna cu NOVÁK János care au fost langa mine in mansa doi nu au intels ce se intampla in afara faptului ca au inceput sa nadeasca intens intre ape cu mult fuii pentru a ma taia pe mine atunci cand am avut o perioada de prindeam foarte bine babusca la 30m in larg. Nici ei cu toate eforturile nu au reusit sa scoata mai mult de un loc 17 pe sector. Peste in zona era foarte mult incat Dean Barlow (Anglia) a reusit sa faca 8.880kg langa noi.



Luci .. dupa ce te asezi si te mai linistesti, poate reusesti sa pui ceva ordine in ganduri ... din ce spui tu acolo poti trage concluzia ca peste a fost dar ai fost incadrat de 2 pescari buni care te-au carotat... pai scuze , dar sa pici intre 2 pescari buni la un Campionat Mondial nu cred ca este o exceptie .... si pe mai departe, la ce rezultate au obtinut Zsolt si Bogdan presupun ca au gasit o soluti si nu ca au fost lasati sa pescuiasca linistiti ...

Nici nu mai stiu cum sa ma exprim sa nu fiu inteles gresit sau sa mi se impute reaua credinta , dar sunt sigur ca dupa ce va mai linistiti putin veti putea oferi mult mai multe detalii care aparent marunte, puse cap la cap au aliniat nasol planetele ...

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 20:52 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Felicitari Benzarosu' , felicitari Vucu , restul , sa-mi fie iertata obiectivitatea , din varii motive v-ati taiat... Asta-i tristul adevar. Probabil nu ati avut o strategie comuna , sau n-ati respectat-o , cine stie. Pacat de eforturile voastre , ale tuturor , insa ... Felicitari irlandezilor pentru implicare si devotament , dar nici ei nu pot face minuni... Asta este de fapt valoarea , atat la feeder , cat si la stationar. Doare , nu o sa placa postarea , dar nu vad de cer sa nu spun ceea ce cred ,. sa ling un rahat si sa postez elogii...
Felicitari Petrisor , nu pot sa ma abtin , rezultatul asta puteai sa-l faci si daca nu te prezentai...din balcon... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 20:59 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Am vazut plecarea tumultoasa , sosirea a fost mai trista... Petrisor , ma mai suporti ??? Mergem , Petrisoare ??? :mrgreen:


Fişiere ataşate:
dric.jpg
dric.jpg [ 149.33 KiB | Vizualizat de 7387 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 21:07 
Neconectat

Membru din: 02 Apr 2012, 07:05
Mesaje: 190
Concluiza este simpla sau foarte simpla, peste a fost pe toata pista si inca foarte mult... cine a avut experienta in pescuitul la bausca a prins babusca si platica bonus cine nu sa uitat la varfuri.
Au fost si cei care au stiut sa prinda o cantitate mare de platica dar aceea au fost mai rari, sunt pescari care au o groza de mondilale la activ si sute de concursuri in stationar si au fost in primii clasati cum de altfel a fost si Benzar.

Pestele a raspuns bine in pimele zile de pescuit dar dupa ce sa dus in apa sute de kg de rame, fuii, larve, casteri, viermi, nada...etc, au devenit extremi de selectivi iar in concurs au prins foarte bine doar cei care stapanesc foarte bine intretinerea pestilor pe vad in functie de specie.

Pentru mine sincer rezultatul a fost direct proportional cu experienta in astfel de competii si pentru cine vrea sa se convinga ii invit la cateva concursuri in Ungaria pe diferite pe si dupa regulament international unde gradul de dificultate este la 40% din ce a fost in Irlanda.

Cel mai mult ma bucur ca am castigat o experienata pe care nu puteam sa o obtin singur in 10 ani de pescuit de placere pe apale patriei.

.

_________________
scoalafeederx.ro/produs/secretele-monturii-perfecte-de-method-feeder/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 21:22 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
lucianfiat scrie:
Concluiza este simpla sau foarte simpla, peste a fost pe toata pista si inca foarte mult... cine a avut experienta in pescuitul la bausca a prins babusca si platica bonus cine nu sa uitat la varfuri.
Au fost si cei care au stiut sa prinda o cantitate mare de platica dar aceea au fost mai rari, sunt pescari care au o groza de mondilale la activ si sute de concursuri in stationar si au fost in primii clasati cum de altfel a fost si Benzar.

Pestele a raspuns bine in pimele zile de pescuit dar dupa ce sa dus in apa sute de kg de rame, fuii, larve, casteri, viermi, nada...etc, au devenit extremi de selectivi iar in concurs au prins foarte bine doar cei care stapanesc foarte bine intretinerea pestilor pe vad in functie de specie.

Pentru mine sincer rezultatul a fost direct proportional cu experienta in astfel de competii si pentru cine vrea sa se convinga ii invit la cateva concursuri in Ungaria pe diferite pe si dupa regulament international unde gradul de dificultate este la 40% din ce a fost in Irlanda.

Cel mai mult ma bucur ca am castigat o experienata pe care nu puteam sa o obtin singur in 10 ani de pescuit de placere pe apale patriei.

.


O singura intrebare mai am .... ai pescuit cu bullet la babusca? Intreb pentru ca am vazut printre pozele postate de Cosmin ca s-a pescuit cu asa ceva ...

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 22:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Felicitări echipei si in special lui Zsolt :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 22:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Acusi am ajuns si io acasa,home sweet home! Vreau sa multumesc colegilor de echipa pentru ca m-au suportat Brolu,Leo,Bogdan,Luci,Adi( kazahstan)ati fost o adevarata echipa! Multumiri pentru marele conducator al echipei dl Radu bosorogu care tot face parte din echipa!Reusita mea e a si echipei, impreuna am stabilit nada tactica dar eu am fost mai norocos cu standurile! Sunt convins ca pe acelasi locuri alt membru al echipei facea un rezultat la fel poate ca mai bun castigand si o medalie! Fire intinse!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 22 Iul 2014, 23:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Acum o poza cu un domn care m-a cautat si mi-a multzumit ca l-am ajutat sa castige medalia batandu-l pe adversarul lui german!
Fişiere ataşate:
ImageUploadedByTapatalk1406066263.807204.jpg
ImageUploadedByTapatalk1406066263.807204.jpg [ 88.3 KiB | Vizualizat de 7333 ori ]


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 23 Iul 2014, 05:03 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 19:27
Mesaje: 52
M-am prins de ce ai prins tu Zsolt mai bine.Te-a ajutat dinozauru' (sau soparla)mascota ce l-ai avut in spate,ha ha ha.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder IRLANDA 2014
MesajScris: 23 Iul 2014, 08:26 
zsolt scrie:
Acum o poza cu un domn care m-a cautat si mi-a multzumit ca l-am ajutat sa castige medalia batandu-l pe adversarul lui german!
Fişiere ataşate:
ImageUploadedByTapatalk1406066263.807204.jpg



LIKE !!


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 142 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.070s | 15 Queries | GZIP : Off ]