Pescuit Stationar

Acum este 23 Apr 2024, 10:55

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 17 Iul 2015, 16:29 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
vasile iordache scrie:
Zii , mrvily , ca bine stii sa le spui , tu macar nu te ascunzi dupa degete si dupa politeturi ieftine !!!

Ii e frica nu intra in lot!hahahaha


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 17 Iul 2015, 18:14 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
O intrebare pentru participanti ?
In timpul zilelor de antrenament ati incercat cu un mic sonar sa vedeti : adincimi ,substrat , bancuri de pesti si toate ce se pot vedea cu un sonar , pentru a putea sa va faceti un plan de actiune eficient pentru ziua concursului .
Metoda asta am vazut ca a aplicato echipa Angliei la stationar in Italia la Spinadesco.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 18 Iul 2015, 06:58 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2015, 17:40
Mesaje: 146
Localitate: Turda, jud. Cluj
Din ce observ eu problema pentru noi este ca in campionatele internationale (si ma refer aici si la campionatul de stationar) concursurile sunt foarte tactice si rezultatele sunt mult influentate de ce este in spatele concurentilor mai precis de catre logistica si staful echipei. Cu siguranta cei care au influenta in stabilirea locatiilor impun piste care se preteaza la asa ceva pentru ca la asta sunt tari: super organizati, oameni cu mare experienta, echipamente si bani de sustinut o asemenea logistica. Pentru noi lucrurile astea sunt acum, in mod obiectiv, imposibil de realizat. Pentru noi ramane doar partea cealalta cu pescuitul la care nu stam asa de rau (rezultatele anterioare au demonstrat ca se poate) si speranta ca la anul pista va fi altfel.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 19 Iul 2015, 15:53 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2014, 08:57
Mesaje: 6
Si pana la urma nimeni nu zice nimic din ce s-a intamplat la acest CM? Strategie, nade, unde s-a gresit, ce s-a catigat la CM....E totusi echipa care ne-a reprezentat pe toti....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Echipa nationala AGVPS Feeder 2015
MesajScris: 19 Iul 2015, 18:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
scuze pentru intarziere ,referitor la acest campionat mondial pot spune ca strategia noastra a fost una gresita...am cautat din nou prea mult finetea..peste putin nada vie putina..iar la antrenament cand am fortat cu momeala vie nu eram la distanta care trebuie,am gresit iar la anul nu vom mai gresi antrenamentul...fiecare din noi va avea sarcini clare nu vom pescui toti in acelasi mod..aici 2 am pescuit intr-un fel 3 in altul..pentru a deosebi lucrurile trebuie sa pescuim diferit...cu siguranta in Serbia vom avea si noi speram macar 7-8 antrenamente pana la cele oficiale...cum trebuia pescuit?...2 praguri..unul la 31 metri altul la 45...pe pragul de 31 metri jumataste nada jumatate pamant..si introdus in cos fui si rame tocate...asta pentru platica...pe vadul de 45 metri doar nada ..defapt pinki mult si doar capac de nada...pentru peste mic babusca vaduvita biban...asa au pescuit englezii cei care au castigat..deci iata ca si atunci cand pestele este putin trebuie dat mult vierme..era singurul care mai ramanea in zona dupa ce vapoarele mari treceau prin dreptul nostru...trebuie sa lucram si la disciplina si respect unii fata de altii ca altfel nu vom avea un grup compact...iar in Serbia este un ultimatum pentru multi dintre noi.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.087s | 13 Queries | GZIP : Off ]