Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 22:08

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 252 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 20 Iun 2015, 16:35 
Neconectat

Membru din: 12 Aug 2014, 15:19
Mesaje: 249
Ceva rezultate după prima manşă !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 21 Iun 2015, 18:45 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2012, 09:05
Mesaje: 22
Localitate: bucuresti
Dar dupa a doua??

Trimis de pe al meu SM-T111 folosind Tapatalk


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 21 Iun 2015, 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2011, 12:39
Mesaje: 18
Localitate: Bucuresti
dan szekely - 2 puncte locul 1
cata constantinescu 2 puncte -locul 2 la balotaj
zsolt benzar locul 3 cu 5 puncte (si cu hardy-urile, salvate )
adi petrisor locul 4 cu 5 sau 6 puncte , nu stiu sigur.
luci fiat locul 5 cu 6 puncte.

in foarte putine cuvinte: pescari foarte buni, organizare excelenta, dar pestii si vremea au fost mai... complicate.
Probabil se va afisa un clasament complet si detaliat pe manse, dupa ce isi revine si se mai odihneste lumea, ceea ce imi doresc si mie.

_________________
Claudiu Banu
www.dependentdefeeder.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 22 Iun 2015, 06:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
va salut dragi pescari,

Felicitari Dan pentru victorie ai pescuit bine si ai ales strategia corecta,felicitari Catalin pentru un pescuit frumos si curat..felicitari TE'':)..(BENZAR)...un concurs impecabil din toate punctele de vedere...singura dezamagire VASILE MITREA...a fost cuminte si nu a facut galagie...nu-mi place:)..GIGI ,MARIUS..felicitari ,totul a fost perfect,Doamne Ajuta sa ne vedem si la anul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 22 Iun 2015, 07:27 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
In primul rand felicitari lui GiGI si firmei Givadi pentru organizare, fara daruirea lor si organizarea impecabila nu am fi avut ocazia sa ne strangem laolalta.

Fara a diminua meritele celor de mai sus , pot spune ca acest concurs a meritat tot efortul pentru timpul petrecut impreuna in afara standurilor, la cazare ....memorabil ...Zsolt , ca de fiecare data a fost la inaltime :) .

Felicitarile se duc pentru Dan Szekely pentru locul 1 , captura si scor perfect , a curatat masa de premii :) cred ca isi deschide magazin :) .

Lui Petrisor ii multumesc pentru stresul ce mi l-a dat in a 2-a mansa, a prins peste de la inceput pana la sfarsit , a pierdut sectorul la media de greutate a pestilor, dar asta nu este ceva nemaivazut cand se pescuieste la crap .

Nu in ultimul rand, multumesc APS pentru implicare si sustinerea pescuitului la feeder, Vasile esti un om mare !

Sa ne vedem sanatosi la anul, iar celor care nu au reusit sa ajunga le recomand cu toata convingerea sa participe macar la o editie. Cupa Trabucco Pro Feeder este cu adevarat spectaculoasa !

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 22 Iun 2015, 07:51 
Neconectat

Membru din: 12 Ian 2015, 20:21
Mesaje: 93
FELICITARI TUTUROR,
felicitari Catalin, e clar, Polcestiul a fost un accident
imi pare pare rau ca nu am putut sa vin si eu, sambata am avut o experienta unica, Rafting pe Jiu, o recomandare, daca aveti ocazia nu o ratati, merita din plin


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 22 Iun 2015, 08:52 
Neconectat

Membru din: 30 Oct 2012, 17:37
Mesaje: 122
Al doilea an al Cupei Trabucco ProFeeder, inca si mai interesanta si mai placuta ca primul an. Catalin Constantinescu a confirmat pe deplin. Nici nu ma indoiam.
I-am vazut in prima mansa pe Adrian Petrisor si Zsolt Benzar si pot spune ca pescuiesc cu clasa de mari campioni. Oricum, nivelul sportiv a fost mult mai ridicat ca anul trecut.
Eu m-am clasat acum pe ultimul loc. Nu a fost greseala la feeder pe care sa nu o fi facut in aceste doua zile de concurs.
Nu sunt deloc religios, dar vorba "cei din urma vor fi cei dintai" imi place...Numai cand te clasezi ultimul poti aprecia cu adevarat un loc pe podium. L-am avut. Si sper ca il voi mai avea.

Felicitari castigatorilor si echipei Givadi !
Felicitari lui Gigi Moroiu pentru atmosfera si organizare! Om adevarat...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 22 Iun 2015, 09:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Noi 2012, 11:21
Mesaje: 254
Ce sa spun un concurs cu destule "nume mari in feeder" mult peste nivelul celui de anul trecut din toate punctele de vedere,incepand cu participanti si terminand cu organizarea(Toata stima Gigi si echipei tale).
A fost greu pot spune foarte greu,dar a meritat din plin.
In prima mansa am picat pe sectorul A unde era clar ca mai mult de locul 6 sau 5 nu puteam urca am fost in sector cu castigarorul concursului cu Benzar,Petrisor,Doru si inca unu sau doi pescari de elita carora nu le mai tin minte numele spre rusinea mea acum.
Am stat in stanga lui Doru(super pescar) si am incercat sa tin pasul cu el, la inceputul mansei eram in fata lui ci 3 sau 4 crapi, la final el a avut 37Kg si ceva eu 33,92 Kg Doru a luat locul 5 eu locul 6.
In mansa a doua a fost mai lejer din punct de vedere a "vipurilor" in sectorul C.
Doar castigatorul concursului Benzar,Doru, si inca un concurent din cei care nu le stiu numele.
Ca un facut Doru a fost tot in dreapta mea dar la un stand distanta.
Acum sa intors roata el avea 4-5 pesti si eu doar unu dar am inceput sa prind si totul a mers bine circa o ora si ceva dupa care sa taiat vadul, gresala mea a fost ca nu am iesit in larg, am nadit din nou vadul, am aruncat cate 2 cosulete de nada la fiecare 30 de minute,ce sa mai zic Benzar scotea peste dupa peste in stanga mea la 2 standuri si Dodu la fel in dreapta mea la un stand diferenta, va dati seama ce era in sufletul meu eu nemaiavand trasatura de circa 2 ore am luat hotararea cu 50 de minute inainte de final sa ies in larg( ce destept as fi fost daca luam hotararea asta mai devreme......).
De pe patul de nada de la 45 metri am iesit in 70 de merti fara sa fi nadit in prealabil acolo si dupa 30 secunde am avut primul crap, am zis ca e intamplare dar dupa al doilea lanseu la 2 minute altul si uite asa a tinuto pana la final cu trasaturi intre 2 si 5 minute de la lansare, am scapat cred ca captura un crap imens lam fortat la mincioc si a indreptat carligul si am mai scapat inaca unul in larg mia rupt.
Cam asta a fost mansa a doua, am facut un onorabil loc 5 cu 36.01 Kg Doru pe 4 cu 39 si ceva Kg.
Cu un total de 11 puncte am iesit pe 14 la general iar Doru cu un total de 9 puncte a iesit pe 7 la general.
Eu il consider un concurs reusit din partea mea avand in vedere calitatea participantilor si palmaresul acestora, oricum am evoluat fata de anul trecut ,abia astept sa vina concursul de la anul,sper sa urca in primi 10, trebuie neaparat.
P.S.Pertisor nu mi sa auzit gura din mai multe motive,iti spun doar unu;Totul a fost organizat perfect si nu am avut ce comenta(inca o data BRAVO Givaldi Si Gigi toata stima mea)cat priveste persoana ta nu ai fost in zona mea vizuala ca altfel sigur as fi descoperit ca faceai ceva impotriva regulamentului si mi-ai fi auzit gura mai mult ca sigur........ :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 22 Iun 2015, 10:16 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Despre care Doru vorbesti ca nu te inteleg. Ti-am zis de la inceput ca nu ti-ai ales bine locul (pe langa mine).
Vezi ca in a doua mansa am facut locul doi si am prins 60 kg si 5+2=7 puncte (doar in Bucovina)
,,In mansa a doua a fost mai lejer din punct de vedere al vipurilor"...lipsea Adi Petrisor-corect
FELICITARI GIGI si echipei tale pt. organizare, FELICITARI tuturor concurentilor si FELICITARI celor de pe podium DAN, CATA si ARPAD dar si celui de pe podiumul largit care,, m-a facut praf" in prima mansa (prietenul Mihaelei)!
Inca o data Gigi s-a intrecut pe sine si a demonstrat ca merita sa visezi toata iarna la ce va fi la urmatoarele Cupe Trabucco.
Strategii ar fi multe...distanta la care pescuiam, modul de nadire, momeala, dar pe mine una m-a impresionat in mod deosebit...modul de prezentare al momelii care depindea foarte mult de substratul pe care se pescuia (cu namol sau pietros). In mansa a doua, pe un substrat pietros pana nu am culcat carligul pe fundul apei nu prea am avut prezentari.
Nu in ultimul rand vreau sa-l felicit pe Adi care a confirmat inca o data ca sufera de ,,rau de inaltime" si prefera locul 4 (pe langa podium, dar foarte aproape, lipit de el) chiar si in detrimentul pritenului prietenei lui


Ultima oară modificat de bilan doru pe 22 Iun 2015, 10:28, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA TRABUCCO PRO FEEDER 2015
MesajScris: 22 Iun 2015, 10:26 
Salutare prieteni , in primul rand multumesc pt participarea voastra fara de care nu am fi putut organiza nimic , in al doilea rand desi vremea nu a prea tinut cu noi ,cinste voua ca ati luptat pana la capat dovedind ca spiritul competitiei si ,,nebunia'' pescuitului este fara limite .Am vazut din spate un concurs foarte tehnic si dificil in care doar cei care au avut inspiratie de moment si experienta au putut puncta.Pot spune ca toti si-au dat interesul sa prinda cati mai multi pesti ,dar va amintesc ca pesti de la Doripesco sunt foarte inteligenti si pe o astfel de pista conteaza tot ce auzim de la pescarii de competitie :greutatea carligului ,grosimea si dimensiunea forfacului ,lansare precisa,cand sa intretinem cu nada ,plus inca cateva detalii mici care fac diferenta .Va multumesc inca odata si precizez ca pentru oameni ca voi merita tot efortul organizari !! multa sanatate , sa ne vedem sanatosi si LA MULTI PESTI SUSPICIOSI !!


Fişiere ataşate:
numai clasament.xls [22 KiB]
Descărcat de 903 ori
Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 252 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.056s | 14 Queries | GZIP : Off ]