Pescuit Stationar

Acum este 08 Mai 2024, 12:42

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 17:04 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Offtopic . ... Super tare , exact aceleasi discutii ca la stationar. .....Gata offtopic.

Ps. Mergeti fratilor la sedinta si propuneti si citati ce doriti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 17:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
rvily scrie:
Adi din ce am citit mai sus in raspunsul tau am inteles ca Banii sunt criteriul de selectie, atunci alegeti 6 insi cu bani(ce importanta are ca stiu sa federeasca sau nu stiu)bani sa aiba si datii inainte ca si pana acum.
Cum poti afirma citez:domnule Vasile...daca nu sunteti pregatiti financiar..nu veniti ca nu va obliga nimeni.. am incheiat citatul, pai finala este la feeder sau la cine este mai pregatit financiar????????


tu nu ai inteles nimic Vasile draga...

deci....daca tu vei iesi pe podium anul acesta te voi selecta poate in lot ..da?..daca vin si-ti spun dupa aia ca avem platita taxa de participare de 1350 euro ..si mai trebuie sa punem 1000 euro pentru a merge la mondiale vii?..eu cred ca nu, desi tu ai sa spui da din orgoliu...am vrut sa scot in evidenta ca lumea vorbeste mult..dar defapt banii sunt importanti...NU NE AJUTA NIMENI..asta am vrut sa scot in evidenta..cat despre piste..puteti decide si fara mine..la Sibiu..pentru toti va fi la fel..eu merg oriunde nu ca altii..si garanttez pentru toti aradenii si timisorenii care se vor supune..ai sa vezi....cred ca sa facut un tam ttam prea mare pentru ca am dorit o pista noua..nici asa nu e bine..nici varsoltul nu e bun....pentru voi...ce sa mai zic...repet prezenta nu e obligatorie...si defilam cu ce avem...pana vor fi bani iar lotul va fi sponsorizat suta la suta..probabil veac...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 17:40 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Ete pulla...de unde ai tu bani mai Petrisor sa platesti taxa!!! :o :o ....te-ai vandut la femei!!! :lol: :lol: :mrgreen:
Vasile nu-l baga in seama....si taxa trebuie platita tot de concurent...asta-i mai lefter ca Popescu ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 18:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
ticairlandezu scrie:
Ete pulla...de unde ai tu bani mai Petrisor sa platesti taxa!!! :o :o ....te-ai vandut la femei!!! :lol: :lol: :mrgreen:
Vasile nu-l baga in seama....si taxa trebuie platita tot de concurent...asta-i mai lefter ca Popescu ;)


:lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 21:28 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
adi petrisor scrie:
ticairlandezu scrie:
Ete pulla...de unde ai tu bani mai Petrisor sa platesti taxa!!! :o :o ....te-ai vandut la femei!!! :lol: :lol: :mrgreen:
Vasile nu-l baga in seama....si taxa trebuie platita tot de concurent...asta-i mai lefter ca Popescu ;)


:lol: :lol: :lol: :lol:

Dle Adi citeste cu atentie!Am creat cadrul de reglementare și organizare al sistemului competițional.


si

Afilierea federatiei la CIPS este o formalitate pe care federatia o va indeplini curand



de Mister Fisherman » 29 Ian 2015, 14:59
PROGRAMELE PENTRU CARE FRPS A SOLICITAT FINANȚARE PENTRU ANUL 2015
January 29, 2015 by popescu.stefan Leave a Comment

Programele, subprogramele,acţiunile şi activităţile din cadrul programelor defalcate pe categorii de cheltuieli, pentru care se solicită finanţare

A.Programul „Promovarea sportului de performanţă”P1
A1. Finantare buget de stat

I. Subprogramul „Pregătire loturi olimpice şi/sau

II. 5. Denumirea competiţiei: Campionatul National de Pescuit la Feeder
Perioada de desfăşurare: 29-30-31 mai 2015
Locul de desfăşurare: Baza sportiva FNPSR Orastie

Anul organizării ultimei acţiuni similare şi numărul cluburilor sportive
participante: 2014, Lugoj , 4 cluburi participante
Nr. estimat de cluburi participante în anul 2015: 13 cluburi
Costul acţiunii, total 46.000 lei
din care :
-sume din bugetul MTS: 41.400 lei
-venituri proprii ale federaţiei: 4.600

III.5. Denumirea competiţiei: Campionatul Mondial de Pescuit la Feeder
Perioada de desfăşurare: 11-12 iulie 2015, Olanda
Nr. zile de deplasare: 11
Locul de desfăşurare: Westdorpe – Ghent/Terneuzen Canal
Nr. total componenţi ai delegaţiei României –


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 21:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
ANTIFANE scrie:
adi petrisor scrie:
ticairlandezu scrie:
Ete pulla...de unde ai tu bani mai Petrisor sa platesti taxa!!! :o :o ....te-ai vandut la femei!!! :lol: :lol: :mrgreen:
Vasile nu-l baga in seama....si taxa trebuie platita tot de concurent...asta-i mai lefter ca Popescu ;)


:lol: :lol: :lol: :lol:

Dle Adi citeste cu atentie!Am creat cadrul de reglementare și organizare al sistemului competițional.


si

Afilierea federatiei la CIPS este o formalitate pe care federatia o va indeplini curand



de Mister Fisherman » 29 Ian 2015, 14:59
PROGRAMELE PENTRU CARE FRPS A SOLICITAT FINANȚARE PENTRU ANUL 2015
January 29, 2015 by popescu.stefan Leave a Comment

Programele, subprogramele,acţiunile şi activităţile din cadrul programelor defalcate pe categorii de cheltuieli, pentru care se solicită finanţare

A.Programul „Promovarea sportului de performanţă”P1
A1. Finantare buget de stat

I. Subprogramul „Pregătire loturi olimpice şi/sau

II. 5. Denumirea competiţiei: Campionatul National de Pescuit la Feeder
Perioada de desfăşurare: 29-30-31 mai 2015
Locul de desfăşurare: Baza sportiva FNPSR Orastie

Anul organizării ultimei acţiuni similare şi numărul cluburilor sportive
participante: 2014, Lugoj , 4 cluburi participante
Nr. estimat de cluburi participante în anul 2015: 13 cluburi
Costul acţiunii, total 46.000 lei
din care :
-sume din bugetul MTS: 41.400 lei
-venituri proprii ale federaţiei: 4.600

III.5. Denumirea competiţiei: Campionatul Mondial de Pescuit la Feeder
Perioada de desfăşurare: 11-12 iulie 2015, Olanda
Nr. zile de deplasare: 11
Locul de desfăşurare: Westdorpe – Ghent/Terneuzen Canal
Nr. total componenţi ai delegaţiei României –



da ai dreptate...modific lotul cu scuzele de rigoare

Capitan-Todorut Alin
concurenti...
1-Tudose Alin
2-Alin Tudose
3-Tica Irlandezu
4-Tudose Alin
5-Tica Irlandezu
6-Poiana ala micu..nu-i bai ca nu cunoaste feeder invata cu forta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
7-Tot poiana ca mam nervat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
delegat oficial Domnul Poiana senior :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nu de alta dar nah ei se inteleg cu domnul......si noi nu mai avem ce cauta acolo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 29 Ian 2015, 22:08 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Locul de desfăşurare: Baza sportiva FNPSR Orastie

Anul organizării ultimei acţiuni similare şi numărul cluburilor sportive
participante: 2014, Lugoj , 4 cluburi participante
Nr. estimat de cluburi participante în anul 2015: 13 cluburi
Costul acţiunii, total 46.000 lei

Pai anul trecut sa "caca" pe el sa scoata 4 cluburi...iar anul asta viseaza la banii pentru 13 cluburi :lol: :lol: ...pai daca-i vin 13 x 5/club x 15m stand , depaseste cu mult circumferinta baltoacei (neomologate ;) ) de la Orastie :lol: :lol:


I. Subprogramul „Pregătire loturi olimpice şi/sau 

Hauzi la popescutzu , loturi olimpice muhahahahahahahahah :lol: ...pai mai ciopachabra...pescuitul nu ze stie exact daca este sport....daramite si Olympic :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 02 Feb 2015, 11:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2012, 14:09
Mesaje: 128
Localitate: Drobeta Turnu Severin
lucianfiat scrie:
Se poate merge pe Dunare in zona judetului Mehedinti, acolo nu este nici un impediment si nici nu sa pescuit in regim de concurs.
Nu cred ca pescarii de competite cu experinta nu vor fi deacord sa merga pe o pista necunoscuta si sa continuie pe un pescuit tipic bazat doar pe informatie.

Finala 2015 o propun pe Dunare in Judetul Mehedinti: Localitate Pristol

- distante avantajoase pentru cei mai multi pescari din tara
- cele mai variate specii de peste
- pista care suporta pana la 90 persoane sau mai mult
- loc de campare nelimitat pe mal, pensiuni in zona
- acces auto pe orice vreme
- adancime egala pe toata lungimea pistei
- conditii de dificultate de care are nevoie o adevarata Finala

Nu stiu cati vor fi deacord sa accepte marele dezavantaj: LIPSA DE INFORMATEI DESPRE PISTA si posibilitatea de a se catiga cu diferite specii.


Faptul ca se pot oferi detalii legate de adancimea apei , curentul apei - care iti poate indica cam ce echipament trebuie sa folosesti, speciile de pesti predominante din zona - face ca un adevarat pescar ( nu doar de feeder ) sa-si poata concepe o strategie , te face sa incerci, sa schimbi continuu detalii urmand ca la final sa fi cu adevarat un invingator... in momentul in care selectia se face pe o apa amenajata , unde 99 % din detalii sunt bine cunoascute , nu te mai face un pescar deosebit ci unul care pune momeala la gura pestelui si da cu el in cos dupa ce l-a scos. Un meserias iese in fata cand reuseste sa rezolve ecuatia pe o astfel de apa necunoscuta , salbatica, poate chiar imprevizibila , 60 % din rezultat facand gandirea si abia 40 % ... echipamentul, banii si alte detalii ... Daca Lucian gaseste sustinatori pentru asta , clar se va vedea cine este bun si cine merge la pont .

Cred ca o astfel de experienta ar fi benefica si pentru cei care vor participa si la CM din Serbia , care asa cum a spus si Adi, se va tine pe un rau .

_________________
Dunarea , partenerul timpului tau liber .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 02 Feb 2015, 20:15 
Neconectat

Membru din: 30 Ian 2015, 20:35
Mesaje: 5
Este adevarat ca bani sunt indispensabili pescarului de competitie , mai ales cand vorbim de "mondiale" dar criteriul de selectie sa trebui sa fie performanta nu ,, cascavalul'' ... Din pacate nu se poate faca o selectie doar pe criteriul performantei pt ca echipa nationala de feeder nu are suficienti sponsori si atunci normal ca pescari mai potenti financiar au sa zicem... ,,prioritate" . Eu propun sa se gaseasca o solutie legala prin care noi,pescari de feeder sa putem ajuta nationala fiecare dupa posibilitati ...exemplu: deschideti un cont in care fiecare sa poata dona o suma oarecare ,eu de exemplu eu as putea dona un 50 sau 100 de lei pe an si ca mine cred ca mai sunt 100 de persoane poate uni vor dona 30de lei alti 300, nu ar fi mult dar e un inceput si daca ar fi transparenta cred ca si uni patroni de magazine de profil sar baga repet trebuie transparenta seriozitate si initiativa... poate ar creste performantele echipei noastre de feeder ...cred ca ar trebui deschis un topic pe tema asta si discutat ca nu costa nimic , deci daca vreti domnule Petrisor incercati sau dnv domnule Benzar.

_________________
S.H.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala Feeder 2015 propuneri
MesajScris: 02 Feb 2015, 23:12 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
S.D. scrie:
Este adevarat ca bani sunt indispensabili pescarului de competitie , mai ales cand vorbim de "mondiale" dar criteriul de selectie sa trebui sa fie performanta nu ,, cascavalul'' ... Din pacate nu se poate faca o selectie doar pe criteriul performantei pt ca echipa nationala de feeder nu are suficienti sponsori si atunci normal ca pescari mai potenti financiar au sa zicem... ,,prioritate" . Eu propun sa se gaseasca o solutie legala prin care noi,pescari de feeder sa putem ajuta nationala fiecare dupa posibilitati ...exemplu: deschideti un cont in care fiecare sa poata dona o suma oarecare ,eu de exemplu eu as putea dona un 50 sau 100 de lei pe an si ca mine cred ca mai sunt 100 de persoane poate uni vor dona 30de lei alti 300, nu ar fi mult dar e un inceput si daca ar fi transparenta cred ca si uni patroni de magazine de profil sar baga repet trebuie transparenta seriozitate si initiativa... poate ar creste performantele echipei noastre de feeder ...cred ca ar trebui deschis un topic pe tema asta si discutat ca nu costa nimic , deci daca vreti domnule Petrisor incercati sau dnv domnule Benzar.


Inca din 2012 tot imi tocesc tastele pe subiectul asta.. ca sa nu mai reiau ... o solutie ( sau un punct de plecare) este ceea ce am scris aici :

viewtopic.php?f=8&t=5382&start=10

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.059s | 15 Queries | GZIP : Off ]