Pescuit Stationar

Acum este 08 Mai 2024, 01:25

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 18 Mar 2013, 17:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
adi suciu scrie:
Promit sa ma imbrac si cu Tubertinii ....cand ies prost la vre-un concurs :lol: :lol: :lol: :lol: pentru ocazii de astea am si tricouri cu Energo , maver , sensas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Voi vreti sa ma pozati si sa ma puneti pe duba lu` Luximer :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...linga Gaba :lol: :lol: :lol: :lol:


Acru sunt strugurii mancati-as,cu Trabucco nu mai ai voie? :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 19 Mar 2013, 20:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2009, 21:00
Mesaje: 512
Localitate: Baia Mare , Maramures
Despre carligele Preston in general , ce parere aveti ? Merita achizitionate ?

_________________
My blog : http://pescuitul-sport-sau-pasiune.blogspot.ro/

Marius Osan.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 19 Mar 2013, 20:45 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
salut! mi-am luat eu cateva plicuri insa nu am reusit sa folosesc doar doua-trei dintr-un plic. am constatat ca dupa cateva folosiri se oxideaza iar varful devine bont. nu am mai patit asa ceva decat cu vechile topolog. daca esti interesat pot rascoli sa vad ce model este...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 19 Mar 2013, 20:49 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Sant cele mai folosite carlige in competitii ;) ;) ;) ;) ;)
eu cunosc foarte multi pescari care la folosesc , mai ales la peste mic mediu . Inainte de finala A de la Ciulsea au disparut din magazine tot ce a insemnat carlig preston seria PR 311 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
aste sant ale mele :


Fişiere ataşate:
preston.jpg
preston.jpg [ 197.47 KiB | Vizualizat de 6792 ori ]

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 20 Mar 2013, 14:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2013, 17:03
Mesaje: 96
adi suciu scrie:
Raresb scrie:
adi suciu scrie:
Pentru detalii despre articolele de stationar puteti sa ma intrebati si pe mine aici .


Detalii despre S7 Ex-Strong Carp Match 3.3m mi-ati putea da? :) Le-am scris si lor...acuma sper sa si raspunda. As vrea sa stiu daca l-ati incercat si cum se comporta.
Oricum pe ei i-am intrebat de greutate (care n-am gasit-o nici pe site-ul producatorului...si nu as vrea sa ma trezesc c-un maner de juma de kil :P, eu fiind mai skinny din fire :)) ) si de modalitatea de transport (catre Cluj)...si aici ma refer la tub de protectie sau altceva si nu la curier.


am scris si mai sus , numai sa ajung in posesia lor si va "povestesc" :D :D :D


Pana una alta...m-am lasat dus de val :P si-am comandat coada (pe maine ar trebui sa-mi ajunga).
M-au convins site-urile: http://www.anglersmail.co.uk/tackle/acc ... cial-carp/ si http://www.maggotdrowning.com/forum/top ... _ID=132743 . Iar date 'tehnice' despre coada am aflat mai repede tot de la englezi si nu de la magazin -> pentru cei interesati:
Hi Rares,
The weight is 331g and its smallest length it collapses down too is 47inches. Hope this helps
Regards,
Gerry's

O sa revin cu un feed-back despre magazin si coada minciog in momentul in care si intra in posesia mea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 29 Mar 2013, 22:02 
Neconectat

Membru din: 28 Dec 2010, 17:51
Mesaje: 464
Localitate: Oradea
Adi, cam greu ajung lansetele alea Drennan. :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 30 Mar 2013, 11:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Mar 2013, 13:19
Mesaje: 115
Localitate: Bucuresti
Salutare, sunt un fan al produselor Drennan pentru ca ofera o calitate foarte buna la un pret mai mult decat decent. Personal am 3 lansete si anume, S7 puddle chucker mtheod feeder(se incarca foarte bine cu 60gr), S7 avon/quiver 1 1/2lb(folosit pe dunare la mreana - excepțional) si red range carp 11ft(capabil sa duca greutati mari dar cel mai bine se incarca cu 40gr la distante de 40m) . Toate sunt exceptionale, blanc slim, inele! foarte bune (aluneca firul foarte usor), mandrina fuji. Un bun prieten are S7 puddle chucker crap feeder - un bat care este puternic, se incarca foarte usor si merge cu momitoare destul de grele, sa zicem un maxim de 80gr. Se incarca foarte bine la gramaje de 60gr pentru distante de 60m.
Am pus mana si pe matchpro(ambele variante) - acum strang bani :grin: Mi-a placut varianta medium, este mai permisiva.


Mihai Boaca

_________________
Mihai Boaca


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 01 Apr 2013, 15:10 
Neconectat

Membru din: 06 Iul 2011, 12:48
Mesaje: 74
Localitate: Bucuresti
Pe langa cele enumerate mai sus ( si confirm cele spuse de Mihai ) mai am si Red Carp-ul de 10 - o placere sa pescuiesti cu el!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 16 Mai 2013, 18:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Se misca rapid cei de la Big Fish. Am dat comanda noaptea, iar a doua zi dimineata m-au sunat 2 persoane la interval de 15 minute sa imi zica ca marfa e pregatita si o trimit. Urmatoarea zi a fost acasa.
Cu cateva ore inainte de a comanda la Big Fish, am comandat si pe Total Fishing. Ziua urmatoare comanda era in procesare, a doua zi in facturare (adica azi cand am primit deja comanda acasa de la Big Fish). Sa vedem cat le ia sa trimita coletul...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: MAGAZIN ON LINE BIGFISH.RO
MesajScris: 19 Mai 2013, 21:10 
Neconectat

Membru din: 28 Dec 2010, 17:51
Mesaje: 464
Localitate: Oradea
nicu2 scrie:
Se misca rapid cei de la Big Fish. Am dat comanda noaptea, iar a doua zi dimineata m-au sunat 2 persoane la interval de 15 minute sa imi zica ca marfa e pregatita si o trimit. Urmatoarea zi a fost acasa.
Cu cateva ore inainte de a comanda la Big Fish, am comandat si pe Total Fishing. Ziua urmatoare comanda era in procesare, a doua zi in facturare (adica azi cand am primit deja comanda acasa de la Big Fish). Sa vedem cat le ia sa trimita coletul...


Am vrut sa cumpar o lanseta match care nu era in oferta de pe site.
Am dat telefoane, am primit raspunsuri de genul, va sunam noi.
Cand a zis Adi ca intra in colaborare cu ei, credeam ca se rezolva ceva...
Nu am renuntat de tot la batul drennan, dar nici o diferenta de pret de as lua din irlanda (cu transport cu tot).
De atunci am luat 2 bete preston.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.088s | 15 Queries | GZIP : Off ]