Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 06:21

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 05:29 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
Desi sa disputat pe o vreme cainoasa(a plouat mai tot timpul si a fost destul de frig ptr. data calendaristica)concursul a fost reusit,pe deoparte datorita pistei care are peste la greu,cat si a organizatorilor care au fost la inaltime.
In prima mansa miam dat seama ca nu pot tine pasul cu Szilard pescuind la match asa ca mam dus din nou cu rubi si am facut chinuit un 4 pe sector.
In ziua a 2 a am intuit bine ca pot face surpriza pescuind cu rubi in prima parte a mansei si desi Rancu si Andrei dadeau recital cu matchul am stat cuminte primele doua ore,dar a trebuit sa ies si eu departe ptr. ca nadisem tare la start.
Am pierdut insa destul timp prinzand tot mici,asa ca mam reantors pe rubi si bine am facut.
Am prins si mari (carasi)si mici dar nu aveam timpi morti.
La un carasel mic,cand sal prind mi sa rupt firul dar nu am schimbat kitul ci am lut carligul din gura pestelui,lam relegat pe linie si numai dupa cinci minute a venit roscatul de 7,7 kg.
Cand faceam drilul eram sigur cam sal prind,ptr. ca gandeam ca asa facuse Dumnezeu sa se rupa firul cu un micut,ca sa fiu nevoit sa leg carligul din nou si sa reziste.
In fine am castigat mansa neasteptat ptr. multi ( nu cred ca mai dadea cineva cu rubi),dar,a fot posibil.
Felicitari tuturor participantilor,gazdelor,organizatorilor.
Multumim pescarilor unguri ptr. ca neau onorat cu prezrenta lor.
Personal am avut ce vedea si invata de la Szilrd in prima mansa.
Sanatate !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 06:26 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Clasament!


Fişiere ataşate:
Clasament final !Benzar Mix 2015.doc [126.5 KiB]
Descărcat de 860 ori
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 07:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Felicitari premiantilor, multumim organizatorilor

Propunere de imbunatatire pentru anul viitor: pentru clasament folositi un laptop si un fisier excel sa mearga mai repede elaborarea clasamentului


Sent from my iPad using Tapatalk


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 08:02 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Adrian Mihut scrie:
Felicitari premiantilor, multumim organizatorilor

Propunere de imbunatatire pentru anul viitor: pentru clasament folositi un laptop si un fisier excel sa mearga mai repede elaborarea clasamentului


Sent from my iPad using Tapatalk

Te-ai plictisit asteptand??? Lasa ca mai stati si voi un pic impreuna si socializati ! ;) Pacat ca nu eram si eu cu voi!!! Da la anu predau stafeta ...si o sa am timp!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 08:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Veronica Ispas scrie:
Adrian Mihut scrie:
Felicitari premiantilor, multumim organizatorilor

Propunere de imbunatatire pentru anul viitor: pentru clasament folositi un laptop si un fisier excel sa mearga mai repede elaborarea clasamentului


Sent from my iPad using Tapatalk

Te-ai plictisit asteptand??? Lasa ca mai stati si voi un pic impreuna si socializati ! ;) Pacat ca nu eram si eu cu voi!!! Da la anu predau stafeta ...si o sa am timp!


Pai tocmai! Daca era gata mai repede clasamentul erati acolo sa socializati.

Nu era vorba ca m-am plictisit asteptand: erau multi concurenti de la distante mari. Si de joi (sau vineri) dimineata tot am avut timp sa socializam.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 13:09 
Neconectat

Membru din: 08 Apr 2010, 19:06
Mesaje: 409
Localitate: Arad
Bravo Adi, te felicit.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 14:00 
Neconectat

Membru din: 21 Mar 2013, 16:25
Mesaje: 514
Felicitari castigatorilor, organizatorilor, concurentilor si bucatarului!
A fost un concurs super reusit. Pacat ca vremea nu a fost atat de prietenoasa cu noi dar au avut grija organizatorii, prin amabilitatea lor, sa ne faca sa uitam de asta.
Unii au alergat dupa crapi, altii au fugit de ei. Totusi reteta castigatoare a fost crap la match sau ruba, salata de platica si garnitura de caras. Multumesc lui Zsolt pentru amabilitate, Verei pentru corectitudine si felicit inca o data castigatorii Adi, Maty, Nutzu...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 15:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Felicitari castigatorilor!
Felicitari tuturor care au participat si m-au onorat cu prezenta!
Mersi Agropisc pt cina de protocol si pt balta!
Mersi Energo pt premii
Mersi Amigo & Intercost pt apa si bere!
Mersi arbitrilor si mersi Vera!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 16:31 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Super concurs super organizare :!: Felicitari celor implicati :!:
Felicitari Adi :!: :!: :!: :!: Super pescuit :!: Lectie de pescuit la match :!: Daca mai erau zece manse tot tu castigai concursul.
Felicitari de asemenea Maty si Nutzu :!: :!: :!: :!: Bravo voua :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix
MesajScris: 04 Mai 2015, 18:44 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Multumesc tuturor pentru felicitari .
A fost un concurs reusit din toatre punctele de vedere , chiar daca vremea nu a tinut in parte cu noi , concentrarea asupra ceea ce trebuia sa facem a facut sa n-o bagam prea mult in seama .
Felicitari Zolt pentru tot ce a insemnat organizarea concursului , este o pista pe care ma voi inscrie intotdeauna primul .
Sa stii ca iti sta mai bine in spate , nu are rost sa te mai bagi sa concurezi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cand am ajuns acolo , in antrenament , mi-am dat seama ca tot ce stiam eu despre pista nu mai era valabil ,respectiv au aparut ca si pesti de luat in seama pentru a castiga carasul si crapul in detrimentul platicii care era prea mica si cea cu care cu care s-a castigat in anii trecuti , de talie mare , era destul de rara . Din cate am inteles am nimerit chiar in perioada de reproducere . A trebuit sa schimb toate liniile cu care am venit de acasa , am cautat dupa waglere grele , si noroc cu Pandy care m-a salvat cu doua waglere de 20 g , si cu care am pescuit aproape tot concursul .
Deci secretul era sa pescuiesti cu waglere Pandy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Carasii si crapii stateau dupa linia medie de nadire a pistei si pe cum trecea timpul se tot indepartau de mal . Daca in antrenament i-am prins in 30 m , in mansa unu erau la vre-o 35-40 m , iar in mansa a doua am terminat pescuind undeva la 45-50 m .
A fost frumos si o sa mai vin cu placere ori de cate ori se va organiza acolo .

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 151 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.157s | 15 Queries | GZIP : Off ]