Pescuit Stationar

Acum este 30 Apr 2024, 02:20

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 07:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Tibi scrie:
Nutzule,cutiile ce spui ca le-ai prezentat tu în Olanda,
nu depășesc 2,5 litri....ceea ce se vede în poza este
mult peste ce este admis în regulament....nu cred că
la un mondial sau la un european poți prezenta momeli
în cutie care adunate dau peste 2,5 l și să motivezi ca
nu sunt pline...



Da, poate ca aici a fost greseala mea (am vrut sa nu amestec momelile intre ele) dar eu nu tin minte sa fi fost asa de regulamentar cand altora le-au lipsit seturile de masuri sau cand au incalcat in alte feluri regulamentul. Eu nu am comentat niciodata. Dar pentru orice exista un inceput...

Eu nu am nici o obiectie daca in urma neregulilor vazute de voi sa fiu depunctat sau sanctionat asa cum se doreste.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 09:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Da cine draqu a facut poza? :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 10:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Vera, dar nu cu intentia de a arata cate cutii ci de a arata ca nu sunt pline. Am si intrebat daca trebuie sa le mut in setul oficial dar era clar si pt un orb ca nu aveam mai mult.

Dar credeti ca ar trebui sa le zic si eu pe alea cand era obligatoriu larve doar 1/8 si unii aveau pachete intregi cumparate?
Oare duceau larvele acasa?

...eu macar nu am ascuns nimic!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 12:18 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
alem scrie:
Salut tuturor
Pentru cine nu ma stie dupa nick eu sunt Alex Mares.
Pentru ca vad ca s-au iscat ceva discutii, imi permit doar sa va spun parerea mea din afara cum se vad lucrurile.
Problema nr.1 este ca pescuitul stationar este dezorganizat de la nivel central , adica AGVPS, si asta datorita si faptului ca o buna parte dintre dvs , pescarii de competitie, nu aveti legatura cu asociatiile pe care le " reprezentati". Si asta ptr ca conducerile acelor asoc. poate nu isi dau interesul cat trebuie sau chiar deloc unii. De aici niste divergente privind noi reglementari,modificari sau delegatii.
Asa cum i-am spus si dnei Vera sunteti o mana de oameni, 40 maxim, si daca ea sau altcineva din agv ar avea adresele de mail ale tuturor ar fi extrem de simplu sa va informeze in timp util toate noutatile sau schimbarile, sau aici pe forum. De ce personal?Pentru ca aici apre ruptura de comunicare dintre voi si asociatii. Sunt convins ca fiecare asociatie a primit informarile necesare dar la fel de convins ca acele informari au ramas in niste mailuri necitite si care nu au ajuns la dvs. De aici discutii si polemici pe diverse teme si interpretari.
Personal particip la competitii de ciclism si fac parte si din organizarea celui mai greu traseu de MTB din Romania. Si daca as face o paralela mi-ar fi foarte greu sa gasesc niste puncte comune in ceea ce priveste organizarea. In primul rand un concurs se organizeaza dupa un REGULAMENT. Este obligatoriu. Iar aici as face propunerea ca pentru finala pe echipe daca se va deschide un topic nou, prima postare sa fie regulamentul concursului. De acolo trebuie sa plece discutiile , ca pana la concursul efectiv sa fie dezbatut, modificat daca e cazul, in asa fel cand lumea ajunge pe pista sa stie clar dupa ce reguli joaca. Evitati afirmatiile de genul stiti regulamentul de anul trecut sau de 100 ani. Aceasta abordare lasa loc de interpretari. A fost afisat regulamentul? A fost . L-ai citit, astea sunt conditiile. Alegi daca participi sau nu.
In ceea ce priveste concurentii personal am fost deloc placut surprins sa constat ca nu se respecta un program, mai ales pentru sedinta tehnica si nivel de finala pe tara. Eu personal as introduce in regulament , daca nu exista, penalizari cu puncte pentru cine nu respecta aceste lucruri. Dar acestea le poti acorda cand si tu ca organizator (aici ma refer la agv nu la o asociatie judeteana organizatoare)esti sigur ca ai pus totul la dispozitie, regulament, program , toate cele.
Cat despre pista va promit personal ca pentru finala pe echipe ma straduiesc sa arate ca la carte, si vom incerca sa o marcam toata pe partea cu sectorul C.
In incheiere vreau sa va mentionez ca postarea mea nu are nimic personal cu nimeni , nici din partea concurentilor nici din partea organizatorilor.
Doar asa s-a vazut din afara.
Ma bucur daca v-am putut oferii o pista cu rezultate multumitoare, si sper sa ne vedem la finala pe echipe intr-o organizare mult mai buna, de ambele parti.
Cu prietenie,
Alex.


100% adevarat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 15:26 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Nutzu-le , din punctul meu de vedere nu ai gresit cu nimic. Nu scrie nicaieri ca nu ai voie cu 2-3-4 seturi de masuri. Scrie despre cantiutatea totala admisa. Iar daca organizatorii , la control , au considerat ca esti ok( adica nu ai depasit cantitatile) , atunci asa este. Nu inteleg de ce atata polemica.
Oricum , felicitari invingatorilor , participantilor si organizatorilor !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 16:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Stati un pic ca daca e sa o luam ad litteram nici daca sunt pline toate masurile dintr-un set nu este ok :))
Setul are 5 masuri: 1 litru, 3/4 litri, 1/2 litri, 1/4 litri si 1/8 litri. In total avem 2,625 litri :D
Dar serios acum: daca la control comisia a considerat ca este ok, orice discutie ulterioara nu isi are rostul.
Dar ca sa revin cu un subiect aprig discutat: bulgarii de intretinere se fac cu o singura mana, fara ajutorul peretilor galetii/bacului. Nu se strang cu doua maine nici daca sunt luati cu o mana, cu exceptia viermilor colati. Au fost mai multe discutii ca ar fi ok daca se strang cu doua maini cei de cupa, chiar daca i-ai luat cu una.


Sent from my iPad using Tapatalk


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 16:56 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Si semintele, si pamantul si orice in afara de momeala vie, se prezinta separat? Oare o sa aflam vreodata? Nu are nimeni un regulament actual?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 19:34 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Clasament Finala A - Olt 2016


Fişiere ataşate:
clasament.odt [23.34 KiB]
Descărcat de 1082 ori
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 21:04 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Andrei Ghioghiu scrie:
Si semintele, si pamantul si orice in afara de momeala vie, se prezinta separat? Oare o sa aflam vreodata? Nu are nimeni un regulament actual?


Daca vreti sa l-e prezentati separat...nu aveti decat. Dar regulamentul FIPS-ed nu interzice ;) ... cei mai multi dintre "idiotii" din Vest, nu l-e amasteca din alte "motive"(ce tin de alta natura). Dar Succes!! in deciziile luate ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 21:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Tot ce este masurat impreuna cu nada poate fi amestecat dinainte de control. Multi le prezinta separat deoarece vor sa stie clar cat baga in nada de start si cat baga in nada de intretinere.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.094s | 15 Queries | GZIP : Off ]