Pescuit Stationar

Acum este 27 Sep 2024, 20:26

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 25 Ian 2017, 20:34 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2015, 21:08
Mesaje: 122
Chiar daca taxa totala de participare este cam mare,eu voi face tot posibilul sa particip,indiferent de balta,cu sau fara puncte dintr-o etapa in alta......etc.
O singura precizare as avea, in masura posibilitatilor sa analizam varianta platii taxei separat pt fiecare etapa.
Ex: in prima etapa cei ce nu se vor califica mai departe sa nu ramana cu 150 lei dati in plus fata de cei ce merg mai departe.
Ei vor pescui doar 3 manse, nu 6.
Zic eu ca nu ar fi corect.
Altfel asceasta propunere din pct. meu de vedere este foarte oportuna in acest moment.
Nota 10 pt cel sau cei ce au gandit-o.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 25 Ian 2017, 21:08 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
400 lei era taxa la Doripesco...si veneau 60+ participanti!!!"ce-i mana pe ei la lupta?ce-au voit acel apus?" :)
Sigur că fara doar si poate ....premiile!!!! dar eu cred cu tarie ca era ceva mai mult!!!!... Gloria!!!.
Aici e vorba si de altceva...de a ajuta intr-o mica masura si Echipa Nationala, daca se poate...adică daca anul asta esti bun,iar astrele se alineaza la parcursul tau!!! vei beneficia chiar tu personal de efortul comun al celor care macar pentru o clipa au visat la ...."Nemurire :).
Ce poate fi mai frumos!!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 25 Ian 2017, 21:41 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2015, 21:08
Mesaje: 122
De acord Tica.
De asta(si pt echipa) am zis ca voi face tot ce pot sa fiu prezent.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Ian 2017, 08:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Ideal ar fi ca toti care vad ultima mea postare sa isi dea cu parerea repede deoarece trebuie inaintata,discutata si stabilita la sedinta AGVPS.

Din punctul meu de vedere, asa cum am formulat modificarile, sunt mai mult decat ok. Plata taxei pentru ambele etape, inaintea sau la prezentarea la prima etapa, creeaza obligatii participantilor. Intr-un fel Campionatul National este cu totul altceva fata de un Open si creeaza oarecum obligatii care la un Open nu le ai.

Cata, taxa propusa nu este de participare. Este o taxa din care se formeaza fonduri de premiere si se sustine echipa nationala, echipa din care poate face parte oricine, poate fi selectat orice concurent daca isi merita locul. Faptul ca se propune incasarea in avans este pentru a asigura continuitatea fondului de premiere pentru cei care fac efortul de a merge si in a doua mansa, indiferent daca acestia au multe sau putine puncte, fiindca au sansa de a castiga etapa si de a fi premiati. Vrem ca odata cu participarea in campionat sa vina si miza pentru care concuram pentru ca pana acuma am participat pentru premii simbolice, inclusiv titlurile care nu sunt recunoscute de statul roman ci doar de AGVPS.

Daca s-ar plati etapele separat, am fi pusi in situatia ca in etapa 1 sa fie premii mari ca sunt multi concurenti si in etapa a doua premii mici ca nu mai vine multa lume si fondurile sunt mici. Nu e corect!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Ian 2017, 10:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
E un pas inainte :)

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Ian 2017, 14:10 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2015, 08:30
Mesaje: 16
De acord cu propunerea lui Nelu.
O singură remarca,pt primi 12 după ce se termina cele 2 etape as face inca un concurs spre final de sezon de unde s-ar desemna campionul și lotul național.
Deci inca un concurs care să stabilească campionul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 26 Ian 2017, 15:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Nu mai este cand sa se faca inca un concurs. Etapele trebuie sa se termine inainte de participarea la mondiale. Oricum la cat e de incarcat orarul nu cred ca se mai poate face inca un concurs. Plus ca nici nu are cine sa il organizeze. Si pentru cele doua etape sunt putini care se inhama la organizare.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 27 Ian 2017, 08:35 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
Parerea mea e ca nu e ok sa se plătească din start cele 2 etape
Pt ca sunt persoane care nu o sa vina pt ca ori nu o sa poată veni la cea dea doua ori stiu ca nu au nici o șansa sa se califice mai departe si vor sa vina doar la prima sau pur si simplu nu le va conveni Locatia a doua
Asta este doar o părere
Iar daca vreti sa reînvie stationarul parerea mea e ca ar trebui sa se poată plăti separat taxele de participare


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 27 Ian 2017, 09:05 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
In cazul aceste at trebui si la alte concursuri amicale sa cerem plata taxei pe manse :lol: ...daca nu=ti merge bine in prima mansa!!! gata nu mai platesti si pe a doua ;) ...ramai si cu banuti de o bere ,cu baietii :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 27 Ian 2017, 10:59 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2009, 11:13
Mesaje: 410
zsolty scrie:
Parerea mea e ca nu e ok sa se plătească din start cele 2 etape
Pt ca sunt persoane care nu o sa vina pt ca ori nu o sa poată veni la cea dea doua


Cred ca trebuie explicata mai bine treaba cu plata celor 2 etape. Aia e doar taxa ptr premii si echipa nationala. Taxa de participare e alta , in plus!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.121s | 12 Queries | GZIP : Off ]