Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 05:31

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 316 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 18 Apr 2010, 21:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
apropo , stiati ca in timpul primei manse ia fost spart cortul lui seca , iar acesta avea inauntru un deodorant si un mp3 iar hotii i-au luat deodorantu 8-)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 18 Apr 2010, 21:35 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Doru..te anunt ca ai avut un mesaj "tendentios"...de unde sti tu ca deo...nu era unul de vreo 3000 euro...si MP3-ul...de 2 lei :roll: :roll: :roll: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 05:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Luci, daca esti amabil, fa o vizita la sectiunea de prezentari. In rest, iti urez numai pace si prietenie :)
Un clasament incomplet:
Imagine

A fost primul meu concurs individual de stationar la altceva decat crap :) si a fost excelent!

Au fost 2 sectoare (de la 1 la 12 si de la 13 la 24) si 2 manse. In a doua mansa s-au rupt cateva rubesiene din cauza vantului. Un pescuit destul de dificil, la babusca.

Avand experienta a 2-3 partide de pescuit anterioare, am observat ca in conditii de relativa liniste, intra si caras pe vad. In prima mansa am incercat sa nadesc numai cu cupa, in conditiile in care in stanga si dreapta ploua cu bulgari. In prima ora am mers foarte bine si apoi pestii au migrat in dreapta, pe vadul lui Tibi Rancu si ceva mai putin in stanga, la Notaru :oops: :oops: :oops: N-am prins nici un caras ... (doar un clenut si evident, bausti). In sectorul II Benzar a castigat cu 4.360 si eu am avut, cu toata nadirea timida 2.5 kg, astfel ca am terminat pe 6.

In a doua mansa, am folosit nada :) :) :) (am terminat toata nada in 3 ore), am rupt un element de rubi si ne-am luptat cu valurile si vantul ... In conditiile astea, am terminat iar pe 6 si pe total pe 11. Atat am putut .... :) :) :)

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 06:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Imagine
Imagine

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 06:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
salut prieteni acum sunt odihnit aseara am cazut ca mort.
in primul rand vreau sa multumesc din suflet celor prezenti la acest concurs,multumesc unora ca desi nu au avut scule s-au imprumutat si au venit la acest concurs,multumesc lui szilagy zsolt ca desi nu a avut nimic inafara de rubeziana ba mai mult a si lucrat in noaptea de vineri spre sambata si a fost prezent pe pista (mi-a placut modularul de linii al tau)multumesc lui benzar care-si vede familia de sarbatori ....si a venit la concurs...multumesc juniorilor boti,baba,si poiana doru....dar le multumesc si celor care marti mi-au spus ca vin sa nu-mi fac probleme si joi,vineri nu a raspuns la telefon...nu vera?..oricum pentru unele persoane concursul si cupa fir intins va exista doar la televizor.

LOCUL 1 - benzar zsolt

in ciuda faptului ca nu cunostea pista micul secui sa acomodat repede si a reusit sa castige primul concurs care la avut pe barajul taut,cu o nada care o ve-ti vedea in emisiunea noastra si cu un stiul de pescuit nemaivazut,...la plumbi ma refer.....zsolt castiga ultima mansa la diferenta detul mde mica de tibi,sa prins babusca destul de frumoasa si in cantitati bune spun eu.nadire la 3-4 minute,plute folosite de zsolt 1.25...1.5...2 gr,in functie de vant si curent,una peste alta a pescuit asa cum nea obisnuit adica super bine.

LOCUL 2- tibi rancu-dupa o mansa in care a facut pe unii sa-si puna mainile in cap si sa nu inteleaga nimic tibi a pierdut concursul din cauza unei neatentii,din pacate pentru el asta la costat,tibi a folosit plute de la 1 gr..la 2..si el in functie de curent,tibi a folosit urmatoarea nada,2 grose gardon,1 special concurs plus 2 pungi de ice mix.un pescuit impecapil foarte concentrat insa pt cei mari o mica greseala costa,bravo tibi oricum.

LOCUL 3 -tolan radu-in ciuda faptului ca nu a cam participat la prea multe concursuri a demonstrat ca are talent si poate obtine rezultate bune,fara nici o presiune pe el radu sa tinut destul de bine dupa tibi in prima mansa ,iar a doua a castigato fara probleme,cu 3 puncte radu vine pe locul 3 un loc meritat,daca vrea poate spune el aici cu ce nada a dat si cum dar mai multe in emisiunea fir intins.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 06:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Imagine

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 06:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Imagine

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 06:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
george multumesc frumos pentru poze.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 07:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Imagine
Imagine

Un concurs reusit, o pista interesanta, organizare si premii pe masura, un peisaj superb si prieteni pescari.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FIR INTINS ARAD EDITIA IV,16-17-18- APRILIE
MesajScris: 19 Apr 2010, 07:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Ian 2010, 19:01
Mesaje: 84
Mersi George pt poze. :D


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 316 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.075s | 12 Queries | GZIP : Off ]