Pescuit Stationar

Acum este 23 Sep 2024, 15:37

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 117 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Maver - Doripesco - 18-20 iunie 2010
MesajScris: 22 Iun 2010, 18:28 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Putem , dar organizatorii sunt singurii in masura sa ia decizia potrivita. Oricum , la Varsolt multi nu vom mai merge , caci tigania celor de la Apele Romane este deranjanta. Atat pentru concurenti , cat si pentru organizatori.In fond , in final este decizia si riscul lor alegerea locatiei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Maver - Doripesco - 18-20 iunie 2010
MesajScris: 22 Iun 2010, 19:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:23
Mesaje: 492
Multumesc tuturor pentru aprecieri,adevarul este ca de data asta am pescuit bine si m am concentrat f bine mai ales ca am avut in prima mansa vecin pe Micutu care s a tinut scai de mine iar langa el pe GIgi,in a doua mansa a fost iar greu stg dreapta am avut cate un bulgar care facusera cate un 1,cel din stg s a tinut iar scai de mine pana la un moment dat dar ia trecut :lol: :lol: :lol: .Dupa mine a contat ritmul de intretinere si standul ocupat,sa nu uitam ca cei clasati pe primul loc la celelalte editii pe doripesco au avut cel putin un cap sector s au un antecap.Nu regret locul 2 ,chiar ma bucur nespus,este cel mai bun loc ocupat de mine la un open de mare clasa,nu puteam face mai mult,am pescuit de pe standul 35 si 24 adica pe mijloc. :P
Felicitari Nutzu,mare pescar, si mi pare nespus de rau ca te lasi.
Felicitari organizatorilor pentru un concurs de mare clasa.
!!!!!!Atentie la bulgari care s au obisnuit deja cu Doripesco,cu siguranta anul viitor va fi mult mai greu.

fir intins !!

multumim Iuga Florentin pt poze super ok.

_________________
http://www.pescuitarad.ro
http://www.facebook.com/pescuitarad
http://www.facebook.com/weboprintshop
http://www.pescuitlafeeder.ro/magazin


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Maver - Doripesco - 18-20 iunie 2010
MesajScris: 22 Iun 2010, 19:59 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Cosmin "340gr" Brola :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Maver - Doripesco - 18-20 iunie 2010
MesajScris: 22 Iun 2010, 20:17 
Neconectat

Membru din: 03 Mar 2010, 19:28
Mesaje: 180
super concurs...ce mai... cu viermii se pare ca nu trebuia nadit..strangeai platica....eu am pescuit cu rbx medusa,fir 16,5 pe direct ,pluta perfect 1 gr ,carlig 10 catana... boaba de porumb...am prins ceva crapi ..dar se pare ca m-a tras in jos lipsa barii frontale..un lucru pare cert pe aceasta pista in fiecare sector trebuie sa pescuiesti un pic altfel si sa te adaptezi rapid......si mare atentie la curentul apei....................ps :ceva filmulete nu gasim???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Maver - Doripesco - 18-20 iunie 2010
MesajScris: 22 Iun 2010, 20:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2010, 15:10
Mesaje: 34
Si eu as fi pentru Cupa Sensas la Doripesco pentru ca ar fi singurul concurs de stationar pe care nu-l organizez aici si la care as putea sa particip (e foarte greu sa contribui la satisfactia altora si tu doar sa te uiti cum altii prind peste ). Oricum cine vine la concursurile de la Doripesco nu cred ca vine pentru premii ci pentru pestii care se pot prinde si ca sa testam ce am spus ii adresez o intrebare castigatorului Nutzu: la ce ai renunta daca ar fi sa alegi intre Titlu sau premiu?

va salut,
marius.

_________________
www.anglerpro.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Maver - Doripesco - 18-20 iunie 2010
MesajScris: 22 Iun 2010, 21:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Grea intrebare... Acum 5 ani as fi raspuns clar TITLUL!!! Acum, dupa 5 ani de concursuri si investitii, timp si nervi, clar o sa raspund ca mai trebuie si recompensa. Daca as fi avut de la viata tot ce imi doream as fi concurat numai pt faima. Din pacate vremurile in care traim nu ne lasa sa ne hranim cu faima si renume. Clar, am sperat la premiu, mai ales ca a fost si este unul pe masura. Dar tinand cont ca o data cu titlul a venit si rasplata nu pot decat sa multumesc lui D-zeu si sper sa ma tina sanatos si sa am ocazia sa mai concurez alaturi de prieteni. In rest SUPER CONCURS, misto organizare mai ales ca prezenta media ne-a tinut in priza si clar cea mai tare motivatie, primul nume de castigator pe cupa aia de un metru!!!! 8-) 8-) 8-) 8-)

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Maver - Doripesco - 18-20 iunie 2010
MesajScris: 22 Iun 2010, 22:10 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Un concurs reusit din toate punctele de vedere , chiar si din cel al vremii care a tinut cu noi si nu a dat drumul la robinete decit dupa ce s-a terminat prima mansa. Mi-am schimbat parerile despre densitatea de peste de pe Doripesco , si se pare ca vremea a jucat un rol important la celelalte concursuri :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: .
Ce pot sa spun , antrenamentul mi-a jucat feste pentru ca s-a prins putin peste si credeam ca pestele e putin si mofturos , ceea ce m-a facut ca in prima mansa sa nadesc putin la nadirea grea si numai cu cupa ca sa nu fac galagie . Din pacate s-a dovedit ca am gresit pentru ca trebuia nadit masiv si din mana , fapt ce m-a facut sa pierd startul primei manse , si sa incep sa prind bine doar dupa prima ora . La fel si curentul era potrivnic , pestii venind dinspre capul de sector ceea ce era evident ca din stinga la drepta se va prinde cel mai bine .
Mansa a doua mi-am revenit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , stiam ce trebuia facut , si am reusit sa cistig sectorul detasat , dar era tirziu din pacate , erau 6 puncte in total :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Inca o experienta in plus , primii 20 de ani sint mai grei si dupa aceea le stim pe toate :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Felicitari Nutzu , Cosmin si tuturor concurentilor

PS Si eu sint de acord cu desfasurarea Cupei Sensas pe Doripesco. Poate acolo voi stii de la inceput ce trebuie facut :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 117 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.106s | 12 Queries | GZIP : Off ]