Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 14:20

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Partida de pescuit pe Sacel 4
MesajScris: 09 Sep 2010, 15:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2009, 19:39
Mesaje: 111
Localitate: Brasov/Giurgiu
Nu-i nici un secret: 2kg Benzar Betain Crap cu 1kg Sensas Carpes et Gros Poissons Fishmeal


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Partida de pescuit pe Sacel 4
MesajScris: 13 Sep 2010, 11:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Oct 2009, 19:46
Mesaje: 1588
Stai linistit ca daca mai erau inca 30 de pescari care sa nadeasca ca si in concurs prindeai cel mult 3-4 kg.
Cand esti singur pe balta este cu totul altceva.

_________________
Magazin online
http://www.hobbyfish.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Partida de pescuit pe Sacel 4
MesajScris: 11 Oct 2010, 12:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
pescar_amator scrie:
Doru, dupa cate am inteles au fost bagati in balta dupa finala nationala feminina. Nu mai tin minte ce cantitate a fost bagata acolo dar destul de mult cap pe la un kg, un kg jumatate. Totusi nu cred ca e foate mult incat sa-i spunem carpodrom.


Nu cred ca este asa...am pescuit acolo inainte de finala respectiva (la interjudetenele de anul asta in iunie) si s-a prins destul de mult crap..tot asa..bucati in jurul a 1kilogram....

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Partida de pescuit pe Sacel 4
MesajScris: 11 Oct 2010, 13:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
lupei nelutu scrie:
Stai linistit ca daca mai erau inca 30 de pescari care sa nadeasca ca si in concurs prindeai cel mult 3-4 kg.
Cand esti singur pe balta este cu totul altceva.

Cum nu se poate mai adevarat!!!..exemplu personal: la Varsolt la finala B am fost cam stingher la antrenament...am pescuit dupa toate regulile concursului si am luat peste 40 de kile (eu as zice chiar 50 de kile! doua galeti de nada pline rase...d'aci si povestile organizatorilor cu aia care au carat peste cu galeata!!), caras si platica mare. Platica am eliberat-o iar carasul a fost cel care s-a mancat la masa comuna organizata la Broscarie... A doua zi, in prima mansa, am tras exact locul pe care m-am antrenat!!!..Bucurie maxima!!!.. ma vedeam deja in finala A!!!...am pescuit exact la fel ca si in ziua precedenta,dar cu vecini ca Suciu si Orosz care au nadit pe undeva pe la mijlocul baltii unde eu nici vorba sa pot ajunge cu prastiile mele si cu plutele de maxim 12grame pe care le aveam, n-am facut altceva toata mansa decat sa ma uit la pluta nemiscata a rubesianului si sa-mi duc toata captura in causul palmei : 100grame (o babusca si un salau, ambii cat degetul!!!)....

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.060s | 12 Queries | GZIP : Off ]