Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 16:35

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 29 Iun 2010, 20:37 
Neconectat

Membru din: 26 Apr 2010, 20:13
Mesaje: 75
in schimb la o alta lanseta am avut 3 rupturi@ !!!....consecutive ???????/ atunci ori batul era prea "par" ,ori firul pre subtire pentru un par ! :lol: - Dute Cristi si incearca batul de feeder la Doru la balta !! acolo dai in ei ;) ( bob rosu de porumb :idea: )


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 05 Iul 2010, 16:53 
Neconectat

Membru din: 17 Iun 2010, 12:41
Mesaje: 16
salutare tuturor, am avut ocazia sa incerc feederul pe lac (la doru) si sunt foarte multumit. Am folosit cel mai fin varf pescuind la crap dar a intrat si africanul, batul s-a comportat excelent, multumesc pentru sfaturi si fir intins tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 04 Oct 2010, 17:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
va salut! :)
nu (neaparat :P ) ca sa ma laud, dar tocmai mi-am cumparat o mulineta shimano aspire 4000ra, cu care vreau sa echipez o lanseta de feeder.
intrebarea ar fi care sa fie aceasta lanseta...?
cam ce as vrea: o lanseta pt ape curgatoare (somes, mures), ceva gen MH, H, sa duca greutati la lansare marisoare, gen 100-120 gr, sa aibe o greutate (si lungime) sa o echilibreze cea a mulinetei (390gr), si totodata sa fie o lanseta de calitate.
astept sfaturile voastre, cu multumiri anticipate :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 04 Oct 2010, 19:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
Eu am lanseta asta: http://www.energofish.ro/product.php/La ... eder/3078/

Am cumparat-o pentru Olt, dar am folosit-o mai mult pe balti. Am prins si pesti foarte mici si trasatura a fost evidenta in varful batului.
Cu momitor de 40g, pe Olt, am avut o trasatura de m-am speriat, captura a fost un salau, cred ca nu avea mai mult de 50g :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 05 Oct 2010, 14:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
cosmin, multumesc pt raspuns, dar departe de mine gandul sa ma orientez spre energo. primul motiv e ca toate lansetele pe care am pus mana, mai putin competition match, slider match si cele pe care scrie micut la cotor "triana", sunt mai mult sau mai putin pari. nu am pus mana pe toate, nici vorba, doar ce am vazut prin magazine, dar pot sa spun ca nu as pescui cu ele. nu contest calitatea lansetelor energo, dar ma opresc la greutatea lor, si nu sunt deloc incantat...celalalt motiv e ca bugetul imi permite o lanseta de calitate. stiu ca sunt multe produse scumpe si de calitate indoielnica, dar nici unul ieftin si bun. calitatea energo se opreste la 250lei si probabil ca multe din produse isi merita banii. cat despre ce imi doresc eu, eu vreau porche, ferrari sau lamborghini intre masini, dar care sa fie???...:)
ma intereseaza pareri despre shimano antares, aerocast, speedmaster, maver reactorlite, preston, sau alte firme de calibru asemanator. una dintre acestea va fi, dar nu ma pot decide care. asta in primul rand ca nu am unde sa le vad, sa le compar, nu sa pescuiesc cu ele, dar macar sa le tin in mana, sa le scutur putin :)
din datele tehnice gasite pe net sau preturi, nu sunt convins ca prestonul e mai bun ca antaresul, sau speedmasterul ca reactorlite.
si de aceea cer sfaturi....cu multumiri. :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 05 Oct 2010, 18:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
:mrgreen: Va doresc plimbare placuta cu lamborghini
Sunt de acord cu ce ati scris mai sus, dar nah... bugetul face diferenta...
Succes,


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 16 Mar 2011, 15:56 
Neconectat

Membru din: 27 Feb 2010, 21:55
Mesaje: 56
tuntila scrie:
cosmin, multumesc pt raspuns, dar departe de mine gandul sa ma orientez spre energo. primul motiv e ca toate lansetele pe care am pus mana, mai putin competition match, slider match si cele pe care scrie micut la cotor "triana", sunt mai mult sau mai putin pari. nu am pus mana pe toate, nici vorba, doar ce am vazut prin magazine, dar pot sa spun ca nu as pescui cu ele. nu contest calitatea lansetelor energo, dar ma opresc la greutatea lor, si nu sunt deloc incantat...celalalt motiv e ca bugetul imi permite o lanseta de calitate. stiu ca sunt multe produse scumpe si de calitate indoielnica, dar nici unul ieftin si bun. calitatea energo se opreste la 250lei si probabil ca multe din produse isi merita banii. cat despre ce imi doresc eu, eu vreau porche, ferrari sau lamborghini intre masini, dar care sa fie???...:)
ma intereseaza pareri despre shimano antares, aerocast, speedmaster, maver reactorlite, preston, sau alte firme de calibru asemanator. una dintre acestea va fi, dar nu ma pot decide care. asta in primul rand ca nu am unde sa le vad, sa le compar, nu sa pescuiesc cu ele, dar macar sa le tin in mana, sa le scutur putin :)
din datele tehnice gasite pe net sau preturi, nu sunt convins ca prestonul e mai bun ca antaresul, sau speedmasterul ca reactorlite.
si de aceea cer sfaturi....cu multumiri. :)


Ati mai achizitionat ceva?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Recomandare lanseta feeder pt Mures
MesajScris: 16 Mar 2011, 16:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
am achizitionat iarna asta un aerocast light 3.35, beastmaster medium 3.66 si un reactorlite de 3.90. beastmasterul probabil ca va pleca, ma tot gandesc ce medium sa iau in locul lui... :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.062s | 14 Queries | GZIP : Off ]