Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 05:30

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Mar 2011, 18:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
...si mie mi se pare o idee buna deoarece creeaza concurenta intre asociatii iar concurenta nu duce decat la lucruri bune. Decat sa fie o gramada de asociatii traistare care sa vanda acelasi cacat de permis pentru tot ce e luciu de apa publica, mai bine sa fie impartite si o sa reziste cei care se ocupa corect de apele date in administrare.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Mar 2011, 19:25 
Neconectat

Membru din: 11 Dec 2009, 19:57
Mesaje: 92
nutzu_z scrie:
...deoarece creeaza concurenta intre asociatii...

D-le Nutzu_z,
Cu tot respectul pentru Dvs:
In legatura cu afirmatia respectiva + un alt mesaj postat pe banatul.eu legat de "ceva" proiecte dati-mi voie sa-mi exprim opinia fata de acestea printr-un icon:
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Mar 2011, 21:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Este parerea ta si o respect. Nu trebuie sa fii de acord cu mine.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 06:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:23
Mesaje: 492
Cand am spus ca am reusit sa invingem ajvps nu am spus o in nume personal am spus o in numele APS Fir Intins.
"Nica v a tras o" - nica va ramane oricand prietenul meu si si a facut treaba exact cum i s a cerut.
Da am pierdut Muresul pe urmatoarele aspecte : "Ajvps arad va primi Mures III datorita istoricului si cadrului organizatoric" ; fapt care se poate vedea si pe site la ANPA.
Ce istoric?Ce a facut AJVPS ARAD pt voua hai sa spunem numai in ultimii 5 ani.
Ce cadru organizatoric?PAznici angajati pentru fondurile de vanatoare.
Adevarul ca inca ne batem cu niste structuri mai vechi ale statului care inca mai au trecere buna pe la conducere,doar nu sunteti copii ca NICA ne a tras o :lol: :lol: :lol: prostii,el doar a transmis ca fara MURES III AJVPS moare,ce nu e clar.
Nu vreau sa intru in polemici,daca cineva are ceva sa ne reproseze din scurta noastra activitate de 1 an de zile cu APS Fir Intins,forumul este public asa ca baga ti. :D

Inca ne a mai ramas Crisul Alb si o parte din Cigher,daca nu mai vine o alta hartie de la conducere si se termina tot.
Ramanem cu Cornestiul,facem un club mai restrans de membrii,eu imi voi vedea de famillie si business ul meu personal,pt ca activitatea unei asociatii nu e o chestiune care se rezolva atat de usor iar de castigat n am castigat un sfant.

Fir Intins !

_________________
http://www.pescuitarad.ro
http://www.facebook.com/pescuitarad
http://www.facebook.com/weboprintshop
http://www.pescuitlafeeder.ro/magazin


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 07:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Brolu, lasa supararea ...a ramas si o parte de Mures si pot sa iti spun ca eu am fost de multe ori la pescuit in zonele acelea si sunt superbe si au peste. Hai sa ne ocupam si de zona aceea ca e pacat ... Ce pot sa iti scriu ca sunt foarte multi pescari care pescuiesc acolo ...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 11:04 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
concurenta intre asociatii nu poate o concurenta reala deoarece pescuitul sportiv si recreativ se practica si pe ape private balti etc unde fiecare asociatie isi face propriul regulament intern si pe ape publice unde toate asociatiile si mai ales pescarii au aceleasi drepturi si obligatii dupa legea apelor a pescuitului, samd.
concurenta poate fi prin taxa de membru, la unii mai mica la altii mare.
asociatiile sunt non profit deci nu pot exercita drept administrativ decat in urma unei LICITATII.
pot fi un milion de asociatii ca tot aia este.avem minister de agricultura si de mediu care au logistica pentru a exercita verificari si controale chiar si populari pe domeniul public.
permisul anpa este individual ,personal cu taxa la statul roman.
nu vad cum un ordin al unei agentii poate sa ingradeasca drepul unei persoane la asociere pri tot felul de atribuiri si tot felul de norme si ordine, fara puterea juridica a unei legi.
si se creaza inevitabil un monopol de asociatie.
apropo pt glukas:ajps Arad a platit permisele la anpa.

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 11:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Brolu, simplul fapt ca aveti Cornesti, va ofera mult mai multe avantaje decat au ceilalti!!!! Daca aveti grija de el o sa fiti super tari.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 11:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
si in lipsa platilor catre AJVPS, APC, Fir Intins, Aqua nu au dreptul sa pescuiasca pe Mures I, II si III (adica in tat Aradul), Crisuri, etc.

Membri AJPS Arad au dreptul sa pescuiasca ... nu stiu unde. In ce a ramas dupa licitatii!
Daca in schimb o sa plateasca taxele aferente catre celelalte asociatii, NP! Au dreptul acolo unde au platit taxa! Si nu vb. de ANPA!!!
Eu am permis la ANPA, AGVPS, Fir Intins si o sa platesc taxele de Mures aferente. Ca atare si Dvs., Dl. Timi, daca vreti sa pescuiti pe Mures, la Lipova va tb. sa achitati o taxa la AGVPS!!!! In lipsa acesteia sau a unei hotarari judecatoresti care sa anuleze licitatiile si legea actuala, cel ce nu va face asta va fi un braconier!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 11:30 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
glukas scrie:
si in lipsa platilor catre AJVPS, APC, Fir Intins, Aqua nu au dreptul sa pescuiasca pe Mures I, II si III (adica in tat Aradul), Crisuri, etc.

Au dreptul sa pescuiasca ... nu stiu unde. In ce a ramas dupa licitatii!
Daca in schimb o sa plateasca taxele aferente catre celelalte asociatii, NP! Au dreptul acolo unde au platit taxa! Si nu vb. de ANPA!!!
Eu am permis la ANPA, GVPS, Fir Intins si o sa platesc taxele de Mures aferente. Ca atare si Dvs., Dl. Timi, daca vreti sa pescuiti pe Mures, la Lipova va tb. sa achitati o taxa la AGVPS!!!! In lipsa acesteia si a unei hotarari judecatoresti care sa anuleze licitatiile si legea actuala, daca nu veti face asta veti fi un braconier!

maestre nu fi patimas..,
am exprimat niste pareri obiective in ceea ce ma priveste.si ai cerut o informatie de la ajps arad pe care ti-am dat-o in ceea ce te priveste :lol: :lol:
si repet aceste atribuiri sunt bazate pe un ordin intern.nu sunt licitatii.

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 06 Mar 2011, 11:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
:) no problem. E adevarat ca am ramas cu gustul amar al exclusivitatilor asociatiei voastre ... si evident ca sunt curios unde vor putea pescui membri AJPS in Arad fara plata taxelor catre asociatiile castigatoare ...
Si Timi, postarile tale anterioare au aratat ca esti un om echilibrat cu mult bun simt - poate ii contagiezi si pe unii de acolo, din conducere si atunci vom putea sa ne intalnim cu placere la concursurile OPEN, interasociatii etc...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.067s | 12 Queries | GZIP : Off ]