Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 13:31

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 17 Mar 2011, 12:48 
Neconectat

Membru din: 22 Feb 2011, 10:00
Mesaje: 18
Localitate: Rm. Valcea
Greierule, ai putea intreba pe... :roll: stii tu cine.... 8-) si ai afla detalii despre cea mai elaborata totodata simpla/ieftina varianta constructiva a acestui dispozitiv :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 17 Mar 2011, 17:02 
Neconectat
Administratorul site-ului
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:47
Mesaje: 755
Localitate: Moinești...undeva lîngă Bacău...
TiLiKa scrie:
Greierule, ai putea intreba pe... :roll: stii tu cine.... 8-) si ai afla detalii despre cea mai elaborata totodata simpla/ieftina varianta constructiva a acestui dispozitiv :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:


Greere , vezi la astia care fac rame , la sticlarie , cat dreaq o sa coste ??!! :roll:

_________________
Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

http://pandyfloats.com/site

https://www.facebook.com/pandyfloats

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 17 Mar 2011, 19:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Mah greere, la perforaj de asa ceva am lucrat eu 3 ani de zile. Se face la Tehnometal Timisoara. Da sa nu ma intrebi de preturi sau de detalii ca nu mai stiu. Am lucrat amu 13 ani acolo...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 17 Mar 2011, 20:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
ma eu am gasit o firma care face asa ceva PE COMANDA Si DOAR INDUSTRIAL :shock: :shock: :shock: pt ce imi trebuie mie 2 mt maxim imi cer neste preturi de moare lumea momentan mai caut :roll: :) :) :)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 18 Mar 2011, 16:08 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
salut, greere! suna-ma la 0740094567 si te voi ajuta eu. eu nu mai am nr tau pt ca mi-am spart telefonul...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 26 Mar 2011, 20:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
http://www.youtube.com/watch?v=f183dc-4bHg
http://www.youtube.com/watch?v=_k9Ja-foHnc
Imagine

Imagine
Imagine

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 26 Mar 2011, 21:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
...misto!!!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 26 Mar 2011, 21:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
stiu :lol: :lol: :lol: momentan nu pot sa fac vreo chestie pt concursuri dar pt pescuitul meu tot anul o sa am larve la discretie :lol: :lol: :lol: :D :D eventual o sa aduc la vreun concurs larve xxl la pret special 8-) :lol: :lol: :lol: :lol:(macar deplasarea sa o decontez ) :? :oops: :oops: :oops:

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 26 Mar 2011, 21:34 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2009, 11:13
Mesaje: 410
Monteaza 2 manere la sita aia ca si asa te cocosezi ptr 20-30 de larve. Sau un singur maner pe diagonala. ;)

Vezi ca larvele nu sunt asa de mari tot timpul anului ... Uneori mai si dispar.

Treaba aia cu galeata nu este productiva, iti omori coloana, si aduci la mal foarte putin namol, deci mai putine larve. Cel mai bine e sa culegi namolul cu un fel de "minciog" intarit, cu plasa deasa. Parca Jean Desque are un model intr-un fim de stationar.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sita
MesajScris: 26 Mar 2011, 22:05 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Insecta , ia in calcul ca pentru un bun randament ai nevoie de 2 oameni. Ca sa lucrati impreuna. Atunci sunt niste ciururi mai serioase , iar cu "galeata atasata la o coada " aduci namol si umpleti ciurul , apoi amandoi fracati la el ... Te-ai dilit rau... Pentru consumul tau , ia o lada de plastic(pt paine , ca-i mai tare plasticul ca la alea de fructe) , taie-i de pe fund si cateva de pe lateral , (sa n-o slabesti prea tare) nervuri din plastic subtiri si imbrac-o la interior cu plasa metalica de tantari. "Decupajele" in plastic au rolul de a permite circulatia apei mai usor , sa speli namolul mai repede.Nici prea dese , ca o slabesti , nici prea rare. Aici poti taia de doua ori , prima data mai bine mai putine , apoi daca este cazul mai tai a doua oara , ca nu-i coada de caine. Plasa o pui DINTR-O SINGURA BUCATA , o pliezi si o mulezi la interior , chiar daca se suprapun cutele , dar SA NU AI CAPETE , ca umbli cu mana prin zona aia si este namol , te intepi... Daca apa este mica , poti lua namolul direct cu ea si-l speli , fara a mai avea nevoie de o scula sa-l culegi. Insa , chiar daca nu-i frig , iti recomand sa intri in apa aia cu cizme sold sau pantalon...
In rest , dute-n namol... :mrgreen:
Si o mana de larve gigant am eu la tine. Dar vezi ca au perioade cand sunt mici , cand zboara , cand sunt mari , etc , functie de ciclul lor de viata. Cum scria pe aici si alt user. ;) Deci , cand o sa te intreb eu daca ai , parca vad va fi perioada cand tocmai au zburat! :lol: :lol: :lol: :lol:
In rest , nu mai posta aici ca prostul despre ele , ca daca te vad baietii de unde le scoti si sunt , apar miticii profesionisti si tu vei pune in carlig larva lui Petrisor. ;) Adica taci si fa-ti treaba in liniste. :P


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.046s | 12 Queries | GZIP : Off ]