Pescuit Stationar

Acum este 24 Sep 2024, 07:25

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 31 Mar 2011, 11:00 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
diccosmin scrie:
Uszkay Istvan scrie:
2)- Colegul "diccosmin" are o mare problema ! (nu vreau sa dau detalii, ca n-as vrea totusi sa-l supar).


Nu am nicio problema, doar ca anul acesta nu mai am chef sa platesc acea taxa. Majoritatea stiti ca dati acei bani degeaba si ii dati si nimic nu se schimba. Daca nu ati mai plati poate "acei experti" s-ar gandi ca fara "fraieri" ei risca sa "dispara".
Poti sa spui ce crezi, nu ma supar, si daca nu sunt de acord cu parerea ta o sa-ti spun.

Inca nu mi-a spus nimeni, ce proiecte au in derulare asociatiile, etc.


Este foarte simplu , nu te obliga nimeni sa o platesti , dar vei suporta oricum consecintele in acest caz. Faptul ca "nu mai ai chef" nu-ti va fi de mare ajutor... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 31 Mar 2011, 11:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
Voi fi acuzat de braconaj si intemnitat 5 ani :lol:, sa fim seriosi... consecinte... .
Pescuiesc pe balti private dar nu mai cotizez la asociatii, lucru pe care il recomand si altora. ;)
Pt raul Olt o sa platesc taxa de acces la fata locului oricat ar fi ea si indiferent in ce oras o sa ma aflu, daca vine cineva sa o incaseze. (Nu cred ca pot fi acuzat grav daca sunt gasit pe malul raului cu o pluta in apa si fara niciun peste, nici macar cu juvelnic instalat, avand si taxa de 30lei platita asa ca... cautati infractorii in alta parte si la ore mai tarzii in noapte daca va tin muschii)

Poate pana la urma se lumineaza lumea la cap si intelege ca puterea e la noi nu la voi (asociatii, institutii etc). Daca nu mai aveti membri ramaneti cu buza umflata si poate atunci va gandti sa aplicati cate ceva din regulamentele alea, vezi locuri amenajate, placute indicatoare, control, curatenie, peste etc...
Si... cele mai tari/influente se pare ca sunt alea comuniste -> ...vanatorilor si pescarilor.
In fine... traim intr-o tara de tot kktul si mai mult NOI platim pentru acest kkt si altii fac bani din kkt :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 31 Mar 2011, 20:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
A N U N Ţ privind Asociatiile care au primit autorizatie de pescuit recreativ/sportiv si tarifele practicate de acestea .
http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=33

Aceste rezultate sunt pe bune?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 04 Apr 2011, 20:27 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
diccosmin a scris
Citat:
Nu am nicio problema, doar ca anul acesta nu mai am chef sa platesc acea taxa.

Nici nu mai stii ca ce ai vrut sa spui. Esti derutat complet. Pai inainte tot aveai impresia ca asociatiile sunt obligate sa-ti dea tie permis cu 30 lei, chiar daca nu vrei sa fii membru si te tot intrebai care dintre asociatii iti va da permisul.
Fa un efort intelectual, aduna-ti gandurile intr-o ordine cat de cat si spune-ne de fapt ce vrei de la asociatii si de la care asociatie anume!
Nu stim cu cine te certi, cui ceri ceva si nu ti se da, nu te exprimi corect ca sa poti fi inteles, esti foarte crispat si incoerent. Deci, am avut dreptate.... ai o mare problema.
Daca nu vrei sa platesti nici o taxa, aici pe forum nu-ti are nimeni treaba, iar cu organele de control de pe malurile apelor iarasi e treaba ta cum te descurci.
Daca ar aparea brusc 100.000 de diccosmini ca tine si ar cere asociatiilor sa li se raporteze aici pe forum tot ce au facut pentru pescuit, ape si pesti, le-ar fi imposibil si lor sa dea atatea rapoarte, dar ai innebuni si tu pana ai reusi sa le citesti macar, dar-mi-te sa mai si raspunzi la ele. Dar de unde sa pricepi tu toate astea, ca e greu al naibi ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Apr 2011, 08:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Uszkay Istvan scrie:
Daca ar aparea brusc 100.000 de diccosmini ca tine si ar cere asociatiilor sa li se raporteze aici pe forum tot ce au facut pentru pescuit, ape si pesti, le-ar fi imposibil si lor sa dea atatea rapoarte, dar ai innebuni si tu pana ai reusi sa le citesti macar, dar-mi-te sa mai si raspunzi la ele. Dar de unde sa pricepi tu toate astea, ca e greu al naibi ?


Nea Uzskay,despre ce rapoarte e vorba?Credeti ca se va umple mai mult de jumatate de pagina cu ceea ce au facut asociatiile,indiferent de provenienta lor?????Ma refer pentru pescarul platitor de permis.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Apr 2011, 09:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
Uszkay Istvan scrie:
diccosmin a scris
Citat:
Nu am nicio problema, doar ca anul acesta nu mai am chef sa platesc acea taxa.

Nici nu mai stii ca ce ai vrut sa spui. Esti derutat complet. Pai inainte tot aveai impresia ca asociatiile sunt obligate sa-ti dea tie permis cu 30 lei, chiar daca nu vrei sa fii membru si te tot intrebai care dintre asociatii iti va da permisul.
Fa un efort intelectual, aduna-ti gandurile intr-o ordine cat de cat si spune-ne de fapt ce vrei de la asociatii si de la care asociatie anume!
Nu stim cu cine te certi, cui ceri ceva si nu ti se da, nu te exprimi corect ca sa poti fi inteles, esti foarte crispat si incoerent. Deci, am avut dreptate.... ai o mare problema.
Daca nu vrei sa platesti nici o taxa, aici pe forum nu-ti are nimeni treaba, iar cu organele de control de pe malurile apelor iarasi e treaba ta cum te descurci.Daca ar aparea brusc 100.000 de diccosmini ca tine si ar cere asociatiilor sa li se raporteze aici pe forum tot ce au facut pentru pescuit, ape si pesti, le-ar fi imposibil si lor sa dea atatea rapoarte, dar ai innebuni si tu pana ai reusi sa le citesti macar, dar-mi-te sa mai si raspunzi la ele. Dar de unde sa pricepi tu toate astea, ca e greu al naibi ?



Uszkay Istvan -> acest nume/ID imi spune totul despre tine si cred ca nu are rost sa mai comentez ce ai scris mai sus. Daca as avea posibilitatea ti-as rupe nasul fara ezitare poate asa inveti sa vorbesti.

Pentru cei interesati, la finante nu se mai poate plati taxa de pescuit asa cum se putea face in anii trecuti. Cine doreste permisul plateste taxa celor care il elibereaza.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Apr 2011, 09:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
radupris scrie:
Uszkay Istvan scrie:
Daca ar aparea brusc 100.000 de diccosmini ca tine si ar cere asociatiilor sa li se raporteze aici pe forum tot ce au facut pentru pescuit, ape si pesti, le-ar fi imposibil si lor sa dea atatea rapoarte, dar ai innebuni si tu pana ai reusi sa le citesti macar, dar-mi-te sa mai si raspunzi la ele. Dar de unde sa pricepi tu toate astea, ca e greu al naibi ?


Nea Uzskay,despre ce rapoarte e vorba?Credeti ca se va umple mai mult de jumatate de pagina cu ceea ce au facut asociatiile,indiferent de provenienta lor?????Ma refer pentru pescarul platitor de permis.


Lasa-l ca posteaza doar sa exerseze romana, ca in rest... bate campii.
Vadim Presedinte !!! :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Apr 2011, 11:13 
Neconectat

Membru din: 14 Dec 2009, 12:51
Mesaje: 21
@diccosmin

Cineva care face propaganda pentru anarhie ,nu stiu de ce mai vorbeste de ordine!?
Din nefericire sunt foarte multi ca tine,teribilisti ce interpreteaza anumite articole dupa moftul lor. Dar nu asta e problema. Habar nu ai ce inseamna activitate organizatorica( probabil presupune anumite notiuni pe care nu cred ca le stapanesti ,cel putin nu reiese din postarile tale). Faptul ca generalizezi e o mare gafa (s-o nu numesc prostie),dar modul ranchiunos de raportare la problema, denota clar anumite deficiente. Faptul ca te legi de gramatica unora, care am convingerea ca au miscat cel putin un deget pentru pescuitul in Romania,denota badarenie si imbecilitate.
Nu doresc sa mai lungesc acest topic,dar modul de gandire de care dai dovada nu duce la nimic bun,mai ales pe termen lung.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Apr 2011, 12:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 306
Localitate: SB
apsfishing scrie:
....
.


Poti sa-mi detaliezi partea asta cu organizarea si mai ales in ce consta expresia "au miscat cel putin un deget pentru pescuitul in Romania"?

Despre prostie si deficiente si alte caracteristici de genul ar fi mai bine sa nu vorbim, am petrecut mai multi ani in scoli decat pe balti ;) am si alte calificari decat cea de facut monturi.
Cu exceptia personajului de mai sus, nu m-am referit pana acum la perosoane si nici nu am jignit pe cineva, tot ce am spus a fost faptul ca majoritatea asociatiilor au ca scop incasarea banilor si cam atat. Pana acum nimeni nu a expus aici marile realizari ale asociatiilor, exemple de proiecte pentru 2011, etc. Am auzit doar ca sunt prost, nu am capacitate de intelegere, sunt crispat etc, ... am auzit ca sunt unii care au miscat degete pentru pescuit, numai teorii...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: APS FIR INTINS ARAD a invins ...pana la urma UFFFFF
MesajScris: 05 Apr 2011, 16:49 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
Uszkay Istvan scrie:
diccosmin a scris
Citat:
Nu am nicio problema, doar ca anul acesta nu mai am chef sa platesc acea taxa.

Nici nu mai stii ca ce ai vrut sa spui. Esti derutat complet. Pai inainte tot aveai impresia ca asociatiile sunt obligate sa-ti dea tie permis cu 30 lei, chiar daca nu vrei sa fii membru si te tot intrebai care dintre asociatii iti va da permisul.
Fa un efort intelectual, aduna-ti gandurile intr-o ordine cat de cat si spune-ne de fapt ce vrei de la asociatii si de la care asociatie anume!
Nu stim cu cine te certi, cui ceri ceva si nu ti se da, nu te exprimi corect ca sa poti fi inteles, esti foarte crispat si incoerent. Deci, am avut dreptate.... ai o mare problema.
Daca nu vrei sa platesti nici o taxa, aici pe forum nu-ti are nimeni treaba, iar cu organele de control de pe malurile apelor iarasi e treaba ta cum te descurci.
Daca ar aparea brusc 100.000 de diccosmini ca tine si ar cere asociatiilor sa li se raporteze aici pe forum tot ce au facut pentru pescuit, ape si pesti, le-ar fi imposibil si lor sa dea atatea rapoarte, dar ai innebuni si tu pana ai reusi sa le citesti macar, dar-mi-te sa mai si raspunzi la ele. Dar de unde sa pricepi tu toate astea, ca e greu al naibi ?

cu tot respectul, ce nu intelegeti, d-le istvan? omul e scarbit, pe buna dreptate, pe jegul asta de sistem in care scopul principal e incasarea zerourilor si nimic altceva!!! ce problema am eu ca-s indignat pentru faptul ca am fost nevoit sa-mi duc sotia sa nasca la o clinica privata cu toate ca e cotizanta d-lui de la sanatate care abia leaga trei fraze in limba mea! poate ca la dvs e problema, fiind partas sistemului...
ganduri bune!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 118 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.096s | 14 Queries | GZIP : Off ]