Pescuit Stationar

Acum este 27 Sep 2024, 05:15

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Junior match fishing
MesajScris: 14 Iun 2011, 15:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Apr 2011, 21:36
Mesaje: 13
paul_ scrie:
CZC scrie:
Pescuitul la bomba,japca si bagatul pestelui la portbagaj tine de educatie pana la urma si mai putin de partea financiara. :cry:

GRESIT!Asta tine cel mai mult de partea financiara.Deobicei cei care nu au bani mananca exclusiv ce prind,si atunci incearca diferite metode neortodoxe.

Eu m-am referit la o anumita categorie de pescari si anume ala care se duce pe balta,plateste taxa,da cu 10 lansete,bomba,si apoi mai baga la portbagaj si 5 kg peste limita iar daca nu prinde face spume si injura peste tot ca e proasta balta.Stiu zeci de cazuri.Aici nu tine de "nu au bani mananca exclusiv ce prind".Discutia e lunga la capitoul asta.Sa nu mai zic de "curatenia" care ramane in urma lui.

_________________
"Pescarii exagerează... Dar poate că un peşte merge acasă şi îndrugă minciuni despre mărimea momelii pe care a furat-o..."


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Junior match fishing
MesajScris: 14 Iun 2011, 15:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Apr 2011, 21:36
Mesaje: 13
Nitu V scrie:
CZC, daca-ti place baiatul asta ar trebui intai sa vezi live fetele lui maty.

Sper sa am ocazia.

_________________
"Pescarii exagerează... Dar poate că un peşte merge acasă şi îndrugă minciuni despre mărimea momelii pe care a furat-o..."


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Junior match fishing
MesajScris: 14 Iun 2011, 15:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Apr 2011, 21:36
Mesaje: 13
RaduDan scrie:
Puneti total eronat problema. Acolo ai sansa unui concurs cu 50-60 de oameni din care cativa sunt mai rasariti. Un astfel de concurs costa cu totul undeva in jur de 100 de lire cu tot cu taxa, cazare, transport, momeala. Nu e greu sa-ti permiti un concurs la ei...de fapt cati bani bagi in tara intr-un concurs "de anvergura" acolo faci cam...3-4? Si asta o stiu din surse sigure nu din povesti.
La noi investesti precum un bou si nu te rasplateste nimeni decat extrem de rar..pe cand acolo sunt alte principii. Te echipezi cat poti de bine, concurezi, scoti rezultate si primii care te ajuta sunt patronii de magazine cu reduceri si chiar produse gratis contra reclama si promovarea magazinului respectiv. Nu ca si la noi unde toti incearca sa ti-o traga cum pot...ma refer la patronii de magazine...majoritatea, nu generalizez. Am patit-o nu de mult...si mi-a lasat un gust mai amar decat pelinul.
Apoi mai sunt si apele suprapopulate cu taxe C&R mici..4-7 lire nu 10 ca si la noi.
Si ei sunt ca si noi. Si ei merg la pescuit pentru peste si chiar au lacuri unde te lasa sa retii.
Oricum, eu sunt convins ca din totalul pescarilor de la noi, MAXIM 1% se comporta profesionist sau "ca si englezii"...restul...povesti cu pesti, noroc, etc...
Daca la noi si pentru un amarat de concurs din circuitul national/oficial trebuie sa platesc...atunci care este rostul cotizatiei pe care o mai platesc...?? SUntem departe si in loc sa ne dezmeticim, ne afundam mai mult...

Ai perfecta dreptate.

_________________
"Pescarii exagerează... Dar poate că un peşte merge acasă şi îndrugă minciuni despre mărimea momelii pe care a furat-o..."


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Junior match fishing
MesajScris: 14 Iun 2011, 16:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2010, 17:46
Mesaje: 786
Localitate: Baia Mare
Cea mai gresita e conceptia romanului.La mine,cand vin acasa de pe o balta si nu aduc peste(catch & release)imi zice bunicamea ca nu are rost sa ma mai duc :lol: Romanul cand merge la pescuit,merge mai mult sa stea cu berea in fata si vrea "sa-si scoata bonu' "

_________________
TODAY NO FISH!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.092s | 12 Queries | GZIP : Off ]