Pescuit Stationar

Acum este 28 Sep 2024, 20:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Acident mortal in Arad
MesajScris: 13 Iul 2011, 20:16 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
Andrei, partea cea mai proasta a lucrurilor este ca un astfel de element scade valorile societatii in care traiesc si eu, tu, timi si copilul meu! daca el chiar nu avea nicio preocupare mai buna decat sa puna in pericol si vietile altora, plus ca era inutil societatii, nu ma-ncearca chiar niciun sentiment de compasiune! sa-i fie tarana usoara, doar atat, asta ca sa vezi si latura mea umana pentru un semen d'al meu...
p.s. frumoase fotografii cu pestii capturati si zonele pe unde te-a dus pasiunea noastra comuna! ganduri bune!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Acident mortal in Arad
MesajScris: 13 Iul 2011, 20:51 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2010, 21:08
Mesaje: 59
Localitate: Brasov
poate ca nu sunt in totalitate de acord cu ariciul asta,dar ma gandesc la acesti tineri din ziua de azi,parca nu mai au nici o valoare morala,o ideee dupa care sa se ghideze,nu stiu cine ii invata asa si cel mai rau ma doare de faptul ca acest copil trebuia sa aiba niste parinti.......si revin la durerea mea ....cu valorile si cu sfaturile de viata si cu parintiii care din ce in ce mai ocupati de stresul cotidian uita de copii si de caii putere pe care probabil poate ,intr-un moment de mandrie,chiar ei i-au daruit.
si deasemenea ma gandesc ca totusi cei de la scolile de soferi trebuie sa faca si altceva in afara de a lua banii si a preda lucrurile strict elementare,din punctul meu de vedere acccentul trebuie pus in procent de 70% pe conduita preventiva.......si mai sunt o multitudine de lucruri care trebuiesc analizate in tara asta minunata....
PS odihneasca-se in pace

_________________
Lume e multa,OAMENI sunt putini......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Acident mortal in Arad
MesajScris: 14 Iul 2011, 00:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 17:37
Mesaje: 366
Localitate: Constanta
hoglet scrie:
Andrei, partea cea mai proasta a lucrurilor este ca un astfel de element scade valorile societatii in care traiesc si eu, tu, timi si copilul meu! daca el chiar nu avea nicio preocupare mai buna decat sa puna in pericol si vietile altora, plus ca era inutil societatii, nu ma-ncearca chiar niciun sentiment de compasiune! sa-i fie tarana usoara, doar atat, asta ca sa vezi si latura mea umana pentru un semen d'al meu...
p.s. frumoase fotografii cu pestii capturati si zonele pe unde te-a dus pasiunea noastra comuna! ganduri bune!!


Era un om pana la urma. Evident ca nimeni nu simte compasiune pentru cineva pe care nu l-a cunoscut. Insa n-a apucat sa omoare pe nimeni, nici nu cred ca l-ar lua cineva in toate mintile drept exemplu in cazul asta. Si din partea mea, traditionalul "sa-i fie tarana usoara". Am cunoscut oameni care au ajuns subiect de stiri din motive asemanatoare si am ajuns sa mi se para jenant cum e judecat un eveniment din asta de media (in cazul asta felicitari autorului articolului pentru obiectivitate) si oameni in general. Nimeni nu merita sa moara, sunt poate aspecte necunoscute ale evenimentului, din ce am observat lumea se grabeste sa puna etichete. A murit, asta e, o sa murim si noi. De preferat dupa ce ne bucuram mai mult de viata. Ganduri bune si fire intinse.

_________________
Vezi cati nimeni trec pe strada? Milioane de nimeni...

http://thegreatgudgeonhunt.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.085s | 12 Queries | GZIP : Off ]