Pescuit Stationar

Acum este 01 Oct 2024, 03:27

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Petitie contra braconajului
MesajScris: 17 Sep 2011, 10:16 
Neconectat

Membru din: 27 Apr 2011, 09:10
Mesaje: 98
Hai sa dam si noi o mana de ajutor semnand petitia urmatoare:http://www.petitieonline.ro/petitie-p16668057.html


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie contra braconajului
MesajScris: 17 Sep 2011, 20:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
sincer mi se pare o chestie de kkt cat timp cu politie ,mediu nu poti sa opresti o "pereche " de braconieri si asta vb din experienta proprie .sa nu ne mai agitam pt binele apelor din romania pt ca sunt TOATE dejea arendate spre pieire.
cu o mana de fier poate poate poti sa faci ceva / o zona anume dar si acolo exista un militian care AR MANCA SI GURA LUI 3 4 KG DE PESTE SI UN PRIMAR SI asa ramanem fara peste




singura mea urare pt toti pescarii din romania este :SA AVETI PESTE CAT MAI E PE OLT ;)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie contra braconajului
MesajScris: 17 Sep 2011, 20:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
APROPO PE OLT NU PREA MAI E PESTE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



astept sa vad si mures, cris etc. FARA PESTE si poate atunci o sa se schimbe ceva plm eu inca sper :? :? :? :? :? :?

PESCUITUL INDUSTRIAL PE APELE INTERNE E legal .



EI CU PLASELE POT PRINDE CAT VOR ORIUNDE V ;) ;) ;) ;) ;) ORICAND ;) ;)


TREABA E PATITA IN valcea, in zona orasului unde acum 10 ani se prindea caraS babusca etc .



ACUM SE PRINDE NU .


GANDITIVA CA CE PATESC EU SI FT MULTI ALTI PESCARI PUTETI PATI SI VOI
NU PERMITETI PESCUITUL INDUSTRIAL PE APELE DIN JUDETELE VOASTRE

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Petitie contra braconajului
MesajScris: 18 Sep 2011, 18:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
"Petitie contra braconatului ..."" asta e un pleonasm... pai si impotentul vrea... degeaba...Vrutu',avutu' si pututu' ... lucruri mari daca sunt impreuna(pentru noi romanii) sau ceva ce tine de normalitate pentru multe alte tari din Europa civilizata ...Majoritatea dintre cei ce activeaza pe acest forum stiu ce pesti erau in apele publice din Romania acum 20 ani,15 ani,10 ani,5 ani si in prezent. Numarul speciilor de pesti si implicit cantitatea a fost si este in scadere cu mici variatii de la an la an totusi graficul in general este descrescator . Solutia schimbarii peste noapte (parerea mea) e una utopica (realizabila doar pe hartie,teoretic) anume: popularea masiva a tuturor cursurilor de ape naturale cu puiet si evacuarea din Romania a intregii populatii timp de 10 ani :lol: poate asa s ar reface fondul piscicol.Alta solutie cu rezolvare in minim 25 de ani dar tot una utopica e eradicarea saraciei locuitorilor tarii si punerea de lunetisti sa pazeasca apele de braconieri. Sper ca ati observat cat de optimist vad viitorul ....Nu prea mai conteaza treaba cu pescuitul industrial (o sa fie aprobata si asta ca e criza si e nevoie de bani la buget)... mortul de la groapa nu il mai intorci ( daca il intorci e cu incadrare penala = profanare de cadavre :twisted: ). A si sa nu uit daca vrei un loc unde sa pescuiesti fara sa fii deranjat ,daca ai un petec de pamant sapi o groapa, pui apa si bagi niste baboi ...Sa le iau pescuitul industrial in...

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.089s | 12 Queries | GZIP : Off ]