Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 00:25

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 18 Noi 2011, 20:04 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Nea Jane, din pacate Zsolt, sa retras "oficial" de pe acest forum,ca e bine sau e rau,stie numai El...ca noi utilizatorii, suferim!!!!!!.....asta = sigur...ca "orgoliile"domniilor lor, depasesc puterea noastra de intelegere, este clar!!!....ca suferim cu totii, deoarece "valorile" pescuitului stationar, Romanesc, nu se apreciaza!!!...este cert!!!!!.....ca trebuie sa-si dea mana intre ei si sa se respecte, reciproc....este evident!!!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 18 Noi 2011, 20:42 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Si ca sa termin cum'va, asaaa ;) ...apoteotic subiectul :roll: :lol: .....mere'ti mah in "poala" mea :roll: :roll: ...ca nici unul nu v-ati gandt la cum o sa ne simtim noi!!! noi mah,noi, cei care va apreciem sincer,pe bune(reale).... cum se zice :oops: :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=zBUJztI884M

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 18 Noi 2011, 21:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
tica asta cred ca e cel mai tare link dat in ultima vreme
multumesc, mai rar asa demonstratie de fortze ;) ;)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 18 Noi 2011, 23:51 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
greere scrie:
tica asta cred ca e cel mai tare link dat in ultima vreme
multumesc, mai rar asa demonstratie de fortze ;) ;)


:oops: :oops: iti dai seama ce e in sufletul meu!!!!!!!!!!!!!!!!.....sa-ti vezi prietenii,pe care-i respecti din toata puterea sufletul tau...dar ei sa se "urasca"....mai bine "mori" :cry: :cry: mai bine-ti lasi "povara" sufletului pe ulita din dos....mai bine nu existi!!!!!...mai bine nu traiesti!!!!....mai bine nu existi!!!!! :roll: :roll: :roll:

p.s. mai bine te lasi stors de ...muzica asta :roll: :roll: http://www.youtube.com/watch?v=jS5NHB6b ... re=related
Salut,Greere!!!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 19 Noi 2011, 19:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
ticairlandezu scrie:
Nea Jane, din pacate Zsolt, sa retras "oficial" de pe acest forum,ca e bine sau e rau,stie numai El...ca noi utilizatorii, suferim!!!!!!.....asta = sigur...ca "orgoliile"domniilor lor, depasesc puterea noastra de intelegere, este clar!!!....ca suferim cu totii, deoarece "valorile" pescuitului stationar, Romanesc, nu se apreciaza!!!...este cert!!!!!.....ca trebuie sa-si dea mana intre ei si sa se respecte, reciproc....este evident!!!!!
.

Salut Tica,

Pe Zsolt il respect f. mult ,desi nu-l cunosc,datorita rezultatelor lui in concursuri,rezultate ce tin mai putin de noroc si mai mult de priceperea lui in pescuit.
Din PM-ul trimis de "geppetto" am aflat in plus ca Zsolt stie sa aprecieze betele cu actiune parabolica,o dovada in plus ca e un pescar de valoare.
Betele cu actiune parabolica te ajuta mult in drill cand pescuiesti cu fire subtiri,lucru aratat si de mine cu ani in urma pe mai multe forum-uri de pescuit din Romania.Nu batul trebuie sa fie fast ci pescarul;din punctul meu de vedere un bat medium fast sau medium e mai bun decat un bat fast(valabil si in spinning).

Mare pacat ca Zsolt nu mai scrie pe forum,pierderea nefiind a lui ci a majoritatii pescarilor(mai ales de concurs) ce aveau destul de multe de invatat de la Zsolt.

E trist ca asa sunem noi romanii(marea majoritate) asteptand "sa moara si capra vecinului" desi asta nu le aduce nici un avantaj.

Felicitari lui Zsolt Benzar pt. tot ce a facut si face pt. pescuitul romanesc si ii doresc multe succese in viitor.

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 20 Noi 2011, 11:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
ok, am vazut parerile subiective si foarte subiective despre aceasta lanseta...
nu e deloc echilibrata, are niste inele oribile, matisate in bataie de joc, dupa cum ne-am obisnuit :lol: , mandrina metalica care mi se pare ca arata pe lanseta ca eleroanele si spoilerele pe dacia 1300, pe langa faptul ca e incomoda la mana (la mana mea), si manerul din "pluta", adica duplon vopsit... :lol: :lol: :lol:
singurul plus al lansetei e blankul, e ok...
fata de competition, parerea mea e ca nicidecum nu e un pas inainte, ci doi inapoi.
nu mi-a placut deloc, si cu siguranta nu voi pescui cu aceasta lanseta.
ca poarta numele lui benzar e un aspect strict comercial, nicidecum nu e o campioana intre lansete... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 20 Noi 2011, 14:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Tuntila dragul meu, stiu ca tu si Energofish in aceeasi fraza este o imposibilitate. Stiu ca nu suferi lansetele Energo, insa e parerea ta si ti-o respect desi este una total gresita parere mea. In fine, eu raman la parerea ca este o lanseta super comparabila si peste Competition. Sincer sa fiu, o lanseta se cumpara pentru a fi pescuita, nu pentru a-i fi admirate inelele, matisajul si mandrina. E ca si cum ti-ai "tuna" o masina cu garda la sol de 10 cm. Faci ceva pe ea ca nu o poti folosi. Fir intins.

P.S. Mai stiu eu un astfel de om pentru care nu exista numai lansete Sh....si Ma.... ;)

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 20 Noi 2011, 17:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
...si eu sunt de parere ca, Competitionul este peste Elite. Dar pana la urma fiecare pescuieste cu ce are, cu ce isi permite sau in cazuri fericite cu ce primeste. Important este rendamentul dat ca pescar.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 20 Noi 2011, 18:42 
Neconectat

Membru din: 02 Oct 2011, 19:48
Mesaje: 145
tuntila scrie:
ok, am vazut parerile subiective si foarte subiective despre aceasta lanseta...
nu e deloc echilibrata, are niste inele oribile, matisate in bataie de joc, dupa cum ne-am obisnuit :lol: , mandrina metalica care mi se pare ca arata pe lanseta ca eleroanele si spoilerele pe dacia 1300, pe langa faptul ca e incomoda la mana (la mana mea), si manerul din "pluta", adica duplon vopsit... :lol: :lol: :lol:
singurul plus al lansetei e blankul, e ok...
fata de competition, parerea mea e ca nicidecum nu e un pas inainte, ci doi inapoi.
nu mi-a placut deloc, si cu siguranta nu voi pescui cu aceasta lanseta.
ca poarta numele lui benzar e un aspect strict comercial, nicidecum nu e o campioana intre lansete... ;)


Tuntilica parerea ta am vazut si la feeder Competition unde ai facut antireclama dar ma bucur ca nu am dat doi lei pe parerea ta si m-am luat dupa expertul Petrisor!Esti pe deasupra langa subiect ca vorbim de doua bete diferite!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare pentru Zsolt Benzar
MesajScris: 20 Noi 2011, 19:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
nutzu_z scrie:
...si eu sunt de parere ca, Competitionul este peste Elite. Dar pana la urma fiecare pescuieste cu ce are, cu ce isi permite sau in cazuri fericite cu ce primeste. Important este rendamentul dat ca pescar.


Nu e vorba de asta Nutuzle, nu fi carcotas ;)
Este, in definitiv, vorba de cum ii sta fiecaruia lanseta in mana. Mie imi sta bine, sincer sa fiu. La fel ca si Competition si la fel e si la tine, sunt sigur de asta. :D
SI eu am zis ca e asa si asa prima data, apoi am luat-o pe apa si mi-am schimbat parerea...Dar in fine, gusturile nu se discuta.

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 56 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.109s | 12 Queries | GZIP : Off ]